lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovačka pre rodiny
Zimná dovolenka Cerkno osobitnú pozornosť venuje rodinám. Stredisko bolo vymenované niekoľko rokov ako "Top rodinné lyžiarske stredisko Slovinska".
lyžiarske stredisko Cerkno
Lyže, relax a wellness
perfektné tiché prostredie uprostred prírody bez preplnených zjazdoviek, večer relax a wellness, posedenie s priateľmi pri miestnych špecialitách.
lyžiarske stredisko Golte
V lone divokej prírody
svahy pod Javorníkom sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je malé lyžiarske stredisko pre rodiny ale aj šport. založených lyžiarov.
lyžiarske stredisko Javorník
Taliansko za kopcom
hrebeň Kanin-Triglav tvorí hranicu medzi Talianskom a Slovinskom, zjazdovky sú na oboch stranách hôr a tvoria tak mimoriadne atraktívne divoké lyžiarske stredisko.
lyžiarske stredisko Kanin
Špičková turistika
spája šport a dobrodružstvo v prírode, je vhodná pre všetky generácie. Turistika je prospešná tiež pre naše zdravie, posilňuje srdce a krvný obeh a spotrebováva viac kalórií.
lyžiarske stredisko Kope
Zimné športy Planica
zimné športoviská Planica a známe skokanské mostíky, bežkársky areál, trate pre zjazdové lyžovanie 20 km zjazdoviek vrátane FIS trate pre svetový pohár.
lyžiarske stredisko Kranjska Gora
Snowpark Krvavec
rôzne triky, prvky a skoky pre malých i skúsených kreatívcov. Dĺžka parku 800 m, nadmorská výška: 140 m. Skoky boxy, zábradlia, park Manner pre najmenších.
lyžiarske stredisko Krvavec
Najväčšie ski-stredisko
pre lyže a snowboard je k dispozícii 42 km zjazdoviek, na svahoch premáva 20 lanoviek a vlekov, celková prepravná kapacita 21.000 lyžiarov za hodinu.
lyžiarske stredisko Maribor
Najpopulárnejší resort
slovinskí lyžiari a návštevníci hôr opakovane hlasovaním zvolili zimné stredisko Rogla najobľúbenejším strediskom Slovinska. Rýchle lanovky, kvalitné zjazdovky a ide to.
lyžiarske stredisko Rogla
Zjazdovky pre carving
ski-svahy a trate v Soriška Planina sú také široké, ako málokde inde, vhodné pre učenie carvingu až extreme body carving, stredisko pre mladých lyžiarov a freeride priaznivcov.
lyžiarske stredisko Soriška Planina
Nočné sánkovanie
hlavnou top-atrakciou, ktorú návštevníkom ponúka práve lyžiarske stredisko Stari Vrh býva organizované nočné lyžovanie od 19 do 22 hod každý deň a tiež atraktívne nočné sánkovanie pre deti.
lyžiarske stredisko Stari Vrh
Najdlhšia zjazdovka
medzi špičkové ski-strediská patrí Vogel-Bohinj, miestnou čerešničkou je najdlhšia zjazdovka Slovinska, ktorá meria 7,5 km s prevýšením 1.230 m ide o nádherný zážitok z jazdy a výhľadov.
lyžiarske stredisko Vogel-Bohinj
Biely kódex
desatoro lyžiara by si mal ovládať každý, kto sa chystá na lyžovačku v Alpách.
Biely kódex

Lyžiarske stredisko Javornik

 
Navigácia: Lyžovanie > Slovinsko > Javornik

Lyžovanie Javornik (800 - 1.220 m n.m.) láka najmä lyžiarov z blízkych miest Ajdovščina, Ľubľana, Logatec na víkendové lyžovačky. Ak by ste mali záujem o zoznámenie sa s týmto lyžiarskym strediskom, nájdete ho v regióne Primorska, na rozhraní Juliánskych a Dinárskych Álp, asi 12 km od obce Črni Vrh. Všade vôkol sa rozprestierajú kopce posiate samotami v lone krásnej alpskej prírody. Výborné klimatické podmienky, dostatok prírodného snehu a primerané kopce dali vzniknúť menšiemu stredisku so 7 km zjazdových tratí pre rekreačných lyžiarov a snowboardistov, ktoré zastrešujú 2 vleky a jedna sedačka. Pre bežkárov je k dispozícii 15 km bežeckých stôp, nelyžiarom sánkovanie a turistika, odmenou za výstup na vrchol Javorníka budú nádherné výhľady na Alpy.

Ubytovanie Javornik

Pre viacdňový pobyt v destinácii Javornik sa ponúkajú na ubytovanie zariadenia vyššej a strednej kategórie, v blízkom okolí cca do 30 km. Hotely a apartmány uvedené v našom výbere sú vhodným doplnkom k lyžovačke v stredisku Javornik počas viacdňovej zimnej dovolenky. Vhod padne relax, wellness a dobrá kuchyňa:

Ubytovanie Hotel Jožef, Idrija
Ubytovanie Hotel Kendov Dvorec, Spodnja Idrija
Ubytovanie Statok Majerija, Vipava
Ubytovanie Hotel Jama, Postojna
Ubytovanie Hotel Sotelia, Olimje

Skimapa Javornik

Ski mapa Javornik

Lyžovanie Javornik

Lyžovanie Slovinsko / Primorska / Javornik

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 800 - 1.220 m n.m.
Sezónadecember - marec
Záruka snehu40% zasnežovanie
Vzdialenosť500 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:00 hod.
vleky 2
sedačky1
kabínky -
Celkom3( 2.200 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 3
34%
stredné2,5
58%
ťažké 1,5
8%
Celkom7km
7 km = lyžiarske stredisko Javornik

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (2*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (2*)
Freeride  hodnotenie (2*)
Rodina / deti  hodnotenie (3*)
Après-ski / wellness  hodnotenie (2*)
Bežky  hodnotenie (1*)
Turistika  hodnotenie (2*)
Skipass  hodnotenie (2*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Javornik
Hodnotenie 2,1
Javornik

Najdlhšia zjazdovka - Dedni Vrh => dĺžka 1,3 km, prevýšenie 400 m, obtiažnosť čierno-červená
Najťažšia zjazdovka - Javornik (2), obtiažnosť čierna
Nočné lyžovanie - áno
Bežecké lyžovanie - 13,5 km


Zimná dovolenka Javornik

Lyžiarske stredisko Javornik leží v Lome pri Črnom vrhu nad Idriji. Z Idrija sem je 20 km a z Ľubľany 55 km. Lyžiarske svahy prebiehajú pozdĺž zjazdoviek Javorníka a ďalších blízkych svahov. Charakteristika lyžiarskych tratí je rôznorodá, trate sú vhodné pre začiatočníkov i pre náročných lyžiarov. Javorník je lyžiarske stredisko pre rodiny aj športovo založených lyžiarov.

Len pol hodiny jazdy od ruchu mesta sa nachádzajú zjazdovky na svahoch Javornika (1.242 m) a Trnovski gozd v nadmorskej výške 800 až 1.220 m. Lyžiarske stredisko Javornik je pokračovateľom tradície lyžovania v oblasti Črnovo. Od roku 1995 sa začala realizovať myšlienka výstavby zjazdoviek na týchto svahoch. V priebehu rokov bolo lyžiarske stredisko neustále modernizované a dotvárané do súčasného obrazu.

Z vrcholovej stanice lanovky je nádherný výhľad na Terstský záliv juhozápadne ponad Juliánske Alpy, Triglav a Karavankanské púšte na severe, Kamnické Alpy na severovýchode a hlboké lesy vo vnútrozemí so Snežnikom na juhovýchode.

Doprava do strediska - autobusy 22 km Logatec, železnica 22 km Logatec, letisko 100 km Portorož.


Lyžovanie Slovinsko

Lyžiarsky server lyžovanie alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Slovinska:

Lyžovanie Slovinsko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop