lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Rogla

 
Navigácia: Lyžovanie > Slovinsko > Rogla

Slovinské lyžiarske stredisko Rogla (1.050 - 1.517 m n.m.) sa nachádza na rozhraní regiónov Savinjska a Podravska. Pre lyžovanie je k dispozícii 12 km udržiavaných zjazdoviek, ktoré obsluhuje 13 lanoviek a vlekov s výkonom 13.000 osôb za hodinu. Lyžiarske podmienky od začiatku decembra do apríla zaisťuje zasnežovací systém na 100% zjazdoviek. Možnosť večerného lyžovania pri umelom osvetlení. Na spestrenie zimnej dovolenky v horskom stredisku Rogla poslúžia ďalšie zimné aktivity, stopy pre bežkárske lyžovanie, turistika a vychádzky na snežniciach, sánkovanie, pre priaznivcov freestyle Snowpark. Všade na okolí je množstvo vhodných terénov pre freeride a skitouring.

Ubytovanie Rogla

Ubytovanie Rogla pre všetky kategórie a štandardy. Jednoduché apartmánové ubytovanie pre kolektívy a skupiny s možnosťami vlastného stravovania, alebo vyšší hotelový štandard s wellness dopĺňajú novopostavené bungalovy pre stredne náročných aj pre náročných klientov:

Ubytovanie Bungalovy Gaber, Zreče
Ubytovanie Hotel Natura, Zreče
Ubytovanie Hotel Planja, Zreče
Ubytovanie Hotel Rogla, Zreče
Ubytovanie Hotel Slovenj Gradec, Slovenj Gradec

Skimapa Rogla

Ski mapa Rogla

Lyžovanie Rogla

Lyžovanie Slovinsko / Savinjska-Podravska / Rogla

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 1.050 - 1.517 m n.m.
Sezónadecember - april
Záruka snehu100% zasnežovanie
Vzdialenosť380 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 11
sedačky2
kabínky -
Celkom13( 13.300 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 2
17%
stredné8,5
71%
ťažké 1,5
12%
Celkom12km
12 km = lyžiarske stredisko Rogla

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowpark  hodnotenie (3*)
Freeride  hodnotenie (2*)
Rodina, deti  hodnotenie (3*)
Après-ski  hodnotenie (2*)
Wellness  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (2*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Rogla
Hodnotenie 2,7
Rogla

Najdlhšia zjazdovka - Jurgovo1 => dĺžka 2,5 km, prevýšenie 460 m, obtiažnosť červená
Najťažšia zjazdovka - Jurgovo3 (13), obtiažnosť čierna
Nočné lyžovanie - áno
Bežecké lyžovanie - 24 km


Zimná dovolenka Rogla

V nadmorskej výške 1.517 m je v zime celý svet biely, príroda odpočíva pod hustým načechraným kobercom prirodzeného snehu. Vynikajúco vybavené rekreačné stredisko s klímou kúpeľného strediska Rogla - olympijské a lyžiarske stredisko sa v zime stáva bielym rajom. Na 90 hektároch prírodných alebo umelo zasnežených zjazdoviek si môže celá rodina užívať zimné radosti. Rovnako ako zdatní lyžiari a snowboardisti športovci. Už viac ako desať rokov je Rogla scénou pre súťaže FIS a Európsky pohár. Mierne podnebie a množstvo najmodernejších športových zariadení sú vhodné pre fitness a taktickú prípravu športovcov.

Lyžiarska škola - je vybavená všetkou potrebnou infraštruktúrou pre najmodernejšie vzdelávanie všetkých foriem. Každý si môže nájsť program pre seba. Pestrá paleta rôznych inštruktážnych programov pre všetky lyžiarske disciplíny. Môžete sa začať učiť lyžovanie na polygónoch a lyžiarňach pripravených špeciálne pre tento účel. Milovníci behu na lyžiach sa naučia základy v lyžiarskom stredisku Rogla Cross-Country. Freestyle priaznivci sa môžu dozvedieť základy voľného lyžovania na lyžiach v Rogla Snow Parku.

Rodiny, deti - na Rogla môžete nájsť skutočne špeciálnu krajinu. Hoci sa na ňu odkazuje ako na Čertovu krajinu, je ďaleko od strašidelného sveta. Prave naopak, je to miesto, kde deti zažijú hromady zábavy, robia prvé kroky smerom k športu, sú kreatívne, čítajú rozprávky a varia. A radi to všetko zjedia. Nechajte svoje deti hrať sa, zatiaľ čo lyžujete alebo relaxujete vo voľnom čase.

Freeride - jazda lesom ponúka zábavu v hlbokom snehu pre začínajúcich freeriderov.

Skitouring - výlety na lyžiach s pásmi popri zjazdovkách alebo ďalej od civilizácie a kochanie sa prírodou sú vysoko hodnotnou aktivitou. Pozorujte les, život v ňom či meditujte pri chôdzi. Večer vyrozprávate zážitky priateľom, ktorí s vami na skitour neboli. Zaručene sa ďalší deň vydyjú s vami za novým dobrodružstvom.

Freestyle, snowpark - ak milujete zimný adrenalín, môžete ho doplniť odvážnou akrobaciou a voľným štýlom a nestratíte drsnosť, navštívte park pre snowboardistov a lyžiarov voľného štýlu Fun Park, ktorý sa nachádza pozdĺž ľavej strany lyžiarskeho svahu Mašin Žaga. Rogla Fun Park sa skladá z prvkov: polovičná trubica (u-rampa) v hornej časti, pätnásť "Slopstyle Elements" v strednej a dolnej časti, "Kickers" v tvare zeme v spodnej časti, dva lyžiarske skoky "Big Air" pred cieľom.

Wellness - okrem hotelových wellness má Rogla ďalšie kúpeľné možnosti, nachádza sa iba 16 km od Terme Zreče. K dispozícii sú bazény s termálnouvodou, sauny, soláriá, ktoré dokonale dopĺňajú športovú ponuku strediska Rogla. Pravidelné autobusové spojenie medzi centrami je udržiavané.

Après-ski - večerná zábava v oblasti lyžiarskeho strediska - Uniorce od pondelka do štvrtka možno zažiť skutočné párty s hudbou a tancom v lyžiarkach.

Sánkovanie - detský snowpark na lyžiarskych svahoch Uniorce je obohatený o inštaláciu nového, 90 metrov dlhého dopravného pásu , ktorý ešte viac spríjemní lyžovanie detí. Keď je tma, podniknite večerné sánkovanie. Pohorje sa stalo obľúbeným miestom pre rodinné dobrodružstvo už v minulosti, a to v lete aj v zime. Množstvo animačných aktivít, ktorých špecialitou sú snehové hry v prípade dostatku snehu.

Paragliding - lietanie na krídle je obrovskou zábavou, najmä ak je to prvý krát. Pre menej odvážnych je vhodný tandemový paragliding.

Turistika, snežnice - alebo snowshoeing na Rogla ponúka veľa príležitostí pre športovú zábavu. Snežnice sú jednou zo zimných aktivít, ktoré každoročne fascinujú srdcia nových nadšencov, mladých aj starších. Prechádzka nedotknutou prírodou vás nadcjne pocitom, že ste urobili niečo užitočné pre vaše zdravie, ale zároveň sa budete baviť a predovšetkým si užívať krásy zasneženej krajiny. Výlet na snežniciach môže byť aj veľkou rodinnou zábavou.

Bežecké lyžovanie - počas pobytu môžete trénovať na bežeckých trasách Rogla, 24 km dobre udržiavaných trás v nedotknutej prírode vám poskytne vynikajúci tréning a relaxáciu ducha. Beh na lyžiach je ideálnou voľbou pre tých členov rodiny, ktorí nelyžujú a chcú stráviť aktívnu dovolenku. Údržba tratí sa robí dva krát denne. Možnosť prenájmu športového vybavenia v požičovni.


Lyžovanie Slovinsko

Lyžiarsky server lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop