lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop
  lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Pila

 
Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Pila

Lyžovanie Pila (1.176 - 2.641m) osloví milovníka kvalitnej lyžovačky a zábavy. Pila je prímestským strediskom hlavného mesta regiónu Aosta. Obyvateľom Aosty (540m) stačí naskočiť na lanovku a o 20 minút sa ocitajú na lyžiarskych svahoch vysoko nad mestom. Perfektne pripravené zjazdovky sa dvíhajú až do nadmorskej výšky 2.700m. Blízkosť a množstvo (70 km) tratí všetkých obtiažností je dostatočnou ponukou, ktorú môžu Aosťanom závidieť lyžiari z iných významných alpských veľkomiest. Prepravu na svahoch zabezpečuje 11 rýchlych lanoviek s kapacitou takmer 20.000 osôb za hodinu. Skákavý snowpark AreaEffe a dostatok voľných terénov v blízkom okolí vyhovejú požiadavkám mládeže na kreatívne lyžovanie. Lyžiarske stredisko Pila ponúka kvalitnú apres-ski zábavu. Zimná dovolenka poskytne výnimočný mix pohodlia a služieb mesta spojený s pokojom a šarmom hôr.

Ubytovanie Pila - Top-5

Chystáte sa na lyžovačku do strediska Pila? Ubytovanie v hoteloch aj apartmánoch v hlavnom meste Álp - Aosta (540m), alebo priamo na zjazdovkách Pila (1.800m). Osvedčené sú jednoduchšie ubytovacie kapacity strednej kategórie, často je požadovaný wellness. Pre náročnejších Hotel Milleluci:

Ubytovanie Etole Neige, lyžovanie Pila
Ubytovanie Tivet, lyžovanie Pila
Ubytovanie La Roche, lyžovanie Pila
Ubytovanie La Chance, lyžovanie Pila
Ubytovanie Milleluci, lyžovanie Pila

Skimapa Pila

Ski mapa Pila

Lyžiarske stredisko Pila

Lyžovanie Taliansko / Valle d´Aosta / Pila

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška1.540 - 2.705 m n.m.
Sezónanovember - apríl
Záruka snehu25% zasnežovanie
Vzdialenosť1.090 km Bratislava - Aosta
 
Lanovky:Prevádzka: od 8:30 - 16:45 hod.
vleky 3
sedačky8
kabínky 4
Celkom15( 22.000 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 8
11%
stredné52
74%
ťažké 10
15%
Celkom70km
70km = lyžiarske stredisko Pila

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (4*)
Freeride  hodnotenie (4*)
Rodina / deti  hodnotenie (3*)
Après-ski  hodnotenie (4*)
Bežky  hodnotenie (1*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Pila
Hodnotenie 3,2
Pila

Najdlhšia zjazdovka - vedie z vrcholu lanovky Couis1 (2.752m) do Plan Praz => dĺžka 11km, prevýšenie 1.160m, obtiažnosť mix.
Najťažšia zjazdovka - Bellevue (č.10), obtiažnosť čierna, dĺžka 1.559m, prevýšenie 400m.
Nočné lyžovanie - x
Bežecké lyžovanie - x


Skipas Pila

Lyžiarske stredisko Pila ponúka bohatú dávku lyžovačky od modrých cez červené až po čierne zjazdovky. Celkom 70km upravených lyžiarskych tratí je dostupných na miestny skipas Pila. V stredisku je možné lyžovať aj so skipasom Valle d´Aosta, ktorý zlučuje strediská údolia Valle d´Aosta (Breuil-Cervinia, Champoluc, Courmayeur, Gressoney, La Thuile, Pila). Dieťa do 8 rokov sprevádzané platiacim rodičom lyžuje zdarma. Senior nad 65 rokov zľava 20%, junior do 14 rokov zľava 40%. Viac ako štvordňový skipas slúži ako vstupenka do funparku a na klzisko.

Skipas PILA 2014-15

Skipas San Bernardo

Skipass Pila (• 70 km • 11 vlekov • 3 sektory)

Zimná dovolenka Pila - Aosta

Vyhľadávaná talianska zimná dovolenka pre rekreačných lyžiarov hľadajúcich prašan a náročnejšie terény v najvyšších častiach Álp sa spája so severom Talianska a regiónom Valle d´Aosta. Ako najmenší taliansky región má Aosta autonómne postavenie, preto dane neodvádza do Ríma, ale do vlastnej pokladnice. Patrí tak medzi najbohatšie oblasti Talianska. Obyvatelia ovládajú okrem úradného jazyka aj nemecky a francúzsky. Valle d´Aosta hraničí s Francúzskom, Švajčiarskom a talianskym regiónom Piemont. Hlavné mesto Aosta je považované za skutočne hlavné mesto Álp, leží v centre pohoria pod najvyššími vrcholmi. Priamo z mesta vedie lanovka na svahy nad mestom, kde sa nachádza 70 km športovo ladených zjazdoviek. Lyžiarske stredisko Pila je navštevované hlavne počas víkendov domácimi lyžiarmi z okolitých veľkých miest. Svojou pestrou ponukou lyžovačky už dávno prerástlo miestny charakter. Zimná dovolenka Pila sa dostáva na pulty cestovných kancelárií a postupne púta záujem zahraničnej lyžiarskej klientely.

Šesť prvotriednych lyžiarskych stredísk (Cervinia, Courmayeur, Gressoney, Champoluc, La Thuile, Pila) roztrúsených medzi najvyššími horami v Apách vytvára jedinečnú atmosféru pre dovolenku na lyžiach. Najväčší záujem o dovolenky vo Valle d´Aosta cítiť zo strany milovníkov vysokých hôr a freeride. Lyžovanie v prašane tu nepozná obmedzenia. Cvičný freeride terény, heliskiing, alebo extrémny ski mountaineering, všetko je na dosah. 900 km upravených zjazdoviek, nespočetné možnosti pre freeride sú výborným riešením na zimnú dovolenku pre rodiny, kolektívy aj náročných športovo založených priaznivcov hôr.

Lyžovačka

Každé ráno sa v Pila zahajuje lyžovačka na skvelo upravených zjazdovkách, ktorých povrch ešte zjemňuje trblietajúci prašan. Vzrušenie pre carving. Hlboký sneh mimo zjazdoviek pre slobodnú jazdu na lyžiach. Začiatočníci a deti ocenia dokonalý manchester bez nerovností, ľadu a hrúd, aby aj ich začínajúce oblúčiky na začiatočníckej Gorazz Grimod zjazdovke boli bezchybné. Zdatní lyžiari ocenia kvalitne pripravené čierne zjazdovky Couis1 a Couis2. Záplava červených tratí uspokojí rekreačných lyžiarov. Pila je určená pre športovo založených priaznivcov lyžovania, červené zjazdovky sú najrozšírenejšie (74%).

Snowboard / freestyle

Priaznivcom snowboardu a freestyle je určený snowpark AreaEffe. Nachádza sa pozdĺž zjazdovky Half Pipe (č.21) v sektore La Nuova. Začína tesne pod vrcholovou stanicou 4-sedačky. Dve línie obtiažnosti ponúkajú prvky na tréning skokov a akrobatických kúskov. Séria koľajníc a boxov od 3 až do 17 metrov. Hudobná kulisa dopĺňa atmosféru moderného lyžovania mladých.

Freeride

Skvelé možnosti pre freeride sa nachádzajú pozdĺž zjazdoviek, ale tie najlepšie sú na okolitých neupravovaných svahoch či v lese medzi stromami. Stačí sledovať predpoveď počasia, počkať si na čerstvý prašan a eliminovať lavínové nebezpečenstvo. Zdatnejší aj začínajúci freerideri v doprovode skúseného sprievodcu si vychutnajú absolútnu slobodu na lyžiach. Vybavený kamerou sa môžeš ešte dlho po návrate z dovolenky kochať nádhernými scénami z údolia Aosta a okolitých alpských obrov. Lyžiarske horolezectvo (ski mountaineering) je najvyšším prejavom slobody na snehu, moderná interpretácia starovekého vzťahu človek - hora. Kožené pásy na sklznici smerom nahor, alebo lyže pripevnené na batohu sa menia na neopísateľný adrenalínový nástroj smerom nadol. Námaha stojí za to! Ticho, samota, nepoškvrnená divočina, panenský sneh ... sú darom za namáhavý výstup. Nezabúdajte na rešpekt a pokoru! A bezpečnosť!

Beh na lyžiach

Ponuka pre beh na lyžiach priamo v stredisku Pila je nulová. Pár kilometrov od Aosta sa nachádza hlavné centrum bežeckého lyžovania v regióne - Cogne (1.534m). Centrálna obec v Národnom Parku Grand Paradiso je správnym miestom parku a najlepším strediskom pre bežkárov. Lúky v údolí Sant'Orso ponúkajú celkom 70 km bielej stopy, niektoré trate sú osvetlené. Okruh 45 km pri Sci Club Gran Paradiso je vyznačený v športových kalendároch (február - marec) na FIS preteky.

Rodina, deti

Lyžiarske stredisko Pila je priateľské k rodinám a deťom. Dovolenkovým potrebám rodiny je určený miniclub Cubotto, kde sa vyhrajú deti od 3-12 rokov pod dohľadom kvalifikovaného personálu. Lyžiarski inštruktori pre začínajúcich lyžiarov aj snowboardistov, škola lyžovania. Lyžovanie detí do 8 rokov je v Pila zdarma, väčšie deti do 14 rokov lyžujú so zľavou 40% z ceny dospelého.

Après-Ski / zábava

Po lyžovačke zavládne na svahoch Pila zábava. Posedenie s priateľmi pri poháriku sa môže rozvinúť do veselého zabávania pri hudbe, tanci a speve, v niektorom z barov či diskoték. Dobré jedlo a ochutnávka miestnych špecialít v reštauráciách. Živé après-ski počas víkendov. Táto časť Álp sa prílišnou zábavou nevyznačuje, napriek tomu tunajšie pestré après-ski možnosti vyplývajú z prítomnosti veľkého mesta Aosta.

Turistika / zimné aktivity

Turistika a zimné aktivity sú v stredisku Pila bohaté. Lezenie v ľade, heliskiing, paragliding, turistické chodníky, výpravy na snežniciach, skialpinizmus, výlety na snežných skútroch. Pre nelyžiarov poskytuje príležitosti Aosta. Výborné podmienky pre korčuľovanie na plastickej hmote, ktorá je šetrná k životnému prostrediu a dostupná po celý rok. Prechádzky v údolí. Priaznivé terény pre horolezectvo a horské výpravy na snežniciach. Wellness služby poskytujú hotely, zameriavajú sa na saunovanie, masáže, turecké kúpele, fitness.

Zimná dovolenka Pila je silný zážitok v atraktívnom prostredí Valle d´Aosta, kde vládnu najvyššie alpské štíty Mont Blanc, Matterhorn, Monte Rosa. Pohostinnosť Aosťanov, kvalitne pripravené zjazdovky, výborná lyžovačka v prašane, extrémne freeride a heliskiing, ale aj cvičné lúčky a pohodička pre najmenších lyžiarov. Zimná dovolenka Pila prinesie pohodlie a servis veľkého mesta spojený s pokojom a šarmom veľkých hôr.


Najvyššie Alpy, lyžovanie Valle d´Aosta

Alpy Valle d´Aosta

Vyhľadávaná Alpská lyžiarska oblasť - Valle d´Aosta - sa nachádza na severe Talianska na rozhraní francúzskych a švajčiarskych hraníc, pod najvyššou horou Európy - Mont Blanc. Údolie Aosta je obkolesené štvortisícovkami. Okolo sa nachádzajú najvyššie Alpy, vrcholy Monte Rosa, Matterhorn. Reliéf vysokohorskej krajiny dáva množstvo vhodných terénov pre lyžovanie a alpinizmus. Cervinia-Valtournenche, Courmayeur, Gressoney, Champoluc, La Thuile, Pila, Cogne sú lyžiarske strediská, ktoré patria do svetovej klenotnice lyžovania.

Hlavné strediská Aosta Valle sú Courmayeur, ležiace na úpätí Mont Blancu, lanovkové spojenie do Francúzska do lyžiarskeho strediska Chamonix. Lyžiarske stredisko Breuil-Cervinia pod majestátnym špicatým Matterhornom je spojené so švajčiarskym Zermattom. La Thuile je spojené zjazdovkami a vlekmi s francúzskym La Rosiere. Pila je prímestským lyžiarskym strediskom hlavného mesta Aosta. Gressoney a Champoluc nádherné lyžiarske terény pod Monte Rosa.

Lyžovanie Valle d´Aosta má v ponuke celkom 900 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých náročností. Prepravu lyžiarov zabezpečuje 180 lanoviek a vlekov. Do troch hodín jazdy sa nachádzajú Turín, Miláno, Ženeva a tým aj významné letiská v okolí. Lyžovanie Valle d´Aosta poskytuje lyžiarske vyžitie tak pre začiatočníkov, ako aj milovníkom slobody na lyžiach. Neobmedzené možnosti ľahkého lyžovania v prašane, ale aj extrémneho freeeride a heliskiing uprostred veľkolepej alpskej scenérie poskytujú najvyššie Alpy a lyžovanie Valle d´Aosta.


Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovanie vo všetkých strediskách Talianska na stránkach:

Lyžovanie Taliansko