lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     kontakt     online  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
lyzovanie reny

Veronika ZuzulovaSvetový pohár v lyžovaní 2013-14

 

Navigácia: lyžovanie > svetový pohár

Nová lyžiarska sezóna 2013-14 začala, s ňou aj nový ročník pretekov o svetový pohár v lyžovaní. Každý fanúšik lyžovania viac-menej sleduje aj dianie vo svetovom pohári v lyžovaní. Tí najlepší športovci v alpskom lyžovaní sa budú stretávať na bielych svahoch od 26.10. do 16.03. Prestávka vo februári 6.2.-22.2.2014 je rezervovaná pre XXII. Zimné Olympijské Hry Soči Rusko.

Od Söldenu po Lenzerheide

Otvorenie prebieha už tradične po 16. krát za sebou v rakúskom lyžiarskom stredisku Sölden spoločným podujatím mužov aj žien v obrovskom slalome 26.-27. októbra. Vyvrcholenie a definitívne výsledky budú známe v polovici marca po finále v švajčiarskom lyžiarskom stredisku Lenzerheide. Od Söldenu po Lenzerheide čaká na ženy 18 stredísk a 34 pretekov (o 2 podujatia a 5 závodov menej ako r. 2010), medzi nimi legendárny nočný slalom vo Flachau. Svoju účasť aj v tomto ročníku naša jednička Veronika Zuzulová, držíme jej palce a prajeme čo najlepšie umiestnenie a veľa výstupov na pódium ;-)

Na mužov sú pripravení v 18 lyžiarskych strediskách a čaká ich 35 závodov (-2 strediská, -4 preteky oproti r. 2010). Nebudú chýbať povestné zjazdy v Kitzbühel či vo Wengene, ani najprestížnejšie podujatie - nočný slalom v Schladmingu, pekné obráky v Alta Badia, Adelbodene, kde by sme radi videli Adama Žampu čo najvyššie.

Chcete byť pri tom ?

Poriadateľské lyžiarske strediská bývajú v termíne kedy sa koná svetový pohár v lyžovaní spravidla vypredané aj rok do predu. Niekedy dokážeme zabezpečiť ubytovanie a vstupenky na pretekárske tribúny aj v kratšej dobe. Ak si chcete vychutnať atmosféru v svetových pretekov osobne, kontaktujte nás, preveríme možnosti ubytovania.

Svetový pohár program pretekov 2013-14:

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop