lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE RAKÚSKO:
 Zillertal
 Kaprun-Zell am See
 Schladming
 Stubaital
 Sölden
 Saalbach-Hinterglemm
 Arlberg
 Kitzbühel
 Kirchberg
 Wilder-Kaiser-Brixental
 Ischgl
 Obertauern
 Mölltaler Gletscher
 Obergurgl-Hochgurgl
 Pitztal
 Kaunertal
 Gastein
 Flachau
 Radstadt
 Grossglockner
 Kals-Matrei
 Nassfeld - Hermagor
 Bad Kleinkirchheim
 Serfaus-Fiss-Ladis
 Katschberg-Aineck
 Stuhleck-Semmering
 Ramsau Dachstein
 Dachstein West
 Ankogel - Mallnitz
 Hochkönig
 Hochötz
 Hochpustertal-Sillian
 Seefeld
 St. Johan in Tirol
 Fieberbrunn
 Lofer
 Tauplitz
 Werfenweng
- - - - - - - - - - - -
 Damüls-Mellau
 Filzmoos
 Flachauwinkl - Kleinarl
 Galtür
 Gerlitzen
 Hinterstoder
 Hohentauern
 Igls-Patscherkofel
 Innerkrems
 Kreischberg
 Lachtal
 Muttereralm
 Nauders
 Rauris
 Semmering
 Wagrain
 Zauchensee
 Zugspitz
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Kals-Matrei

 
Navigácia: Lyžovanie > Rakúsko > Kals-Matrei

Lyžovanie Kals-Matrei (920-2.426 m.n.m.) najvyšší vrch Rakúska leží v lone niekoľkých lyžiarskych stredísk, medzi topky pod Grossglocknerom patrí lyžovanie Kals-Matrei. Malebné lyžiarske stredisko v nádhernom alpskom prostredí vzniklo spojením dvoch ešte nedávno samostatných lyžiar stredísk. Spojenie Kals a Matrei cez vrchol Cimaross (2.621m) pribudlo v roku 2008. Odvtedy prídel lyžovačky pribral v počte zjazdoviek a vlekov. Turistické chodníky a bežecké trate ako stvorené na romantické prechádzky pešo, na bežkách, alebo snežniciach. Lyžovanie Kals-Matrei ponúka vyše 100 km lyžiarskych tratí (lyžovanie strednej a ľahkej obtiažnosti), 18 vlekov a lanoviek. Zimná dovolenka ideálna pre partie aj na rodinnú lyžovačku. Milovníci bielej stopy nájdu 6 km stredne ťažkých a 30 km ľahkých bežeckých tratí.

Ubytovanie Kals, Matrei

Svojim návštevníkom ponúka stredisko Kals-Matrei vyše 6.000 lôžok na ubytovanie v horských dedinkách Matrei a Kals. Z oboch centier vedú lanovky na spoločný vrcholový bod strediska Cimaross. Odporúčame ubytovanie v novovybudovaných luxusných chatách Gradonna priamo na zjazdovke v Kals. Vhodné pre rodiny aj kolektívy.

Ubytovanie Chaty Gradonna Mountain Resort, Kals am Grossglockner
Ubytovanie Hotel Gradonna Mountain Resort, Kals am Grossglockner
Hotel Hinteregger, Matrei im Osttirol
Ubytovanie Hotel Goldried, Matrei in Osttirol
Ubytovanie Vital Hotel Taurerwirt, Kals am Grossglockner

Skimapa Kals-Matrei

Ski mapa Kals-Matrei

Ski mapa Kals-Matrei (jpg)


Lyžiarske stredisko Kals-Matrei

Lyžovanie Rakúsko / Tirolsko / Kals-Matrei

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (3*)
Freeride  hodnotenie - rating (3*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (2*)
Bežky  hodnotenie - rating (3*)
Turistika  hodnotenie - rating (3*)
Skipass  hodnotenie - rating (3*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 920 - 2.426 m n.m.
Sezóna: 12.12. - 11.04.
Záruka snehu: zasnežovanie 100%
Vzdialenosť: Bratislava - Kals 504 km, Matrei 543km

Vleky 6
Sedačky 6
Kabínky 3
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 15 ( kapacita 21.500 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 41km / 41%
Zjazdovky stredné 44km / 44%
Zjazdovky ťažké 15km / 15%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 100km

Skipass Kals-Matrei 2014-15

Skipass Kals-Matrei
Skipass

Zimná dovolenka Kals-Matrei

Nádherné prostredie národného parku Hohe Tauern na úpätí dvoch najvyšších vrcholov Rakúska Grossglockner a Grossvenediger poskytuje možnosti na príjemnú zimnú dovolenku pre rodiny, milovníkov pokoja a vysokohorskej turistiky v lete i zime. Zimná dovolenka sa v Rakúsku neodmysliteľne spája s lyžovaním, ktoré je národným športom. Možnosti na lyžovanie poskytuje aj niekoľko menších lyžiarskych stredísk pod horou Grossglockner. Medzi najznámejšie patria: Heiligenblut, Weisssee, Kals-Matrei, S. Jakob, Pragräten. Bez pochyby najznámejším v okolí je neďaleké lyžiarske stredisko na ľadovci Kitzsteinhorn, vzdialené asi 40km vzdušnou čiarou od strediska Kals-Matrei.

Ideálna zimná dovolenka v prostredí vysokých hôr blízko hlavného alpského hrebeňa, zaručuje sneh až do jari. Kals Matrei je tajným tipom na pokojnejšiu lyžovačku bez čakania v radoch. Lyžiarske stredisko poskytuje široké možnosti pestovania zimných športov. Areál sa nachádza blízko najvyšších vrchov v Rakúsku Grossglockner (3.798 m) a Grossvenediger (3.674 m). Centrálnym miestom strediska je spojovací vrchol Cimaross (2.621m), z ktorého vedú zjazdovky a lanovky do oboch údolí Kalsertal (Kals) aj Iseltal (Matrei). Prevažne nenáročné lyžovanie vyhovuje rekreačným lyžiarom na pohodovú zimnú dovolenku pre kolektívy a rodiny. Náročný lyžiar tiež nepríde skrátka, môže sa vyšantiť na 15 km čiernych zjazdoviek.

Lyžovačka

Lyžovanie v Kals-Matrei je približne rovnakým dielom zastúpené lyžiarskymi zjazdovkami na oboch stranách kopca. Na východnej strane Cimaros sa lyžuje do dediny Kals am Grossglockner. Na západnej strane kopca končia lyžiarske svahy v Matrei in Osttirol. Donedávna uvádzalo stredisko vyše 110 km upravených zjazdoviek, avšak po zavedení nového systému merania dĺžky tratí sa ich počet scvrkol takmer na tretinu. Podľa posledných údajov je v stredisku Kals – Matrei k dispozícii 37km zjazdoviek, presné údaje rozdelenia na ľahké, stredne ťažké a ťažké zjazdovky zatiaľ nie sú k dispozícii.

- Najdlhšia zjazdovka vedie z Cimaros (2.426m) do Matrei (920m) => dĺžka 7km, prevýšenie 1.500m
- Najťažšia zjazdovka - čierna č20 Blauspitz
- Nočné lyžovanie - umelé osvetlenie pri vleku Tembler v Kals

Lyžovanie Kals

Do lyžiarskeho strediska Kals premávajú tri lanovky. Z dolného konca dediny vedie na vrchol Cimaros (2.426m) kabínková lanovka Kals-1, prechádzajúca cez medzistanicu a pokračujúca Kals-2 až na vrchol strediska. Z vrcholovej stanice je možnosť lyžovačky na obe strany strediska. Späť do Kals po červenej a čiernej zjazdovke, alebo do susedného Matrei, kde sú na výber červená, modrá aj čierna zjazdovka. Späť do Kals vedú značené lyžiarske trate upravované rolbou, ale aj značené neudržiavané zjazdovky vhodné pre freeride. Spodný úsek z medzistanice kabínky je modrý, vhodný pre začiatočníkov. Pozdĺž tejto zjazdovky vedie sánkarská dráha. V spodnej časti strediska Kals sa nachádzajú tri vleky na otvorenom priestranstve s miernym sklonom, ktoré sú vhodné pre kurzy lyžovania, začiatočníkov a lyžovanie detí.

Na hornom konci dediny Kals (časť Grossdorf) sa nachádza stanica štvorsedačkovej lanovky Figolbahn, ktorá premáva cez medzistanicu pod vrchol Blauspitz. Do tejto časti lyžiar strediska vedie aj štvorsedačka Gschloss z campingu Kals. Na svahoch Blauspitz sa nachádzajú náročnejšie lyžiarske terény, červená zjazdovka č17 úseky čiernej č17, 18, 19 a 20. Niektoré trate sú dostatočne široké s označením „carverpiste exclusiv“. Z parkoviska premáva skibus v cene platného skipasu. Na svahoch Kals je k dispozícii niekoľko lyžiarskych chát s možnosťou občerstvenia. Lyžiarska škola s inštruktormi, ktorí naučia deti prvým krôčikom na snehu a zdatnejších lyžiarov napríklad umeniu freeride.

Lyžovanie Matrei in Osttirol

Na hornom konci Matrei in Osttirol sa nachádza stanica kabínkovej lanovky, ktorá premáva na Goldried. Na hornej stanici sa nachádza reštaurácia a detský pásový vlek, nadol sa lyžuje na piatich rôznych zjazdovkách, ktoré sa nižšie členia na ďalšie odbočky. V časti Goldried (smerom nadol do údolia) prevažujú modré a červené zjazdovky, ktoré obsluhujú štvorsedačka Happeck a šesťsedačka Goldried-2. V hornej časti Goldried premávajú dva kratšie vleky na svahoch s miernym sklonom pre začiatočníkov. Ak zlyžujete až do Matrei, nedostanete sa priamo k stanici lanovky, ale musíte sa presunúť skibusom k stanici jedinej kabínkovej lanovky, ktorou ste začínali prvú jazdu na svahy Goldried. Projekt zjazdovky vedúcej až k tejto údolnej stanici kabínky by mal byť dokončený už v sezóne 2014-15. Šesť lyžiarskych chát na svahoch Matrei-Goldried s občerstvením, lyžiarska škola, požičovne športového náčinia.

Z vrcholovej stanice Goldried je možné zlyžovať k novej šesťsedačkovej lanovke Cimaross, ktorá premáva na vrchol 2.426m, cez ktorý sú spojené obe časti lyžiarskeho areálu Kals a Matrei. Popri tejto sedačke sa nachádza množstvo upravených širokých tratí všetkých obtiažností a tiež funpark pre fanúšikov snowboardu a freestyle.

Snowboard / freestyle

Pre fanúšikov snowboardu a freestyle sa v Kals nachádza menší funpark pri štvorsedačke v časti Happeck, kde sa začínajúci snowborďáci môžu zdokonaliť v skokoch, jibbingu (jazda cez prekážky koľajnice, lavičky, zábradlia a pod.)

Freeride

Okrem upravených zjazdoviek ponúka vrchol Cimaros dostatok priestoru pre jazdu vo voľnom teréne. Freeride značené trasy pre skúsených lyžiarov vedú do údolia Kals. V širšom okolí sa nachádzajú výborné terény pre voľné lyžovanie a skialpinistické túry v oblasti Grossglockner aj Grossvenediger. Odporúčame vyskúšať so skúseným miestnym sprievodcom.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je dostatočná, celkom 36 km bežeckých stôp z toho 30km ľahkých a 6km stredne náročných, výborná kvalita bežeckej stopy, ocenená alpskou pečaťou kvality bežeckej stopy garantuje kvalitný zážitok. Používanie bežeckých tratí je zdarma, k dispozícii požičovne bežeckého lyžiarskeho výstroja. Vyše desať kilometrov tratí sa nachádza vo výške nad 1.500m. Ďalšie kilometre pre beh na lyžiach v blízkom okolí sa nachádzajú vo Virgen, Prägratten, Huben.

Rodina, deti

Deti do 6 rokov sprevádzané rodičmi lyžujú zdarma, deti do 18 rokov za polovičnú cenu skipasu dospelého. Výuku a ly žovanie detí zabezpečia detské lyžiarske škôlky, detské vleky sa nachádzajú v Kals aj v Matrei. Sánkarské dráhy (4) vrátane večerného sánkovania s osvetlením. Opatrovanie detí od miminiek, detské škôlky pre deti od 4 rokov v niektorých miestnych hoteloch. Detské lyžiarske závody raz týždenne s cenami, jazda detí na koni. Detský kobercový vlek a cvičný svah pre najmenších lyžiarov. Stredisko vytvára priateľskú atmosféru a vhodné podmienky pre rodinnú dovolenku.

Après-Ski

Stredisko Kals-Matrei nepatrí k lídrom polyžovačkovej zábavy a popíjania, hlučného après-ski, naopak preferuje skôr pokojnú atmosféru. Napriek tomu si môžete dať pohárik - dva s priateľmi v niektorom z barov v údolí oboch stredísk, alebo v lyžiarskych chatách na svahoch. Večerný čas môžete stráviť ochutnávkou miestnej tirolskej kuchyne, relaxom, tí aktívnejší prechádzkou vo fakľovom sprievode, alebo sánkovaním pri umelom osvetlení.

Turistika, zimné aktivity

V prostredí národného parku Hohe Tauern je množstvo turistických chodníkov, z ktorých je 20 km k dispozícii na pešie túry aj v zime, ďalšie zimné aktivity - korčuľovanie na prírodnom klzisku, túry na snežniciach, jazda na koni, sánkovanie, fakľové túry, curling, zimné kempovanie.


Alpy - Národný park Hohen Tauern

Národný park Hohen Tauern (Vysoké Taury) patrí medzi najkrajšie horské územia na svete. Tvorí ho centrálny alpský hrebeň vrátane najvyšších vrcholov v Rakúsku. Územie parku zaberá 1.834 km2 v regiónoch Tirolsko, Salzburgsko a Korutánsko. Nachádza sa tu vyše 200 trojtisícoviek vrátane dvoch najvyšších vrcholov Rakúska Grossglockner a Grossvenediger. Približne 1/10 povrchu parku Hohen Tauern tvoria ľadovce, vďaka ktorým je krajina plná jazier riek a potôčikov s vodopádmi. Najväčším je ľadovec Pasterze Glacier dĺžky 9km o rozlohe takmer 20km2, alebo Grossvenedigerský ľadovec s najväčšou hrúbkou ľadu.

Národnému parku Hohen Tauern patrí suverénne prvá priečka medzi rakúskymi alpskými parkami, bol založený ako prvý 1981 a je najväčšou prírodnou rezerváciou v strednej Európe. Návštevníci môžu objavovať krásy Hohen Tauern po celý rok, je prístupný zdarma z viacerých údolí v spomínaných regiónoch. K dispozícii je množstvo turistických ciest od ľahkých až po náročné túry. Poznávať Alpy odporúčame so skúseným horským sprievodcom. Miestne strediská pokrývajú tieto služby na slušnej úrovni, dobre funguje sieť informačných stredísk a značenie turistických trás v horách.


Ďalšie možnosti lyžovačky v Rakúsku

lyžovanie Rakúsko

Získajte nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Rakúsku, k dispozícii sú najlepšie lyžiarske strediská v Alpách:
Zillertal Kaprun Zell am See Schladming ski Gastein Stubaital Saalbach Hinterglemm Sölden Kitzbühel Kirchberg Pitztal Wilder Kaiser Brixental Flachau Nassfeld Hermagor Bad Kleinkirchheim Ischgl Dachstein West Annaberg Dachstein Serfaus Fiss Ladis Mölltaler Gletscher Obergurgl Hochgurgl Obertauern Ankogel Mallnitz Kaunertal Stuhleck Semmering Radstadt Arlberg Grossglockner lyžovanie Kals-Matrei Hochkönig Hochötz Hochpustertal Sillian Seefeld Tauplitz Katschberg Aineck St. Johan in Tirol Fieberbrunn Lofer Werfenweng
... ďalšie možnosti lyžovačky v Alpách nájdete na stránke -> lyžovanie-alpy.sk


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop