lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE ŠVAJČIARSKO:
 Saastal
 St. Moritz
 Davos
 Zermatt
 Wengen
 Adelboden
 Lenk

 Verbier
 Veysonnaz
 4 Vallées
 Crans-Montana
 Aminona

 Engelberg
 Titlis

 Samnaun
 Gstaad
 Arosa
 Lenzerheide
 Laax
 Flims

- - - - - - - - - - - -
 Grächen
 Leysin-Les Mosses
 Meiringen
 Savognin
 Toggenburg
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Adelboden-Lenk

 

Lyžovanie Adelboden-Lenk (1.066-2.362m) - lyžiarske stredisko Adelboden-Lenk sa rozprestiera na alpských svahoch nad lyžiarskymi mestami Adelboden, Lenk , Eisigbach. Patrí k prvotriednym zimným dovolenkovým destináciám. Zimná sezóna začína v novembri a trvá do mája. Rozsiahly lyžiarsky areál ponúka lyžiarske trate v príjemnej nadmorskej výške 1.000 - 2.300 m pod panorámou trojtisícoviek Rinderhorn 3.448m, Wildstrubel 3.244m, Wildhorn 3.248m a niekoľkými tesne ne-trojtisícovkami.

Ubytovanie Adelboden - Top-5

V Adelbodene je k ubytovaniu návštevníkov pripravených vyše 350 ubytovacích zariadení, niet divu, jedná sa o významné turisticko rekreačné stredisko s dlhoročnou tradíciou. Športový charakter strediska je zrejmý aj zo štruktúry ubytovacích kapacít. Prevládajú apartmány a rezidencie, hotelov je približne 50 z toho iba šesť sú štvor hviezdičkové. Stredná kategória ubytovania v Adelbodene je zrejmá aj z nášho top-výberu:

Ubytovanie Waldhaus, lyžovanie Adelboden
Ubytovanie Victoria Ritter, lyžovanie Adelboden
Ubytovanie Cambrian, lyžovanie Adelboden
Ubytovanie Alpina, lyžovanie Adelboden
Ubytovanie Wildstrubel, lyžovanie Adelboden

Lyžiarske stredisko Adelboden-Lenk

Lyžovanie Švajčiarsko / Berner Oberland / Adelboden-Lenk
skimapa Adelboden-Lenk

Ski mapa (pdf) Skipass

Lyžiarsku oblasť tvorí 6 čiastočne prepojených a čiastočne samostatných lyžiarskych stredísk:

• Silleren-Hahnenmoos-Metsch ( 81km zjazdoviek / ľahké-42km, stredné-29km, ťažké-10km)
• Chuenisbärgli ( 8,6km zjazdoviek / ľahké-2km, stredné-5km, ťažké-1,6km)
• TschentenAlp ( 10km zjazdoviek / ľahké-1,5km, stredné-7km, ťažké-1,5km)
• Engstligenalp ( 14km zjazdoviek / ľahké-4km, stredné-6km, ťažké-4km)
• Elsigen-Metsch ( 29km zjazdoviek / ľahké-9km, stredné-17km, ťažké-3km)
• Betelberg ( 42km zjazdoviek / ľahké-22km, stredné-19km, ťažké-1km)

Hlavná a najrozsiahlejšia lyžiarska oblasť areálu Adelboden-Lenk je Silleren-Hahnenmoos-Metsch. K dispozícii ľahké a stredne ťažké zjazdovky, ktoré vedú z obidvoch centier (Adelbodenu aj Lenku) cez horský hrebeň Lavey-Metschstand. V celom rezorte sa nachádza veľký počet detských-ťažných vlekov skoro na každej vhodnej lúčke. Turistické chodníky vedú takmer do každého kúta areálu, reštaurácie na svahoch a horské búdy s možnosťou občerstvenia počas prestávky poskytujú nádherné panorámy, bežecké stopy, snowpark, voľné terény pre freeride, horská služba, prvá pomoc, servis a požičovne lyží. Vyskúšať môžete jazdu v pretekárskych bránkach, paragliding z vrcholu Schwandfeldspitz 2.025m. Medzi jednotlivými nástupnými stanicami premávajú skibusy (použitie možné s platným skipasom). Náročnejší lyžiar si užije na spomínanej čiernej Welt-cup zjazdovke v Chuenisbärgli alebo dvoch čiernych z vrcholu Luegli.

Snowboard – freestyle

Ideálne podmienky pre freestyle lyžiarov a snowboard či už začínajúcich alebo profesionálov sú v Gran Masta Park (GMP) na Hahnenmoos. Kvalitný park s 5 hviezdičkovým hodnotením je otvorený od decembra do apríla a ponúka skvelé skoky a koľajnice a Grill'n'Chill priestor.

Zimná turistika

Vychutnajte si kľud pôsobivej horskej oblasti. Dýchať čerstvý a čistý vzduch umožňujú všetky turistické trasy ktoré pravidelne upravujú rolby. Upravených značených turistických chodníkov je 112 km v Adelboden-Frutigen a 78 km v Lenk.

Sánkovanie

Len tak kĺzať po snehu na sánkach prináša pocit šťastia nielen deťom, sánkarské dráhy sú zabezpečené technickým snehom. V Adelboden-Lenk je viac ako 15 km upravených tratí pre sánkovanie, ktoré sa nachádzajú vo všetkých častiach. Denný sánkarský lístok na vleky stojí CHF 35,00 pre dospelého a CHF 23,00 pre deti 6-15 rokov.

Airboard

Nové, moderné zimné športové náčinie. Sú to moderné, vzduchom naplnené sánky "nafukovací matrac". High-tech materiály zabezpečujú nízku hmotnosť a dlhú životnosť. Airboarder leží na bruchu a dolu hlavou na airborde. Smer jazdy riadi tak, že presúva svoje ťažisko. Ani traverzovanie na strmých svahoch nerobí žiadny problém, ale ak by ste chceli airboard môže byť veľmi rýchly.

Bežky

V Adelboden-Frutigen je pripravených celkom 46 km cross-country trás v údolí ale aj v nadmorskej výške 1.800m pre bežkanie v klasickej alebo korčuliarskej technike. Korčuliarska technika - Lenk-Simmenfälle-Lenk 13 km, Höhenloipe Haslerberg 5 km Klasika - Lenk-St. Stephan-Zweisimmen 13 km, Lenk-Simmenfälle-Lenk 10 km, Höhenloipe Haslerberg 5 km. Naučte sa fascinujúce cross-country lyžovanie v klasických disciplínách alebo korčuľovanie v miestnej lyžiarskej škole

Rodina deti

Región Adelboden-Lenk je rodinne orientovaný. Už jeden dospelý s dieťaťom medzi 6-15 r. bude mať prospech zo zníženej sadzby pre rodiny. Samozrejme aj starí rodičia s vnúčatami využívajú rodinné výhody. Deti do 6 rokov jazdia v sprievode rodičov zdarma (s výnimkou pre deti materských lyžiarskych škôl).

V miestnom svete detí s dobre rozvinutou infraštruktúrou s detskými vlekmi a pásovými dopravníkmi sa budú vaše deti hravou formou vzdelávať v lyžiarskom umení pod vedením detských lyžiarskych inštruktoriek.

Chceli by ste si užiť svahy lyžiarskeho strediska Adelboden-Lenk bez detí, alebo si zlepšiť vlastné lyžiarske schopnosti súkromnými lekciami? Bezplatná celo-denná starostlivosť o deti pre deti od 3-10 rokov, ponúka túto príležitosť.

Po lyžovačke

si môžete obuť korčule, zahrať curling, navštíviť kino, alebo bar či diskotéku.

Svetový pohár - Adelboden

Stredisko patrí do zoskupenia FIS-stredísk a pravidelne poriada preteky svetového pohára v zjazdovom lyžovaní - obrovský slalom a slalom. Ďalšie stretnutie najlepších svetových lyžiarskych pretekárov na legendárnom Chuenisbärgli začína tradičný obrovský slalom v sobotu, pokračuje veľkolepým slalomom v nedeľu. Divácky zaujímavé preteky na najstrmšom svahu v stredisku si môžete pozrieť naživo v dňoch 9. a 10. január. 2010.
Svetový pohár 2009-10

Skipass

Cena 6 dňový skipass pre dospelého: 251 CHF
Cena 6 dňový skipass pre mládež/seniorov: 221 CHF
Cena 6 dňový skipass pre dieťa: 143 CHF

Rodinné skipasy 10% zľavy, podmienkou je zakúpenie min 2 skipassov, jeden z toho musí byť detský (6-15 rokov)

Zimná dovolenka

Turistické chodníky, sánkarské dráhy, cross-country, zjazdovky všetkých obtiažností v celkovej dĺžke 210km, z toho 60% hlavných zjazdoviek je poistených technickým snehom. Prepravu osôb zabezpečuje 72 efektívnych lanoviek a vlekov, spojených aj skibusmi. Z hľadiska rekreačného nepodlieha stredisko až takému záujmu celebrít, preto sa miestni prevádzkovatelia ubytovania a lyžovania viac zameriavajú na poskytovanie pokoja a pohodlia. Lyžovanie v Adelboden-Lenk je vďaka vymenovaným parametrom ideálne pre rodinnú zimnú dovolenku strávenú na lyžiach.

Lyžovanie Švajčiarsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Švajčiarsku na stránke:

Lyžovanie Švajčiarsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop