lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE ŠVAJČIARSKO:
 Saastal
 St. Moritz
 Davos
 Zermatt
 Wengen
 Adelboden
 Lenk

 Verbier
 Veysonnaz
 4 Vallées
 Crans-Montana
 Aminona

 Engelberg
 Titlis

 Samnaun
 Gstaad
 Arosa
 Lenzerheide
 Laax
 Flims

- - - - - - - - - - - -
 Grächen
 Leysin-Les Mosses
 Meiringen
 Savognin
 Toggenburg
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Laax - Flims

 

Lyžovanie Laax-Flims ( 1.100 - 3.018 m.n.m.) lyžiarsky areál Laax-Flims-Falera ponúka svojim návštevníkom lyžovanie na 220km upravených lyžiar tratí všetkých obtiažností, 28 vlekov a lanoviek s prepravnou kapacitou 42.000 osôb/hod, detský park, lyžiarska škola, 20 reštaurácií priamo na svahoch, 40km bežeckých tratí, všetko s perfektnou vyváženosťou pre každého od začiatočníka až po náročného lyžiara. Milovníkom voľného priestoru sú k dispozícii kvalitné terény na freeride aj extrémy, priaznivci freestyle si prídu na svoje v štyroch snowparkoch pre začínajúcich i majstrov lietania. Rodiny s mladými tínedžemi tu nájdu všetko pre spoločnú zimnú dovolenku. Laax je viacnásobným víťazom ankety najlepšie svetové freestyle stredisko.

Ubytovanie Laax - Flims - Top-5

Vo Flims Laax Falera nájdete rozmanitú škálu ubytovania prispôsobenú rôznym potrebám a preferenciám v Graubündene. Pohodová dovolenka začína správnym ubytovaním. Preto je v našej ponuke celá rozmanitosť švajčiarskej dovolenkovej destinácie. Vo Flims Laax Falera máte na výber: prenajať si izbu, exkluzívny hotel, útulný prázdninový apartmán alebo kemp na vidieku:

Ubytovanie Hotel Adula, Flims
Ubytovanie Hotel Surpunt, Flims
Ubytovanie Hotel La Siala, Falera
Ubytovanie Hotel Bellaval, Laax
Ubytovanie Grand Hotel Waldhaus, Flims

Ďalšie ubytovanie: Freestyle Hotel Riders Palace | Rocksresort

Lyžiarske stredisko Laax - Flims

Lyžovanie Švajčiarsko / Graubünden / Laax - Flims - Falera
skimapa Laax - Flims

Ski mapa (pdf) Skipass

Freestyle, snowpark

Snowpark pre začiatočníkov - úroveň "easy" snowpark LAAX ponúka zábavu pre začiatočníkov aj profíkov. Snow park pre začiatočníkov chcete si vyskúšať svoje prvé triky a skoky na boxoch a railoch v snowparku? Vo freestyle parku pre začiatočníkov medzi Crap Sogn Gion a Alp Dado môžete jednoducho začať na scéne snowparku a zlepšiť svoje snowboardové a freeski zručnosti na boxoch, railoch a stoloch.

Snowpark Ils Plauns - úroveň "stredná" ak chcete posunúť svoje lyžiarske schopnosti na vyššiu úroveň, v Snowparku Ils Plauns ste na správnom mieste. Medzi Crap Sogn Gion a Alp Dado na vás čakajú početné raily, boxy a rôzne kicker linky. Tu sa rýchlo zoznámite s novými trikmi na lyžiach alebo snowboarde, posuniete svoje hranice a zdokonalíte svoj štýl.

Snow park P60 - úroveň "pro/medium" "P60-ka na každý deň!" – ak ste niekedy boli v destinácii Flims Laax Falera, toto príslovie poznáte. Stráviť celý deň v Snowparku P60 nie je zvlášť náročné pre freeskierov alebo snowboardistov. Tu nájdete najuniverzálnejšie koľajnice, boxy, šmýkačky, pyramídové steny a priemyselné rúry – všetko v jednom chode. Na svahu, ktorý má celých 1000 metrov, nájdete aj Pro Kicker Line, kde na vás čakajú štyria kopani olympijskej veľkosti.

Snow park NoName - úroveň "pro/medium" chcete, aby vaše skoky boli ešte veľkolepejšie? Potom je čas zdolať U-rampu „The Beast“ na lyžiach alebo snowboarde. V legendárnom Snowparku NoName na vás na freeski a snowboarding čaká najväčšia superpipe v Európe s dĺžkou 200 metrov, šírkou 22 metrov a výškou 6,90 metra, ktorá je svetovým unikátom. Okrem toho tu nájdete minifajku na prvé skoky, v ktorej jednoducho necháte prísť trochu surferského pocitu.

Free60 – prírodný terénny park - úroveň "pro/medium" ak sa radi pohybujete v snowparku a zároveň ste nadšení z freeridu, Free60 je pre vás to pravé. Free60 kombinuje oba svety, freestyle a prašan. Ešte pred príchodom prvého snehu sú drevené skokanské mostíky umiestnené v lyžiarskom areáli, aby sa dali zasnežovať. Free60 nie je upravovaný ako bežný park, ale je ponechaný vo svojom prirodzenom stave. Park sa rozprestiera vedľa zjazdovky z Crap Sogn Gion v smere na Plaun . Zasnežené prvky sľubujú veľa zábavy v prašane, od začiatočníkov až po profesionálov, môžete si tu vypustiť paru.

Flims Waldhaus (1.130m)

Ponúka ubytovanie všetkých cenových kategórií, od 5-hviezdičkových hotelov až po lacný penzión. Shuttle-bus vás dostane do základňovej stanice vo Flims Dorf len za 5 minút. Vo večerných hodinách po lyžovačke možnosť posedenia v rôznych baroch alebo v niektorej z početných reštaurácií.

Flims Dorf (1.100m)

Centrum ski-areálu, všetko na jednom mieste. Základňa lanoviek smerujúcich na Cassons (2.675m) aj do hlavnej časti areálu, snežný svet, lyžiarska a snowboard škola, požičovňa športového náčinia. Ideálne miesto pre rodiny s deťmi. Bary v okolí základňových staníc ocenia noční vtáci, ktorí okrem športovania cez deň žijú aj nočný život.

Flims Fidaz (1.180m)

Okrajová časť Flims, kde sa vychutnáva pokojná zimná dovolenka v kľude, k zjazdovkám je síce potrebné použiť kyvadlový ski-bus, ktorému to trvá z Fidaz k lanovke vo Flims Dorf asi 10 minút.

Laax Dorf (1.020m)

je obec, ktorá vyhovuje pre ubytovanie rodín v kľudnejšom prostredí, pravidelnou kyvadlovou dopravou , ktorá premáva v intervale cca 20 min sa dostanete za 5 min. do lyžiarsky rušného centra Laax Murschetg 1.100, odkiaľ sa lanovkami vyveziete do všetkých častí ski-areálu.

Falera (1.220m)

Falera si zachovala kúzlo typickej horskej graubündenskej dedinky. Stanica sedačkovej lanovky na Curnius (1.664m) sa nachádza priamo v obci, Zjazdovky nad obcou v kľudnom tempe ležia na slnečnom mieste, preto je Falera ideálnym miestom pre rodiny, kde môžu stráviť pokojnú a relaxačnú zimnú dovolenku. Pre zdatnejších lyžiarov je Curnius len prestupovým miestom na dosiahnutie vyšších častí strediska. Crap Sogn Gion (2.228m) ponúka množstvo červených a modrých tratí, ale aj dve pekné čierne. Odtiaľ sa dá prelyžovať do strediska pod vrchom La Siala (2.810m), kde je ďalšia séria zjazdoviek vo vyváženom pomere všetkých obtiažností.

Lyžovanie na ľadovci Vorab Gletscher (3.018m)

Zo sedla Vorab (2.670m) vedú dva súbežné vleky pod vrchol ľadovca. Lyžovanie na ľadovci Vorab-gletscher (3.018m) ponúka modrú, červenú aj najvyhľadávanejšiu čiernu zjazdovku v celej oblasti Laax-Flims-Falera, ktorá vedie do Alp Rushein (1.774m) po nádhernom slnečnom svahu s prevýšením 1.240m. V hornej časti ľadovca sa nachádza aj freestylový park.

Zjazdovky (220km), lanovky a vleky 28

ťažké: 86km - stredne ťažké: 71km - ľahké: 63km ... celkom 220km
vleky: 9 - lanovky: 8 - kabínky: 11 .... celkom 28

Skipass Laax-Flims-Falera, ceny skipasov

6 dňový dospelý skipass - 315,- CHF / € 210,00
6 dňový junior / senior skipass - 210,- CHF / € 140,00
6 dňový dieťa skipass - 105,- CHF / € 70,00


Lyžovanie Švajčiarsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Švajčiarsku na stránke:

Lyžovanie Švajčiarsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop