lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Les Coches-Montchavin

 

Lyžovanie Les Coches - donedávna okrajové stredisko areálu La Plagne nadobudlo nový význam pre lyžovanie v tejto oblasti. Bol tu vybudovaný svetový unikát - vysokokapacitná lanovka ponad údolie Vanoise. Týmto činom sa podarilo prepojiť dva významné lyžiarske areály La Plagne a Les Arcs. Spoločný lyžiarsky areál, ktorý od teraz zahŕňa obidva strediská do jedného sa nazýva Paradiski a okamžite sa zaradil na popredné miesta v Európe aj svete.

Ubytovanie Les Coches, Montchavin - Top-5

Pre ubytovanie Montchavin, Les Coches sú charakteristické ubytovacie zariadenia strednej a nižššej kategórie. Prevažujú stredne veľké rezidencie, vkusne zariadené apartmánové ubytovanie. Rezidencie a hotely sa nachádzajú pri lyžiarskych svahoch. Typická francúzska dovolenka v Alpách:

Rezidencia Le Hameau Du Sauget, Les Coches
Chalet Sauget, Les Coches
Rezidencia Le Marelle et Le Rami, Les Coches
Hotel La Biche des Loups, Montchavin
Hotel Bellecôte, Montchavin

Lyžiarske stredisko Les Coches-Montchavin

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Montchavin-Les Coches
skimapa Les Coches

Ski mapa La Plagne (pdf) Skipass (cenník)

Lyžiarske stredisko Paradiski ponúka 425 km zjazdoviek / 166 km ľahké / 164 km stredne ťažké / 95 km ťažké
vleky 81 / lanovky 64 / kabínky 15 / celková prepravná kapacita 215.000 os./hod.
Sezóna začína v polovici decembra a trvá takmer do konca apríla pre prípad nepriazne počasia je k dispozícii 212 km zasnežovaných zjazdoviek
Lyžovanie na ľadovci Belecote (3417m)

Ski-areál Paradiski (La Plagne - Les Arcs - Les Coches - Montchavin) teraz disponuje 90.000 lôžkami pre lyžiarov, čo znamená svetové prvenstvo. Počtom zjazdoviek dostupných "na lyžiach" sa so 425 km zaradilo na 5. miesto v Alpách:

650 km - Portes du Soleil (F-CH)
600 km - 3Vallées (F)
530 km - Zillertal (A)
512 km - Davos (CH)
425 km - Paradiski (F)
400 km - Vialattea (I-F)
350 km - Sella Ronda (I)


Niektoré zdroje uvádzajú iné poradie (jedná sa o to či sa porovnáva dostupnosť na lyžiach, alebo sa pripúšťa aj spojenie skibusom, alebo stačí ako spoločné len spoločný skipas ...) Vtedy môže byť poradie napríklad takéto:

2.200 km - Salzburg SSC (A)
1.250 km - Dolomiti Superski (I)
1.080 km - All Star Card (A)
   860 km - Ski Amadé (A)
   650 km - Portes du Soleil (F-CH)
   600 km - 3Vallées (F)
...


Spôsob, akým sa tieto dve, aj samostatne dosť významné, lyžiarske strediská La Plagne a Les Arcs spojili a prebojovali do svetovej špičky, bol taktiež impozantný. Oddeľovalo ich hlboké údolie Vanoise, preto sa rozhodli prekonať ho visutou lanovkou. Na okraji Les Arcs v stredisku Peisey-Vallandry a na druhej strane údolia, na strane La Plagne v stredisku Montchavin-Les Coches postavili 2 obrovské stanice najväčšej lanovky na svete.

Vanoise Express visutá dvojposchodová lanovka bez podporných pilierov prepraví naraz 200 osôb v jednej kabíne vo výške až 380m nad zemou, dosahuje rýchlosť do 45km/hod. Stanice sú od seba vzdialené 1800m, jazda trvá 4min. Spája lyžiarske svahy v Peisey-Vallandry a Montchavin-Les Coches.

Montchavin-Les Coches - pre lyžovačku je k dispozícii 56km zjazdových tratí a 19 lanoviek a vlekov. Trate všetkých obtiažností sa nachádzajú na svahoch Aprette (2.385m) v lese medzi stromami sú vysekané pásy pre zjazdovky, ktoré sa križujú na všetky strany. Vo vyšších polohách sa lyžuje na otvorených pláňach Aprette a ešte vyššie až po Roche de Mio vedie lanovka "Inversens" z časti Carroley. Z Roche de Mio (v časti La Plagne) sa dá pokračovať lanovkami ešte vyššie až na ľadovec Bellecôte (3.250m).
Do turistických dediniek Montchavin (1.250m) a Les Coches (1.450m) vedie kľukatá horská cesta z údolia z dediny Bellentre. Množstvo rezidencií a hotelov vo francúzskom štýle vytvára príjemné lyžiarske dovolenkové prostredie. Z Montchavin do Les Coches vedie prepojenie kabínkovou lanovkou a späť vedie modrá zjazdovka. V obidvoch osadách sa nachádzajú zóny pre deti a začiatočníkov-lyžiarov, snowboardový park "Leschaux". Lyžiarske školy s kvalifikovanými inštruktormi naučia prvé kroky aj majstrovské kúsky na lyžiach alebo snowboarde.

Odborníci na marketing lyžovania sa zhodujú v očakávaniach, že vďaka lanovke Vanoise Express dôjde k zvýšeniu záujmu zahraničnej klientely a prívalu hostí do tohoto mega-skistrediska, čím logicky vzrastie aj význam Montchavin-Les Coches-Vallandry.

Pomer cena - výkon:
Paradiski: 6 dňový skipas - € 249,00 / 425 km - pomer cena / výkon = 0,586 € / km

Lyžovanie Francúzsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Francúzsku na stránke:

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop