lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop
  lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie La Thuile

 
Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > La Thuile

Lyžovanie La Thuile (1.176 - 2.641m) osloví milovníka kvalitnej lyžovačky. Množstvo červených a čiernych upravených zjazdoviek poteší náročných lyžiarov, príjemné prostredie na hraniciach s Francúzskom je ideálnym miestom na trávenie rodinnej zimnej dovolenky. Detské vleky a terény vhodné pre začínajúcich lyžiarov sa nachádzajú s údolnej časti lyžiarskeho strediska La Thuile. Za hlavným hrebeňom sa nachádza francúzske La Rosiere, ktoré je spojené s talianskym La Thuile vlekmi a zjazdovkami. Spoločný skipas Espace San Bernardo ponúka 160km medzinárodných zjazdoviek od začiatku decembra do konca apríla. Dobré snehové podmienky zaručuje blízky ľadovec Rutor, najväčší v Grajských Alpách. Na druhej strane údolia Isere sa nachádzajú známe francúzske lyžiarske strediská Les Arcs - La Plagne (na dohľad, cestou 30km) a Tignes - Val d´Isere (30km).

Ubytovanie La Thuile - Top-5

Pre ubytovanie La Thuile vyberáme ubytovacie zariadenia strednej a vyššej kategórie, hotely a rezidencie sa nachádzajú priamo v lyžiarskom stredisku, neďaleko vlekov a zjazdoviek. Bazén a wellness by nemali chýbať. La Thuile aj La Rosiere sú charakteristické horské turistické osady, kde žije viac hostí, než domácich.

Ubytovanie Miramonti, lyžovanie La Thuile
Ubytovanie Planibel, lyžovanie La Thuile
Ubytovanie Planibel, lyžovanie La Thuile
Ubytovanie Chalet Eden, lyžovanie La Thuile
Ubytovanie Nira Montana, lyžovanie La Thuile

Skimapa La Thuile

Ski mapa La Thuile

Lyžiarske stredisko La Thuile - La Rosiere

Lyžovanie Taliansko / Valle d'Aosta / La Thuile

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška1.176 - 2.641 m n.m.
Sezóna13. december - 24. apríl
Záruka snehu25% zasnežovanie
Vzdialenosť1.145 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 8:30 - 16:30 hod.
vleky 15
sedačky21
kabínky 1
Celkom37( 60.000 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 55
34%
stredné83
52%
ťažké 22
14%
Celkom160km
160km = San Bernardo (La Thuile + La Rosiere)

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (4*)
Freeride  hodnotenie (5*)
Rodina / deti  hodnotenie (4*)
Après-ski  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (3*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (4*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko La Thuile
Hodnotenie 3,7
La Thuile - La Rosiere

Najdlhšia zjazdovka - San Bernardo, vedie z vrcholu Chaz Dura (2.579m) do La Thuile => dĺžka 11km, prevýšenie 1.100m, obtiažnosť stredná.
Najťažšia zjazdovka - Franco Berthod (č.3), FIS zjazdovka, čierna, dĺžka 3.800m, prevýšenie 800m,
Nočné lyžovanie - x


Skipass La Thuile

Lyžiarska oblasť La Thuile - La Rosiere pozostáva zo šiestich sektorov, ktoré sú vzájomne prepojené zjazdovkami a vlekmi do jedného súvislého celku. Celkom 160km upravených zjazdoviek je dostupných na spoločný skipas Espace San Bernardo. Bonusom pri 3-5 dňovom skipase je možnosť jeden deň lyžovať v niektorom zo stredísk Valle d'Aosta (Breuil-Cervinia, Champoluc, Cogne, Courmayeur, Gressoney, La Thuile, Pila). Dieťa do 8 rokov sprevádzajúce platiacim rodičom lyžuje zdarma. Senior nad 65 rokov, junior do 15 rokov, dieťa 8-15 r. Depozit za skipas € 5,00.

Skipass ESPACE SAN BERNARDO 2014-15

Skipas San Bernardo

Skipass La Thuile (• 160 km • 37 vlekov • 6 sektorov)

Zimná dovolenka La Thuile

Zimná dovolenka La Thuile

Najobľúbenejšia talianska zimná oblasť pre rekreačných lyžiarov hľadajúcich prašan sa nachádza na severe Talianska v najmenšom regióne Valle d'Aosta. Šesť prvotriednych lyžiarskych stredísk (Cervinia, Courmayeur, Gressoney, Champoluc, La Thuile, Pila) roztrúsených medzi najvyššími horami v Apách vytvára jedinečnú atmosféru pre dovolenku na lyžiach. Lyžiarska oblasť La Thuile leží na hraniciach Francúzska a Talinska, je vyhľadávaným miestom pre trávenie zimnej dovolenky na lyžiach. Najväčší záujem je u milovníkov vysokých hôr a freeride. Lyžovanie v prašane tu nepozná obmedzenia. Cvičný freeride snowpark, heliskiing, alebo extrémny ski mountaineering, všetko je na dosah. Lyžiarsky areál s ponukou 160 km upravených zjazdoviek, troch snowparkov pre kreatívnu mládež, nespočetných možností pre freeride je výborným riešením na zimnú dovolenku pre rodiny, kolektívy aj náročných športovo založených priaznivcov hôr.

Lyžovačka

Týždňová lyžovačka v prepojených lyžiarskych strediskách La Thuile - La Rosiere je pestrou ponukou 160km upravených zjazdoviek všetkých obtiažností a nespočet terénov pre jazdu v hlbokom snehu. La Thuile patrí medzi 6 najlepších lyžiarskych oblastí regiónu Aosta. Športový charakter strediska určuje prevládajúce množstvo červených zjazdoviek. Bohatá ponuka modrej lyžovačky nadchne začínajúcich lyžiarov a rodiny s deťmi. Kvalitné čierne zjazdovky, ktorých je k dispozícii 22km potrápia aj skúsených majstrov lyžovania. Tri snowparky potešia kreatívnu mládež. Rozľahlosť areálu v okolí lyžiarskeho strediska láka na poznávanie voľných terénov a lyžovanie v hlbokom snehu. Oblasti vhodné pre úvodné lekcie vo freeride, zaujímavé svahy s panenským snehom dostupné helikoptérou, ale aj náročné výstupy a zjazdy pre profesionálnych ski alpinistov a majstrov freeride. To všetko dáva 5* punc v kategórii freeride, ktorý ešte dopĺňa možnosť lyžovania na ľadovci Rutor. Lyžiarske stredisko La Thuile má výborné podmienky na výcvik a zdokonaľovanie sa v modernom Snowkitingu (lyžiar ťahaný vetrom pomocou menšieho padáku - "draka").

Snowboard / freestyle

Pre priaznivcov snowboardu a freestyle sú k dispozícii 2 snowparky. Wazimu snowpark v La Thuile sa nachádza pri sedačke Pilon 2.200m.n.m v sektore Les Suches. Wazimu znamená v svahilčine šialenstvo, park ponúka príležitosť na kreativitu pri rôznych skokoch. Boarder cross profesionálna trať pri lanovke Fort ponúka vzrušujúce krivky. Rozsiahla Snowcross des Zittieux zóna neupravených terénov slúži ako bezpečný úvod do skutočného freeride. Vedľa je slalomový štadión a ďalší snowpark Poletta s troma stupňami obtiažnosti. Nácvik skokov do nafukovačky.

Freeride

Skvelé možnosti pre freeride sa nachádzajú hneď vedľa zjazdoviek, ale tie najlepšie sú na okolitých vrchoch, kam sa môžete nechať odviesť helikoptérou. Mont Miravidi (3.068m), Mont Ouille (3.099m), Mont Berio Blanc (3.248m), za ktorými sa majestátne týči masív Mont Blanc (4.807m) sú ideálnymi miestami pre freeride a heliskiing aj pre zdatnejších „zjazdovkových“ lyžiarov, ktorí po slobode ešte iba pokukujú. Náročnejšie „free“ terény sa nachádzajú na ľadovci Rutor, kam sa oplatí vziať aj skúseného horského sprievodcu. Ľadovec Rutor je tiež dostupný helikoptérou.

Beh na lyžiach

Ponuka pre beh na lyžiach je primeraná. Celkom 18 km bežeckých tratí pre klasiku aj korčuliarske techniky behania sa nachádzajú na rovinatom teréne za osadou La Thuile. Okruhy od 2 do 7,5 km poslúžia ako doplnková aktivita po únave z lyžovania. Na francúzskej strane je výšková stopa medzi Les Euchers a Combe des Moulins. Pre vážnejších záujemcov o beh na lyžiach sú v blízkosti ďalšie možnosti.

Rodina, deti

Lyžiarske stredisko La Thuile sa dostatočne venuje dovolenkovým potrebám rodiny. Od opatrovania najmenších detí až po lyžiarske školy pre 12 ročné deti, všetko je k dispozícii. La Thuile aj La Rosiere sú priateľské k deťom, lyžovanie detí do 8 rokov je v Espace San Bernardo zdarma, väčšie deti lyžujú len za 20% ceny dospelého.

Après-Ski / zábava

Po lyžovačke na svahoch v La Thuile si môžete posedieť s priateľmi pri poháriku v niektorom z vyše tucta barov a reštaurácií, kde môžete ochutnať miestne špeciality z typických miestnych potravín a tiež "niečo ostré" na prípitok. Ak máte chuť na vážnejšiu zábavu s tancom, je k dispozícii žiaľ len jediná diskotéka. V tejto časti Álp sa prílišné popíjanie a bujaré zábavy nenosia. Klienti skôr uprednostňujú miestne ticho, relax a majestátnosť štvortisícových hôr.

Turistika / zimné aktivity / Snowkiting

Všetky zimné aktivity sú v strediskách La Thuile a La Rosiere možné. Lezenie v ľade, heliskiing, snowcat, paragliding, turistické chodníky, výpravy na snežniciach, skialpinizmus, výlety na snežných skútroch. Pre snowkiting sú v La Thuile priam ideálne podmienky. Priaznivé terény aj primeraný vietor v sektore Col du Petit San Bernard s Mont Blancom v pozadí zapĺňajú draci s lyžiarmi. Každý zdatnejší lyžiar, ktorý sa naučí ovládať "draka", sa nechá nadľahčovať a zažíva vzrušujúci pocit z lietania nad snehom. Wellness služby sa nachádzajú v hoteloch, zameriavajú sa na sauny, masáže, fitness.

Zimná dovolenka La Thuile je silný zážitok v atraktívnom prostredí. Vo Valle d'Aosta vládnu štvortisícové Alpy prostredníctvom najvyšších hôr Európy Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rosa. Pohostinnosť Aosťanov, zima ako zo žurnálu, kvalitne pripravené zjazdovky, výborná lyžovačka v prašane, extrémne freeride a heliskiing, ale aj cvičné lúčky a pohodička pre najmenších lyžiarov.


Grajské Alpy, lyžovanie na ľadovci Rutor, heliskiing

Jedným z najväčších horských útvarov Západných Álp sú Grajské Alpy (Graian Alps), ktoré tvoria severnú časť Talianska západne od mesta Torino. Známe sú tiež pod názvom Parco Nazionale Gran Paradiso. Menšia časť Grajských Álp zasahuje až na územie Francúzska, kde prechádzajú do Savoyských Álp, tu hraničia s francúzskym národným parkom Vanoise. Lyžiarske stredisko La Thuile sa nachádza na okraji tejto časti Alpského masívu, leží na hraniciach Francúzska. Priamo nad osadou La Thuile sa vypína najväčší ľadovec v Grajských Alpách,

Ghiacciao del Rutor je 900 ha ľadu, má rozmery cca 4km do šírky a 4km na dĺžku. Ľadovec Rutor sa rozkladá v nadmorskej výške 3.480- 2.640m. Lyžovanie na ľadovci Rutor je zážitkom, napriek tomu, že naň nepremávajú žiadne lanovky. Je potrebné si vyšliapať, alebo skúsiť heliskiing. Správne centrum Národného Parku Gran Paradiso sa nachádza v obci Cogne, kde sa dozviete všetky potrebné informácie o Parku Gran Paradiso. Množstvo turistických chodníkov vytvára sieť dobre vyznačených trás, ktoré vedú až na zaľadnené vrcholce siahajúce nad 3000m. Najvyšším vrcholom v pohorí Grajské Alpy je Gran Paradiso (4.061m). Z chránených živočíchov tu žije kamzík, kozorožec, orol skalný.

Ľadovec Rutor je na očiach, preto je od dávna výzvou pre turistov i lyžiarov. Nie len špičkoví alpinisti si môžu vychutnať výhľady a panenský sneh na ľadovci Rutor. Za približne € 150 na osobu sa v skupinkách dostanete helikoptérou pod vrchol ľadovca, odkiaľ si vychutnáte poriadny zjazd v prášku. Lyžovanie na ľadovci Rutor je známe najmä športovým skialpinistom, ktorí sa v tejto časti Álp schádzajú pravidelne na vrcholovom podujatí Tour du Rutor extreme.


Lyžovanie Valle d'Aosta

Alpy Valle d'Aosta

Vyhľadávaná Alpská lyžiarska oblasť - Valle d'Aosta - sa nachádza na severe Talianska na rozhraní francúzskych a švajčiarskych hraníc, pod najvyššou horou Európy - Mont Blanc. Údolie Aosta je obkolesené štvortisícovkami. Okolo sa nachádzajú najvyššie Alpy, vrcholy Monte Rosa, Matterhorn. Reliéf vysokohorskej krajiny dáva množstvo vhodných terénov pre lyžovanie a alpinizmus. Cervinia-Valtournenche, Courmayeur, Gressoney, Champoluc, La Thuile, Pila, Cogne sú lyžiarske strediská, ktoré patria do svetovej klenotnice lyžovania.

Hlavné strediská Aosta Valle sú Courmayeur, ležiace na úpätí Mont Blancu, lanovkové spojenie do Francúzska do lyžiarskeho strediska Chamonix. Lyžiarske stredisko Breuil-Cervinia pod majestátnym špicatým Matterhornom je spojené so švajčiarskym Zermattom. La Thuile je spojené zjazdovkami a vlekmi s francúzskym La Rosiere. Pila je prímestským lyžiarskym strediskom hlavného mesta Aosta. Gressoney a Champoluc nádherné lyžiarske terény pod Monte Rosa.

Lyžovanie Valle d'Aosta má v ponuke celkom 900 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých náročností. Prepravu lyžiarov zabezpečuje 180 lanoviek a vlekov. Len tri hodiny jazdy sa nachádzajú Turín, Miláno, Ženeva a tým aj významné letiská v okolí. Lyžovanie Valle d'Aosta poskytuje lyžiarske vyžitie tak pre začiatočníkov, ako aj milovníkom slobody na lyžiach. Neobmedzené možnosti ľahkého lyžovania v prašane, ale aj extrémneho freeeride a heliskiing uprostred veľkolepej alpskej scenérie.


Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovanie vo všetkých strediskách Talianska na stránkach:

Lyžovanie Taliansko