lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE RAKÚSKO:
 Zillertal
 Kaprun-Zell am See
 Schladming
 Stubaital
 Sölden
 Saalbach-Hinterglemm
 Arlberg
 Kitzbühel
 Kirchberg
 Wilder-Kaiser-Brixental
 Ischgl
 Obertauern
 Mölltaler Gletscher
 Obergurgl-Hochgurgl
 Pitztal
 Kaunertal
 Gastein
 Flachau
 Radstadt
 Grossglockner
 Kals-Matrei
 Nassfeld - Hermagor
 Bad Kleinkirchheim
 Serfaus-Fiss-Ladis
 Katschberg-Aineck
 Stuhleck-Semmering
 Ramsau Dachstein
 Dachstein West
 Ankogel - Mallnitz
 Hochkönig
 Hochötz
 Hochpustertal-Sillian
 Seefeld
 St. Johan in Tirol
 Fieberbrunn
 Lofer
 Tauplitz
 Werfenweng
- - - - - - - - - - - -
 Damüls-Mellau
 Filzmoos
 Flachauwinkl - Kleinarl
 Galtür
 Gerlitzen
 Hinterstoder
 Hohentauern
 Igls-Patscherkofel
 Innerkrems
 Kreischberg
 Lachtal
 Muttereralm
 Nauders
 Rauris
 Semmering
 Wagrain
 Zauchensee
 Zugspitz
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Lofer

 

Navigácia: Lyžovanie > Rakúsko > Lofer

Lyžovanie Lofer ( 640 - 1.747 m.n.m.) - lyžiarske stredisko sa nachádza severne od Saalbachu. Je zamerané na rodinné lyžiar pobyty, zvýhodnené ceny za rodinné pernamentky. Kvalitne upravené lyžiarske trate spolu 46 km. Pre zdatnejších lyžiarov je k dispozícii zjazdovka s dížkou 9 km a prevýšením 1000m, prekrásna jazda z vrcholu strediska Schönbühel (1.623m). Prepravu lyžiarov na zjazdovky zabezpečuje 15 dopravných lanových zariadení, nedávno pribudla nová rodinná 6-sedačka - rodinný express, premáva v najfrekventovanejšej časti lyžiarskeho strediska. "Family express" má ochranné kopule a vyhrievané sedadlá. Malé deti naučia prvé krôčky na lyžiach v "Bobo lande" detskom parku kvalifikovaní inštruktori. Výhodný rodinný skipass prevažujúce začiatočnícke trate - to všetko je zárukou, že si vaše deti užijú - rodinná lyžovačka Lofer lyžovanie pre rodiny.

Ubytovanie Lofer

Rodinné lyžovanie Lofer si žiada aj príjemné rodinné ubytovanie. Hotelové aj apartmánové ubytovacie zariadenia poskytujú príjemné prostredie a služby pre rodiny v obci Lofer (639m) veľkosti 2.000 obyvateľov, ktorá disponuje 2.000 lôžkami, alebo St. Martin (636m) s tisíckou miestnych obyvateľov disponuje 1.000 lôžkami. Odporúčame vyššiu kategóriu ubytovania kvôli wellness a relaxu po lyžovačke.

Hotel Dax, Lofer
Gasthof Hochmoos, Lofer
Apartmány Birkenhof, Lofer
Hotel Marienhof, St. Martin

Lyžiarske stredisko Lofer

Lyžovanie Rakúsko / Salzburg / Lofer
skimapa Lofer

Ski mapa (jpg) Skipass

Lyžiarske trate: - ľahké 21 km (46%) - stredné 20 km (44%) - ťažké 5 km (10%) . . . spolu 45 km
Lanovky a vleky: - kabínka 4 - sedačka 3 - vleky 7, . . . kapacita 15.500 os/hod.
Zasnežovanie: - 100%

Lyžiarske stredisko Lofer má dobrú dostupnosť, nachádza sa na hlavnom ťahu Salzburg - Kitzbühel, lanovky si nemožno nevšimnúť, keďže premávajú nad cestou. Pre začínajúcich lyžiarov sú lyžiarske terény v Lofer ideálne, stredisko má však handicap v nadmorskej výške, v prípade nepriaznivej zimy chýba idylka zasneženej krajiny, ktorú deti tak milujú, sneh sa nachádza len na zjazdovkách. Preto je vhodné zvoliť pre zimnú dovolenku, alebo víkendový pobyt termín v hlavnej sezóne, kedy je najvyšší predpoklad peknej zimnej atmosféry.

Snowboard / freeride / freestyle

Mladí sa stretávajú pri skokoch a koľajniciach a ďalších prekážkach, ktoré ponúka Snowpark L.A. Má dve obtiažnosti, pre freestyle začiatočníkov a pokročilých, dĺžka parku 800m nachádza sa v nadm. výške 1.500m vedľa novej šesťsedačky.

Bežky

Dobré podmienky tu nájdu milovníci behu na lyžiach, 50 km korčuliarskych bežeckých tratí ľahkej a strednej obtiažnosti v údolí. V ýšková bežecká trať 20km sa nachádza vo výške 1.450-1.540m neďaleko Snowparku.

Rodina deti

Lyžiarske stredisko Lofer je zamerané na rodinu, náročnosť lyžiarskych tratí vyhovuje deťom a začiatočníkom, zvýhodnené ceny za rodinný skipass, deti do 6 rokov lyžujú zdarma. Detské školy Lofino, Bobo, detská lyžiarska škola, detský vlek.

Aprés-Ski

Lyžovanie Lofer je zamerané na rodinnú lyžovačku, preto sa tu žiadne polyžovačkové párty nekonajú, posedieť s priateľmi pri poháriku však umožňuje assi desiatka chát a reštaurácií na svahoch, alebo dole v dedine Loffer, alebo St. Martin.

Turistika

Pre nelyžujúcich členov výpravy sú k dispozícii náhradné zimné aktivity, romantické prechádzky na zotavenie po upravených turistických chodníčkoch s návštevou chát po ceste v oblasti lyžiarskeho strediska, alebo až stovka kilometrov turistických trás v širšom okolí. Vychádzky na snežniciach v neupravených terénoch, koňské záprahy.

Wellness / relax

Relax po lyžovačke si môžete dopriať v neďalekých kúpeľoch Bad Reichenhall (28km), wellness, sauna podľa ponuky konkrétnych ubytovycích zariadení, kde je možnosť sauny, masáže, zábaly a bahenné kúpele, salón krásy, plávanie.

Ďlašie možnosti lyžovačky v Rakúsku

lyžovanie Rakúsko

Získajte nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Rakúsku, k dispozícii máte tie najlepšie lyžiarske strediská :
Zillertal Kaprun Zell am See Schladming ski Gastein Stubaital Saalbach Hinterglemm Sölden Kitzbühel Kirchberg Pitztal Wilder Kaiser Brixental Flachau Nassfeld Hermagor Bad Kleinkirchheim Ischgl Dachstein West Annaberg Dachstein Serfaus Fiss Ladis Mölltaler Gletscher Obergurgl Hochgurgl Obertauern Ankogel Mallnitz Kaunertal Stuhleck Semmering Radstadt Arlberg Grossglockner Hochkönig Hochötz Hochpustertal Sillian Seefeld Tauplitz Katschberg Aineck St. Johan in Tirol Fieberbrunn lyžovanie Lofer Werfenweng
a veľa ďalších možnosti lyžovačky v Alpách nájdete na stránke -> lyžovanie-alpy.sk


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop