lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovanie Spitzingsee
patrí medzi top nemecké ski lyžiarske oblasti. Nádherné horské prostredie s bohatou nádieľkou prírodného snehu býva poistené moderným zasnežovacím systémom.
reny.sk/lyžovanie/spitzingsee/
Lyžovanie na ľadovci
jarná lyžovačka, Rakúske ľadovce, lyžovanie alpské ľadovce, jarné lyžovanie,
topski jesenná a celoročná lyžovačka nad 3.000 m.n.m, zjazd Talianske ľadovce.
www.lyzovanie-alpy.sk/ladovce/
Ski-mapa, skimapy
Ski mapy - sú základnou pomôckou pre každého lyžiara ako si správne vyrať vhodné lyžiarske stredisko. Zobrazuje zjazdové trate, lanovky, vleky a podobne.
www.lyzovanie-alpy.sk/skimapy/
Lyžiarske strediská
neustále zlepšovanie služieb a modernizácia si vyžaduje viac podrobnejší monitoring, ktorý dáva lepšie možnosti lyžiarske strediská navzájom porovnávať. Aké sú ktuálne rebríčky a hodnotenia LS ?
lyzovanie-alpy.sk/lyziarske-strediska/
Svetový pohár v lyžovaní
aktuálne spravodajstvo z pretekov svetového pohára v lyžovaní. Aké sú ktuálne rebríčky a hodnotenia jednotlivých disciplín ? Muži, ženy, slalom, obrák, zjazd.
lyzovanie-alpy.sk/svetovypohar/
Najlepšie alpské ski-tour
zjazdy v hlbokom snehu aj výšľapy do najvyšších hôr poskytujú úžasný zážitok a dokážu rozochvieť každé srdce. Alpské ski-tour sú vhodné pre začiatočníkov aj zdatných horských vlkov
lyzovanie-alpy.sk/skialpinizmus/
Lyže e-obchod
eshop lyže všetky značky, lyžiarsky výstroj. Výrazné zľavy na skipríslušenstvo prilby, lyžiarky, viazanie, palice, vosky, rukavice, čiapky, bundy, nohavice. Všetko pre lyžovanie.
www.eshop-lyze.sk

Lyžovanie Spitzingsee

 
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Spitzingsee

Lyžiarske stredisko Spitzingsee ( 980 - 1.613 m n.m.) sa nachádza v nádhernom kopcovitom prírodnom prostredí na svahoch okolitých vrchov Stümpfling, Rauhkopf, Roßkopf a Taubenstein, týčiacich sa nad plochou zamrznutého jazera Spitzingsee. Lyžiarske stredisko patrí do širšej lyžiarskej rodiny stredísk so spoločným skipassom Alpen-Plus (Brauneck, Wallberg, Spitzingsee, Sudelfeld, Zahmer Kaiser), vzdialených od seba len niekoľko kilometrov. Sezóna začína koncom novembra a trvá do polovice apríla (s prihliadnutím na počasie a snehové podmienky). Medzi nástupnými stanicami lanoviek premáva v údolí v 5 min. intervaloch skibus.


Skimapa Spitzingsee

Ski mapa Spitzingsee

Zimná dovolenka Spitzingsee

Neďaleko krásneho jazera Spitzingsee sa nachádza lyžiarske stredisko Spitzingsee-Tegernsee. Ako už názov naznačuje, obľúbený raj zimných športov a zábavy spája dve malebné údolia uprostred hôr, Stubbing a Roßkopf. Spitzingsee ponúka rýchle a pohodlné lyžovanie a snowboarding. Z Rottach-Egernu vedie spoplatnená cesta smerom k údolnej stanici sedačkovej lanovky Sutten-4er. Ak chcete ušetriť mýto a parkovisko, využite bezplatný skibus z Rottach-Egern.

Lyžovanie Taubenstein

Od okraja jazera vedie 100m pod vrchol (1.693m) kabínka dlhá 2.500m. Z vrchola sa môžete spustiť na jednu z troch zjazdoviek a dostať sa k jednému z 5 vlekov premávajúcich na tejto strane ski-strediska. Náročnosť tratí od modrej cez červenú až po čiernu vhodná pre rodinnú lyžovačku uspokojí začiatočníkov, zdatnejších ale aj profík si nájde vhodnú stopu. Freerideri majú v okolí mnoho voľného terénu a vychutnať jazdu v prašane - powderski. Na medzistanici je 200m vlek "Skikuli" s lyžiarskou školou pre začínajúcich lyžiarov a deti.

Lyžovanie Stümpfling

Vrchol Stümpfling a lyžiarske svahy na ňom sú dostupné od Spitzingsee, ale aj sedačkovou lanovkou z druhej strany vrchu od jazera Tegernsee (z Rotach-Egern / Wallberg). Všetky zjazdovky na svahoch Stümpflingu sú zabezpečované umelým zasnežovaním. Premávajú tu dve sedačkové lanovky - jedna z údolnej stanice vedľa hlavného parkoviska pri Spitzingsee a druhá už spomínaná z Rotach-Egern, ktoré sa hore stretávajú vo vrcholovej stanici. Z vrchu je možné zjazdiť k niektorému z 8 vlekov po zjazdovkách všetkých obtiažností, prevažujú však stredne ťažké trate. Najvyššie položený vlek pod Stümpflingom smerom na Roßkopf je určený len pre zdatných lyžiarov, odtiaľ vedú len čierne zjazdovky. Najdlhšia čierna trať má dĺžku približne 3.000 m. Široké zjazdovky na východných svahoch a severných svahoch sú široko valcované. K dispozícii je aj snowpark Spitzingsee, jeden z najlepších snowparkov v Nemecku

Burton Snowpark Spitzingsee

V sedle medzi Stümpfling a Bodenschneid začína snowboard funpark. Patrí k najlepším v Nemecku. Areál pre milovníkov freestyle je vybudovaný v prírodnom prostredí a vybavený rampami a skokmi pozdĺž 450m vleku.

Taubenstein

Turisti, freerideri a fanúšikovia hlbokého snehu sa majú na čo tešiť. Taubenstein je k dispozícii výhradne im. Lanovka Taubenstein sprístupní terény s hlbokým snehom na vyznačených trasách. Terény sú mimo organizovanej lyžiarskej zóny, sú náročné a odporúčajú sa iba zdatným lyžiarom. Ak sa chystáte lyžovať v Taubensteine, skontrolujte webovú stránku www.lawinenwarndienst-bayern.de a zistite si aktuálnu situáciu.

Občerstvenie, zábava, služby

Počas lyžovačky sa môžete na svahoch občerstvíť v jednom z 10 bufetov a reštaurácií. Bohatú gastronomickú ponuku a regionálne špeciality nájdete v rustikálnych chatách a horských hostincoch. Miestne lyžiarske školy poskytnú služby profesionálov začiatočníkom aj zdatným a tiež malým deťom aj seniorom. Každý štvrtok a piatok od 18.30 do 21.30 hod (resp. podľa aktuálnej úpravy) je osvetlenie na trati Stümpflingabfahrt v prevádzke. Svahy sú pripravené na večerné lyžovanie. Výkonné svetlomety zaplavujú zjazdovku so 4-sedačkovou lanovkou. Pohodlné parkovanie zdarma s kapacitou 2.500 miest. Tri sánkarské dráhy celkom 9,5 km rozširujú možnosti aktivít počas rodinnej dovolenky. Ideálne stredisko s prívlastkom "rodinné".


Lyžovanie Nemecko

Lyžiarsky server lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovačky v najvýznamnejších strediskách Nemecka:

Lyžovanie Nemecko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop