lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Maribor

 
Navigácia: Lyžovanie > Slovinsko > Maribor

Najznámejšie a najväčšie slovinské lyžiarske stredisko Maribor - Mariborsko Pohorje (325 - 1.330 m n.m.) sa nachádza v regióne Podravska, na okraji druhého najväčšieho mesta Maribor. Mestské obyvateľstvo využíva tento primestský horský rezort celoročne. Pre lyžovanie a snowboardovanie je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou 21.000 lyžiarov za hodinu. Množstvo významných podujatí zabezpečuje prísun zahraničnej klientely, pre účely ubytovania tu vyrástlo viacero hotelov a rezidenčných domov vhodných pre každý rozpočet. Večerné lyžovanie na najdlhšej osvetlenej zjazdovke v Európe je skutočnou zábavou miestnych obyvateľov. Paragliding, túry na snežniciach, večerné sánkovanie, školy lyžovania, detské vleky a zóny pre začiatočníkov, požičovňa a servis lyžiarskeho výstroja, množstvo eventov, svetový pohár v lyžovaní.

Ubytovanie Maribor

Ubytovanie Maribor ponúka vyšší štandard pre návštevníkov. Dobré wellness je dnes už takmer nutnosťou, programy pre deti, výborná kuchyňa s miestnymi špecialitami, večerná zábava. Najžiadanejšie je ubytovanie pri zjazdovkách:

Ubytovanie Hotel Bellevue, Maribor
Ubytovanie Apartmány Bolfenk, Maribor
Ubytovanie Hotel Habakuk, Maribor
Ubytovanie Hotel Orel, Maribor
Ubytovanie Arena Wellness Hotel, Maribor

Skimapa Maribor

Ski mapa Maribor

Lyžovanie Maribor

Lyžovanie Slovinsko / Podravska / Pohorje / Maribor

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 325 - 1.330 m n.m.
Sezónadecember - april
Záruka snehu95% zasnežovanie
Vzdialenosť320 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 7:00 - 22:00 hod.
vleky 14
sedačky5
kabínky 1
Celkom20( 21.500 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 23,5
56%
stredné13,5
32%
ťažké 5
12%
Celkom42km
42 km = lyžiarske stredisko Maribor

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (4*)
Snowpark  hodnotenie (2*)
Freeride  hodnotenie (3*)
Rodina, deti  hodnotenie (4*)
Après-ski  hodnotenie (4*)
Wellness  hodnotenie (4*)
Bežky  hodnotenie (3*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (4*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Maribor
Hodnotenie 3,4
Maribor

Najdlhšia zjazdovka - Hrebeňovka => dĺžka 9 km, prevýšenie 1.000 m, obtiažnosť červeno-modrá
Najťažšia zjazdovka - FIS (3), obtiažnosť čierna
Nočné lyžovanie - áno
Bežecké lyžovanie - 36 km


Zimná dovolenka Maribor

Maribor je druhé najväčšie mesto v Slovinsku. Nachádza sa brehoch rieky Drava v objatí zelených lesov Pohorje a malebných vinohradníckych kopcov. Pohorje je súčasťou najvýchodnejšej časti Álp prechádzajúce plynule do nížiny Dravsko polje, v strede ktorej rastie až 450 rokov stará vinná réva, najstaršia na svete. Mesto Maribor je ovenčené titulmi "Európske hlavné mesto kultúry 2012", "Európske športové mesto 2018".

Na strednom hrebeni Pohorje, uprostred lesov, sa nachádza obľúbené turistické centrum Mariborsko Pohorje, ktoré má pútavú turistickú ponuku pre zimu aj leto. Napriek bohatej návštevnosti si zachováva Pohorje svoju krásu, početné prírodné a kultúrne pamiatky a etnologické črty.

Pohorje je obľúbenou exkurziou a rekreačnou destináciou lyžiarov, bežkárov, snowboardistov, turistov, horolezcov, horských cyklistov, parašutistov, milovníkov koní. Všetci milovníci adrenalínu, ktorí sú dychtiví dobrodruhovia na zjazdových lyžiach, bežkách a turistických chodníkoch sem smerujú v húfoch.

Jedna z najdlhších lyžiarskych zjazdoviek v Európe je tesne nad Mariborom, druhým najväčším mestom v Slovinsku. K lanovke na Pohorje je možné dopraviť sa mestským autobusom z letiska. Okrem lyžovania si môžete vychutnať špeciálne zimné zážitky, ako sú rocking na obrovskej hojdačke s výhľadom na mesto, zimný treking, snežnice, nočné sánkovanie a početné animácie.

Lyžiarske školy - profesionálni inštruktori za poplatok zlepšia vašu techniku na lyžiach alebo snowboarde. Klasika, freeride, freestyle, telemark, detské úvodné kurzy aj lekcie pre pokročilých lyžiarov.

Rodiny, deti - údolná stanica lanoviek v časti Čopova proga a tiež horné stanice lanoviek sú rajom pre najmenších návštevníkov. Tu sú detské parky s atrakciami a školami lyžovania. Rodičia si môžu vychutnať lyžovačku, zatiaľ čo o ich ratolesti sa postarajú profi inštruktori a opatrovatelia.

Freeride - menšie príležitosti sa vyskytujú popri zjazdovkách. Vážnejším zaujemcom o freeride alebo freestyle možno odporučiť susedné lyžiarske stredisko Rogla, ktoré je z mariboru vzdialené približne 40 km.

Freestyle, snowpark - táto oblasť lyžovania v Maribore zatiaľ zaostáva, žiadny snowpark tu nenájdete. V prípade dobrých snehových podmienok sa pod sedačkovou lanovkou vytvorí prírodná polovičná u-rampa, kde si kreatívci môžu vyskúšať skoky.

Wellness - moderné horské wellness-kúpele zabezpečia relaxáciu a pôžitok v programoch, zdravého podnebia, čistej termálnej vody a krásnych lesov Pohorja. Bazény, vírivky, sauny, ľadové jaskyne, masáže, vodný aerobik a fitness, ako aj vynikajúce relaxačné a kozmetické programy. Množstvo zážitkov na odpočinok - chôdza, pešia turistika, jazda na bicykli, jazda na koni, odpočinok v rozsiahlych lesoch Pohorje, s potokmi, vodopádmi alebo rašelinovými močiarmi a malými jazerami. Vyskúšajte energicky očistené kúry, napájanú jarnú vodu, programy jogy, relaxačné a kozmetické programy, inšpiratívne a energizujúce turistické chodníky uprostred lesov Pohorje.

Sánkovanie - večerné aktivity sú v tomto prímestskom stredisku samozrejmosťou, lanovka premáva do 22 hod. Pre nelyžiarov sú k dispozícii sánkarske dráhy do neskorých hodín. Umelé osvetlenie najdhšej zjazdovky v Maribore.

Après-ski - večerná zábava v oblasti lyžiarskeho strediska býva ojedinelá. Mesto je však plné večerných podnikov, kde možno zažiť skutočné párty s hudbou a tancom.

Svetový pohár - Golden Fox - vyskúšajte nezabudnuteľnú atmosféru, ktorá sprevádza súťaž "Golden Fox". Klasická ženská súťaž v Maribore pre FIS Ski World Cup sa koná každoročne. O mariborskú trofej v rámci súťaží Svetový pohár zabojovali aj naše lyžiarky Veronika Zuzulová a Petra Vlhová. Lyžiarske stredisko Mariborsko Pohorje sa môže pochváliť najväčším počtom lyžiarov v Slovinsku a najdlhšou nočnou zjazdovou v Európe. Veľké davy, ktoré súťaž Golden Fox priťahuje, prispievajú k celosvetovej príťažlivosti pretekov. Vzrušenie divákov a povzbudenie konkurentov k dosiahnutiu neuveriteľnej atmosféry okolo mesta Pohorje.

Paragliding - atraktívne tandemové plachtenie na krídle je veľkým zážitkom.

Turistika, snežnice - bežecké trate a turistické chodníky sú pretkané lesmi Pohorja. Celkom 50 km turistických trás v okolí Mariboru poskytne príjemný kľud a nádherné výhľady.

Bežecké lyžovanie - priaznivcom rekreácia v prírode, ďaleko od hluku a davu sa ponúka možnosť naplniť energiou a mierom na 36 km udržiavanej trasy pre bežecké lyžovanie. Bežkárska skimapa


Lyžovanie Slovinsko mapa

Lyžiarsky server lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop