lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     kontakt     online  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžiarske kurzy

 

Navigácia: lyžovanie > lyžiarske kurzy

Lyžiarske kurzy sa organizjú ako lyžiarske zájazdy pod vedením lyžiarskeho inštruktora. Pre skupiny (kolektívy, školy, ..) ale aj jednotlivcov, ktorí sa chcú na lyžovačke niečo nové naučiť a zdokonaliť sa v lyžiarskom umení, zabezpečíme kvalifikovaných inštruktorov. V zahraničí je možné vybrať inštruktora aj podľa jazykových schopností, občas sa podarí objaviť aj slovensky hovoriaceho učiteľa lyžovania.

Do lyžiarskeho kurzu je možné prihlásiť už deti od troch rokov. Pod odborným vedením inštruktora, ktorý má príslušnú kvalifikáciu je možné naučiť každého záujemcu lyžiarsku techniku od úplných začiatkov až po zvyšovanie úrovne u zdatných lyžiarov. V lepších alpských strediskách sa aj počas zimnej dovolenky možno prihlásiť na kurz, ktorý trvá iba pár dní. Lyžiarske kurzy majú tú výhodu, že žiaci lyžujú pod odborným vedením v skupine rovnako zdatných lyžiarov, ktorí zvládajú rovnaké lekcie lyžovania. Tak je aj cena za výuku podstatne nižšia, ako keď si zaplatíte osobného inštruktora len pre seba.

Lyžiarsky učiteľ - ak je to možné vyvarujte sa učiteľom z kruhu rodiny, vo väčšine prípadov sa pokrok spomalí, často to nefunguje vôbec. Ako poznáte vhodného učiteľa? Samozrejme, že žiakovi je ťažké posúdiť učiteľa, ale určite rozoznáte aspoň najzákladnejšiu vlastnosť lyžiarskeho inštruktora - musí vedieť predviesť to čo učí. Druhá dôležitá vlastnosť dobrého inštruktora je vedieť to naučiť iných. Oplatí sa aspoň v začiatkoch kvalifikovaný inštruktor. Zlé návyky sa neskôr ťažko odstraňujú V lepších strediskách existujú lyžiarske školy pre dospelých aj deti, pokročilých aj nováčikov, kde vedia posúdiť talent, usilovnoť a odhadnúť úroveň na ktorú sa adept môže vypracovať. Základná stupnica je úplný začiatočník, začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý, športovec, expert.

Je dobré, ak vieme čo z oblasti lyžiarskych disciplín alebo štýlov sa chceme naučiť, či sa budeme pohybovať prevažne na zjazdovkách, voľných terénoch, alebo snívame o jazde medzi pretekárskymi bránkami.

Rekreačné lyžovanie - väčšina lyžiarov sa pohybuje po upravených tratiach - zjazdovkách. Sú to značkami vytýčené úseky svahov, ktorých povrch je špeciálne upravený - utláčaný a vyrovnávaný. Na takto upravenom snehu sa lyžuje ľahko. Na zjazdovke sa súčasne pohybujú lyžiari s rôznym stupňom zdatnosti, preto sú pre jazdu určené pravidlá, aby bola zaistená bezpečnosť všetkých lyžiarov. Učenie týchto pravidiel sa pri začiatočníkoch často preskočí, vtedy sa najčastejšie dospeje k úrazu.

Voľné lyžovanie (snowboarding) - každý skúsenejší lyžiar už asi vychutnal jazdu v neupravenom snehu mimo zjazdovky. Pocit voľnosti a snehovej hĺbky v ideálnom prípade kombinovaný s tichom prírody, bez ďalších lyžiarov. Len vy a svah. Technika jazdy je iná ako na tvrdom upravenom podklade zjazdoviek. O tento druh lyžovanie resp. snowboardingu je v súčasnosti veľký záujem u adrenalínu-chtivej mládeže. Dokonca aj začiatočníci sa chcú predvádzať. Absolvujú svoj prvý výstup na svahy, kam nevedú žiadne vleky a od svojich zdatnejších kamarátov odkukávajú finesy. Je zábavné pozorovať ich vytrvalosť, aj napriek neustálym pádom v hlbokom snehu, ktorý sa im dostáva až pod trenýrky sa nevzdávajú. Vynaložená námaha však stojí zato, je odmenená uznaním rovesníkov.

Závodné lyžovanie jednotlivec, ktorý vo svojej vekovej kategórii vyniká medzi najlepšími rovesníkmi, má dostatok ambícií, finančné zabezpečenie a je ochotný podstúpiť tvrdú drinu pod vedením kvalitného trénera, obetovať voľný čas, má šancu byť úspešný v športovom lyžovaní.
Talent - základným predpokladom každého športovca je nadanie, pre lyžovanie je výhodou ak má aj zvládnuté techniky na príslušnej vekovej úrovni. Zo skupiny detí s nadaním pre nejakú činnosť rozoznáme talent tak, že ich hravo prevyšuje. Výcvik dobrého lyžiara športovca je dlhodobý proces a začína sa už v útlom detstve. Na odborné vedenie je potrebný vlastný tréner. Učenie športovca už nie je predmetom na lyžiarske kurzy


:-) Lyžiarske kurzy
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop