lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Reit im Winkl - Steinplatte

 

Lyžovanie Reit im Winkl súvisí s lyžiarskym strediskom Steinplatte. Reit im Winkl je horské mestečko v Nemecku na hraniciach s Rakúskom. Disponuje slušnou kapacitou ubytovacích možností pre lyžiarov, ktorí milujú tento slávny začiatočnícky ski-areál. V Reit im Winkl sa nachádza niekoľko malých vlekov pre začínajúcich lyžiarov a deti, s možnosťou absolvovania kurzu lyžovania pod vedením skúsených inštruktorov. Hlavné zjazdovky a lanovky sa nachádzajú 5km za mestom. Nástupné miesto Seegaterl disponuje veľkým parkoviskom, odtiaľ štartuje kabínková lanovka do Winklmoosalm a odtiaľ ďalej na Steinplatte. Trať s osvetlením a umelým snehom umožňuje večerné lyžovanie, množstvo bežeckých tratí a sánkarská dráha zabezpečujú univerzálnosť strediska a dodávajú mu charakter "zimná dovolenka pre rodiny".

Ubytovanie Reit im Winkl

Zimná dovolenka v Reit im Winkl ponúka na ubytovanie hotely aj apartmány. Do top výberu sme zaradili oba typy ubytovacích zariadení, apartmány za výhodné ceny dopĺňajú dva hotely strednej kategórie, všetky sú vhodné pre rodinné ubytovanie počas prázdninovej lyžovačky:

Ubytovanie Apartmány Alpenchalet, Reit im Winkl
Ubytovanie Hotel Gästehaus Am Hauchen, Reit im Winkl
Ubytovanie Apartmány Gästehaus Benzmühle, Reit im Winkl
Ubytovanie Hotel Sonenalm, Reit im Winkl
Ubytovanie Hotel Winklmoosalm, Reit im Winkl

Skimapa Reit im Winkl - Steinplatte

Ski mapa Reit im Winkl - Steinplatte
Steinplatte je zaujímavý geologický útvar - je to obrovská šikmá prírodná doska s miernym sklonom, ktorá sa tiahne z úpätia Kitzbühelských Álp v Rakúsku a zvažuje sa na sever do Nemecka. Lyžovanie na širokých pláňach vyhľadávajú začiatočníci, rodiny a rekreační lyžiari. Terény prevažne ľahké až stredne náročné ponúkajú 50km upravovaných zjazdoviek. Nástupné miesta na svahy Steinplatte sú Waidring (Rakúsko) a Reit im Winkl (Nemecko). Sezóna trvá od začiatku decembra do do polovice apríla. Prírodné podmienky ponúkajú vybudovať lanovkové prepojenie s neďalekým rakúskym skistrediskom Lofer.

WinklmoosAlm-Steinplatte - v Seegatterl je vybudované obrovské parkovisko. Tam zanecháte svoje auto a s platným skipassom použijete miestny ski-bus, ktorý Vás vyvezie za 10min. k vlekom vedúcim z Roßalm na vrchol Steinplatte ( 1.869m.n.m ). Tu sa začína raj pre začiatočníkov, špecializované obrovské stredisko pre nováčikov a rodiny. K dispozícii majú najmodernejšie sedačkové lanovky smerujúce na vrchol. Počas jazdy lanovkou v pohode sedia a obdivujú nádherné scenérie, bez obáv či zvládnu rýchlu jazdu na vlekoch. Všade kam si pomyslia sa dostanú sedačkami, ktorých tu je celkom 8, prepájajúce vleky len 3.

Kammerkohr-Alm - z vrchola vedie asi najdlhšia začiatočnícka zjazdovka v Alpách 11km do Seegatterl. Len o 1km je dlhší zjazd z vrchola Steinplatte, ktorý začína červenou zjazdovkou. Zjazd do Seegatterl použijete až na konci lyžiarskeho dňa, aby ste sa dostali priamo k svojmu zaparkovanému autu. Vybrať si môžete medzi skipassom miestnym alebo oblastným. S nim si môžete vyskúšať niekoľko rakúskych stredísk v okolí Kitzbühelu. Pre náročnejších lyžiarov, ktorí túžia po panenských terénoch je možné vyskúšať Durnbachhornské terény (naproti svahom Steinplatte). Niektoré lanovky, premávajú len v lete. Po polhodine až hodine jazdy autom sa dostanete naozaj k vyhláseným lyžiarskym areálom (Zell am See, Kitzsteinhorn, Saalbach, Hinterglemm, Kitzbuhel ...).

Waidring z blízkosti veľkého parkoviska na rakúskej strane Steinplatte - pri Waidringu sú nástupné miesta lanoviek, odkiaľ vedie jediná kabínková lanovka v stredisku na hranu Steinplatte (Kammerköhr-Alm) a o niečo ďalej sedačková lanovka, ponad jedinú zjazdovú trať smerujúcu z vrchu na rakúsku stranu.


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop