lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Montchavin

 

Navigácia: Lyžovanie > Francúzsko > Montchavin

Lyžovanie Montchavin (1.250-2.385m) - donedávna len okrajové stredisko areálu La Plagne nadobudlo nový význam pre lyžovanie v tejto časti Francúzska. V Montchavin bol vybudovaný svetový unikát - vysokokapacitná lanovka ponad údolie Vanoise. Podarilo sa spojiť dva významné lyžiarske areály La Plagne a Les Arcs. Spoločný lyžiarsky areál, ktorý od teraz zahŕňa obidva tieto strediská sa nazýva Paradiski a ihneď sa zaradil na popredné miesta v európskych i svetových lyžiarskych rebríčkoch. Paradiski má k dispozícii 90.000 lôžok pre návštevníkov, čo znamená svetové prvenstvo. Počtom zjazdoviek dostupných "na lyžiach" 425km sa zaradilo do Top-5 v Alpách ( F-3Vallées 600km, A-Zillertal 530km, CH-Davos 512km, I-F-Vialattea 400km, I-Sella Ronda 350km).

Lyžiarske stredisko Montchavin

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Montchavin-Les Coches
skimapa Montchavin

Ski mapa Paradiski (pdf) Skipass (cenník)

Zimná dovolenka, lyžovačka

Spojenie lyžiarskych stredísk La Plagne a Les Arcs a ich zaradenie do svetovej špičky, je vyriešené impozantným spôsobom. Oddeľovalo ich hlboké údolie Vanoise, ktoré bolo prekonané visutou lanovkou. Na okraji Les Arcs v stredisku Peisey-Vallandry a na druhej strane údolia, na strane La Plagne v stredisku Montchavin - Les Coches vybudovali 2 stanice najväčšej lanovky na svete - Vanoise Express. Zimná dovolenka Montchavin tým získala na popularite, príliv hostí lyžiarov sa okamžite znásobil.

Vanoise Express visutá dvojposchodová lanovka bez podporných pilierov prepraví naraz 200 osôb vo výške až 380m nad zemou, dosiahne rýchlosť až 45km/hod. Stanice sú od seba vzdialené 1800m, jazda trvá 4min. Spája lyžiarske svahy v Peisey-Vallandry a Montchavin-Les Coches. Pre lyžovanie Montchavin-Les Coches je k dispozícii 56km zjazdových tratí a 19 lanoviek a vlekov. Trate všetkých obtiažností sa nachádzajú na svahoch Aprette (2.385m) medzi stromami sú vysekané zjazdovky, ktoré sa križujú na všetky strany.

Vo vyšších polohách sa lyžuje na pláňach Aprette a vyššie až po Roche de Mio vedie lanovka "Inversens" z Carroley. Z Roche de Mio (La Plagne) sa dá pokračovať ešte vyššie na ľadovec Bellecôte (3.250m). Do turistických dediniek Montchavin (1.250m) a Les Coches (1.450m) vedie kľukatá horská cesta z údolia z dediny Bellentre. Množstvo rezidencií a hotelov vo franc. štýle vytvára príjemné dovolenkové prostredie. Z Montchavin do Les Coches vedie aj kabínková lanovka a naspäť modrá zjazdovka. V obidvoch centrálnych miestach sa nachádzjú zóny pre deti a začiatočníkov-lyžiarov, snowboard-ový park "Leschaux".

Odborníci na marketing lyžovania sa zhodujú v očakávaniach zvýšenia významu a prívalu hostí do tohoto strediska. Hneď v prvej sezóne boli prekonané všetky očakávania a spojenie Paradiski sa potvrdzuje ako správna voľba.

Rodina deti

Deti sú v Montchavin najdôležitejšou klientelou, stredisko získalo prestížne ocenenie "Famille Plus Mountain" čo je prvé a jediné turistické ocenenie vo Francúzsku udeľované zariadeniam a službám, ktoré spĺňajú podmienky ministerstva cetovného ruchu v kategórii rodiny a detí. Opatrovanie detí, lyžiarske školy a inštruktori, zábava pre deti všetkých vekových skupín, zvýhodnené ceny skipasov. Deti do 6 rokov v doprovode lyžujúceho rodiča lyžujú zdarma, od 6-15 rokov majú 25% zľavnený skipass Paradiski.

Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop