lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Reit im Winkl - Steinplatte

 

Lyžovanie Reit im Winkl súvisí s lyžiarskym strediskom Steinplatte. Reit im Winkl je horské mestečko v Nemecku na hraniciach s Rakúskom. Disponuje slušnou kapacitou ubytovacích možností pre lyžiarov, ktorí milujú tento slávny začiatočnícky ski-areál. V Reit im Winkl sa nachádza niekoľko malých vlekov pre začínajúcich lyžiarov a deti, s možnosťou absolvovania kurzu lyžovania pod vedením skúsených inštruktorov. Hlavné zjazdovky a lanovky sa nachádzajú 5km za mestom. Nástupné miesto Seegaterl disponuje veľkým parkoviskom, odtiaľ štartuje kabínková lanovka do Winklmoosalm a odtiaľ ďalej na Steinplatte. Trať s osvetlením a umelým snehom umožňuje večerné lyžovanie, množstvo bežeckých tratí a sánkarská dráha zabezpečujú univerzálnosť strediska a dodávajú mu charakter "zimná dovolenka pre rodiny".


Skimapa Reit im Winkl - Steinplatte

Ski mapa Reit im Winkl - Steinplatte
Steinplatte je zaujímavý geologický útvar - je to obrovská šikmá prírodná doska s miernym sklonom, ktorá sa tiahne z úpätia Kitzbühelských Álp v Rakúsku a zvažuje sa na sever do Nemecka. Lyžovanie na širokých pláňach vyhľadávajú začiatočníci, rodiny a rekreační lyžiari. Terény prevažne ľahké až stredne náročné ponúkajú 50km upravovaných zjazdoviek. Nástupné miesta na svahy Steinplatte sú Waidring (Rakúsko) a Reit im Winkl (Nemecko). Sezóna trvá od začiatku decembra do do polovice apríla. Prírodné podmienky ponúkajú vybudovať lanovkové prepojenie s neďalekým rakúskym skistrediskom Lofer.

WinklmoosAlm-Steinplatte - v Seegatterl je vybudované obrovské parkovisko. Tam zanecháte svoje auto a s platným skipassom použijete miestny ski-bus, ktorý Vás vyvezie za 10min. k vlekom vedúcim z Roßalm na vrchol Steinplatte ( 1.869m.n.m ). Tu sa začína raj pre začiatočníkov, špecializované obrovské stredisko pre nováčikov a rodiny. K dispozícii majú najmodernejšie sedačkové lanovky smerujúce na vrchol. Počas jazdy lanovkou v pohode sedia a obdivujú nádherné scenérie, bez obáv či zvládnu rýchlu jazdu na vlekoch. Všade kam si pomyslia sa dostanú sedačkami, ktorých tu je celkom 8, prepájajúce vleky len 3.

Kammerkohr-Alm - z vrchola vedie asi najdlhšia začiatočnícka zjazdovka v Alpách 11km do Seegatterl. Len o 1km je dlhší zjazd z vrchola Steinplatte, ktorý začína červenou zjazdovkou. Zjazd do Seegatterl použijete až na konci lyžiarskeho dňa, aby ste sa dostali priamo k svojmu zaparkovanému autu. Vybrať si môžete medzi skipassom miestnym alebo oblastným. S nim si môžete vyskúšať niekoľko rakúskych stredísk v okolí Kitzbühelu. Pre náročnejších lyžiarov, ktorí túžia po panenských terénoch je možné vyskúšať Durnbachhornské terény (naproti svahom Steinplatte). Niektoré lanovky, premávajú len v lete. Po polhodine až hodine jazdy autom sa dostanete naozaj k vyhláseným lyžiarskym areálom (Zell am See, Kitzsteinhorn, Saalbach, Hinterglemm, Kitzbuhel ...).

Waidring z blízkosti veľkého parkoviska na rakúskej strane Steinplatte - pri Waidringu sú nástupné miesta lanoviek, odkiaľ vedie jediná kabínková lanovka v stredisku na hranu Steinplatte (Kammerköhr-Alm) a o niečo ďalej sedačková lanovka, ponad jedinú zjazdovú trať smerujúcu z vrchu na rakúsku stranu.


lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop