lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE RAKÚSKO:
 Zillertal
 Kaprun-Zell am See
 Schladming
 Stubaital
 Sölden
 Saalbach-Hinterglemm
 Arlberg
 Kitzbühel
 Kirchberg
 Wilder-Kaiser-Brixental
 Ischgl
 Obertauern
 Mölltaler Gletscher
 Obergurgl-Hochgurgl
 Pitztal
 Kaunertal
 Gastein
 Flachau
 Radstadt
 Grossglockner
 Kals-Matrei
 Nassfeld - Hermagor
 Bad Kleinkirchheim
 Serfaus-Fiss-Ladis
 Katschberg-Aineck
 Stuhleck-Semmering
 Ramsau Dachstein
 Dachstein West
 Ankogel - Mallnitz
 Hochkönig
 Hochötz
 Hochpustertal-Sillian
 Seefeld
 St. Johan in Tirol
 Fieberbrunn
 Lofer
 Tauplitz
 Werfenweng
- - - - - - - - - - - -
 Damüls-Mellau
 Filzmoos
 Flachauwinkl - Kleinarl
 Galtür
 Gerlitzen
 Hinterstoder
 Hohentauern
 Igls-Patscherkofel
 Innerkrems
 Kreischberg
 Lachtal
 Muttereralm
 Nauders
 Rauris
 Semmering
 Wagrain
 Zauchensee
 Zugspitz
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Rakúske ľadovce
jarná lyžovačka, Rakúske ľadovce, alpské ľadovce, jarné lyžovanie celoročná lyžovačka nad 3.000 m, zjazd Talianske ľadovce.
lyžovanie-alpy.sk/ľadovce/

Lyžovanie Zillertal

 

Navigácia: Lyžovanie > Rakúsko > Zillertal

Lyžovanie Zillertal (od 600 - 3.250 m) vrátane najznámejšieho rakúskeho ľadovca Hintertuxer Gletscher ponúka ski-oblasť s 529km zjazdoviek, veľkosťou patrí do prvej trojky v Európe (F-CH Portes du Soleil 650km, F-3Vallées 600km, A-Zillertal 530km, CH-Davos 512km, I-F-Vialattea 400km, I-Sella Ronda 350km ), lyžiarske trate všetkých náročností so 161 vlekmi a lanovkami, celoročná prevádzka na ľadovci majú vlyv na skutočnosť, že Zillertal patrí medzi najpopulárnejšie a najnavštevovanejšie lyžiarske oblasti v Alpách. Približne tretina klientov sa sem vracia, aby spoznali celú ponuku lyžovačky na 530 km tratí v tomto lyžiarskom stredisku, čo sa za jednotýždňový pobyt rozhodne nedá zvládnuť. Dovolenka je vhodná pre všetky cieľové skupiny - od lyžujúcich rodín s deťmi cez veľké skupiny športových lyžiarov až po nelyžiarov hľadajúcich relax, každý si na dovolenke v Zillertali príde na svoje.

Ubytovanie Zillertal - Top5

Zillertálske údolie je dostatočne dlhé a široké, preto sa tu náchádza veľké množstvo ubytovacích kapacít. Oblasť Fügen-Kaltenbach 14.000 lôžok, Gerlos-Zell a.Ziller 15.000 lôžok, Hippach-Mayrhofen 17.000 lôžok, Finkenberg-Tux 7.500 / celkom približne 53.500 lôžok pre návštevníkov. Napriek veľkej kapacite odporúčame rezervovať si ubytovanie Zillertal v dostatočnom predstihu.

Ubytovanie Hotel Strass, Mayrhofen
Ubytovanie Hotel Crystal, Fügen
Ubytovanie Hotel Hohenhaus, Hintertux
Ubytovanie Hotel Krimmlerfälle, Krimml
Ubytovanie Apartmány Andrea, Uderns

Ubytovanie Zillertal celkom (-35-)

Lyžiarske stredisko Zillertal

Lyžovanie Rakúsko / Tirolsko / Zillertal
Ski mapa Zillertal

Ski mapa Zillertal (pdf) Ski mapa Spieljoch (pdf) Ski mapa Hochfügen (pdf) Ski mapa Zillertal Arena (pdf)
Ski mapa Zillertal 3000 (pdf) Ski mapa Hintertux (pdf)

Hodnotenie lyžiarskych stredísk


Lyžovanie  hodnotenie - rating (5*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (5*)
Freeride  hodnotenie - rating (5*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (4*)
Bežky  hodnotenie - rating (3*)
Turistika  hodnotenie - rating (4*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (4*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 550 - 3.250 m n.m.
Sezóna: celoročná
Záruka snehu: ľadovec, zasnežovanie 75%
Vzdialenosť: Bratislava - Fügen 533km, 574km Hintertux

Vleky 75
Sedačky 67
Kabínky 28
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 170 ( kapacita 278.000 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 164 km / 25%
Zjazdovky stredné 411 km / 63%
Zjazdovky ťažké 75 km / 12%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 650 km

Skipass Zillertaler Superskipass 2013-14

Skipass Kaprun - Zell am See
Skipass - kompletný cenník, aktuálne ceny skipassov na sezónu 2013-14

Lyžiarske strediská v údolí Zillertalu

Spieljoch

sa pýši najdlhšou zasnežovanou zjazdovkou (8km) v celom zillertálskom údolí. Začína sa v mestečku Fügen z nástupnej stanice lanovky, ktorá končí v prestupnej stanici 1.865m a pokračuje na ďalšie 3-sedačky a 2-vleky, rozmiestnené na pláňach medzi vrcholmi Spjeljoch a Onkeljoch (2.050m). Tu je najvyššie miesto v stredisku. Skoro samé červené zjazdovky predurčujú lyžovačku pre stredne náročných lyžiarov. Zaujímavá je aj miestna sánkarská dráha s osvetlením. Lyžovanie Spieljoch je vhodné pre rodiny.

Hochzillertal-Hochfügen

Z Fügenu je to len pár kilometrov do Kaltenbachu, ktorý je centrom ďalšieho lyžiarskeho strediska v Zillertalskom údolí. Dve paralelné kabínky, ktoré zaručujú nulové čakacie doby, vás dostanú na svahy podstatne väčšieho strediska - Hochzillertal, ktoré je prepojené s Hochfügenom. Niektore zdroje uvádzajú Hochfügen a Hochzillertal ako jedno stredisko. Priamo pri údolnej stanici kabínky v Kaltenbachu je vybudované obrovské parkovisko a dobre vybavený ski servis. K dispozícii je veľký "ski-land" pre začiatočníkov, snowboard areál pre začiatočníkov aj u-rampa pre profíkov. Celodenné opatrovanie detí priamo na vrcholovej stanici (1.800m Gondelbahn), kurz - detská škola od 4 rokov. Možnosť nočného lyžovania pri umelom osvetlení stredy a piatky od 19 do 22 hodín (normálna prevádzková doba lanoviek je 8:00-17:00 hod).

• Lyžuje sa v nadmorskej výške 600-2.500 m,
• zjazdovky 145 km (so Spieljochom spolu 159 km: modré-37 km, červené-92 km, čierne-26 km)
• najdlšia zjazdovka 8km, umelé zasnežovanie na 110 km
• kabinky-5, sedačky-9, vleky-18,

Zillertal Arena

približne po 10km jazdy hlbšie do údolia Zillertal sa nachádza lyžiarske mesto Zell am Ziller a po ďalších 20km Gerlos, ktoré sú nástupnými miestami do Zillertal arény. Ťažiskom tohto areálu sú lyžiarske svahy pod vrcholmi Karspitz 2.264m, Übergangsjoch 2.500m, Isskogel 2.264m, ktoré sú prepojené lanovkami a spájajú Gerlos s Zell am Ziller. Z Gerlosu pokračuje lyžovačka smerom cez vrchol Königsleitenspitze 2.315m do dedinky Königsleiten, odtiaľ vedú lanovky na susedný vrchol Plattenkogel 2.040m.

Mayrhofen-Penken

Centrom celého údolia je mesto Mayrhofen, ktoré je bránou do areálu Ski Zillertal3000 - prepája Schwendau, Hipach, Mayrhofen a Finkenberg cez vrchol Penken 2.095m. Odtiaľ sa pokračuje cez vrcholy Horberg 2.278 m, Rastkogel 2.500m a Eggalm 2.300m do mestečka Lanersbach. Z Finkenbergu je dostupná menšia samostatná oblasť pod vrcholom s názvom Fitzenkogel 2.227m. Zillertálske údolie zakončuje lyžiarska lahôdka - ľadovec

Hintertux

(Hintertuxer Gletscher). Pre lyžiarov je k dispozícii 6 snowboardových parkov, bežecké trate s dĺžkou 130km, sánkarské dráhy, ale aj v hojnom množstve reštaurácie, kaviarne, bary a diskotéky. Top lyžovačka na ľadovci.

Zimná dovolenka, lyžovačka, aktivity

Snowboard / freestyle / freeride

Buton Park – obľúbený funpark halfpipe, quarterpipe, raily, lines. Množstvo voľných terénov pre freeride. Ľadovec halfpipe, prírodná rampa. Snowpark Hochzillertal – halfpipe, jumpy, cornery, boxy, slidy, wawes.

Bežky

V údolí Zillertal sa nachádza niekoľko bežeckých tratí, celkom 55km, tretina leží vo vyššej nadmorskej výške.

Rodina deti

O najmenších návštevníkov je tu výborne postarané, inštruktori, opatrovateľky, detské lyžiarske škôlky, sánkovanie, atrakcie, kino. Všetko je podriadené rodinným potrebám, deti do 6 rokov lyžujú zdarma.

Apres-Ski

Je v zillertálskom údolí na výbornej úrovni, najlepšie možnosti dať si dobrý drink či pohár vareného vína po lyžovačke ponúka Mayrhofen kde nájdete početné apres-ski bary, reštaurácie a hostince plné lyžiarov. Milovníci nočného života môžu pokračovať v zábave až do rána.

Turistika, zimné aktivity

Obrovské údolie poskytuje rovnako veľké možnosti pre pešiu turistiku, alebo výlety na snežniciach. Niekoľko 100km trás poteší milovníkov prechádzok v prírode aj zdatných horolezcov.

Lyžovanie na ľadovci Hintertux

Hintertuxer Gletscher
Hintertux (3.250 m n.m.) - celoročné lyžovanie na najnavštevovanejšom rakúskom ľadovci. Z údolnej stanice Hintertux (1.500m) vedú vysokokapacitné lanovky cez medzistanicu Sommerbergalm (2.100m) do ľadovcovej základne v stanici Tuxer Fernerhaus (2.660m), nad ktorou sa rozprestiera jedinečná ľadovcová aréna - raj lyžiarov a snowboardistov. Zjazdovky o celkovej dĺžke 86 km (16 ťažkých, 47 stred. 23 ľahkých), ktoré rolbuje niekoľko krát za deň 14 ratrakov, sú k dispozícii na jar aj jeseň a vďaka výbornému zasnežovaniu je asi 60 km tratí prístupných aj v lete.

ďalšie Alpské ľadovce -> Lyžovanie na ľadovci

Ďlašie možnosti lyžovačky v Rakúsku

lyžovanie Rakúsko

pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky z lyžovačky v Rakúsku, k dispozícii máte najlepšie lyžiarske strediská : Zillertal Kaprun - Zell am See Schladming Gastein Stubaital Saalbach - Hinterglemm Sölden Pitztal Kitzbühel Kirchberg Wilder Kaiser Brixental Flachau Nassfeld - Hermagor Bad Kleinkirchheim Dachstein West Annaberg Dachstein Serfaus Fiss Ladis Mölltaler Gletscher Obergurgl Hochgurgl Obertauern Ankogel Mallnitz Kaunertal Ischgl Stuhleck Semmering Radstadt Arlberg Grossglockner Hochkönig Hochötz Hochpustertal Sillian Seefeld Katschberg Aineck St. Johan in Tirol Fieberbrunn Lofer Tauplitz Werfenweng
Ďalšie možnosti lyžovačky nájdete na stránke -> lyžovanie-alpy.sk


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop