lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžiarske stredisko La Plagne

 
Navigácia: Lyžovanie > Francúzsko > La Plagne

Lyžiarske stredisko La Plagne - "Pláne", ako hovoríme na Slovensku, je známe asi každému, kto prepadol kúzlu lyžovačky v Alpách. Pre lyžiarske stredisko La Plagne sú charakteristické rozsiahle, zvlnené terény (pláne) bez stromov, zaliate slnkom, ubytovanie priamo na lyžiarskych svahoch v moderných turistických osadách vo vysokej nadmorskej výške, kam sa dostanete po kľukatých cestičkách vlastným autom až k svojmu hotelu. V lyžiarskom areáli je pre návštevníkov pripravených 50.000 lôžok v ubytovacích zariadeniach nachádzajúcich sa priamo na lyžiarskych svahoch.

Ubytovanie La Plagne - Top-5

Pre ubytovanie La Plagne sú charakteristické veľké rezidencie s množstvom apartmánov, ktoré sa nachádzajú priamo na lyžiarskych svahoch, podobne ako vo všetkých francúzskych lyžiarskych strediskách. Ubytovacie kapacity sa nachádzajú vo viacerých turistických osadách v rôznej nadmorskej výške, ale takmer všetky pri zjazdovkách. Výber najžiadanejšieho ubytovania:

Rezidencia Le Mont Soleil, La Plagne
Rezidencia Plagne Lauze, La Plagne
Rezidencia Néreides, Belle Plagne
Rezidencia Le Quartz, La Plagne
Rezidencia Les Chalets des Arolles, La Plagne
Ubytovanie La plagne (-10-) ďalšie ubytovacie zariadenia v La Plagne

Lyžiarske stredisko La Plagne

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / La Plagne
skimapa La Plagne

Ski mapa (pdf) Skipass

Od brány hotela či rezidencie sa takmer všade dostanete bez vyzutia lyží. Počas pobytu v stredisku nemusíte ani raz opakovať tú istú trať a aj tak ich nezlyžujete všetky. Areál disponuje 225km udržiavaných zjazdoviek a ešte viac voľných terénov. Ak by vám to nestačilo môžete si "na lyžiach" vyskúšať prepojené susedné tri strediská - Peisey-Vallandry, Les Arcs, Montchavin-Les Coches a spoločných 425km lyžovačky. Samotné La Plagne zahŕňajú tieto lyžiarske rezorty:

Roche de Mio (2.700m) - Plagne Bellecôte (1.930m) a Belle Plagne (2.050m) sú turistické dedinky vzájomne prepojené "na lyžiach". Z Belleconte štartujú lanovky a vleky na všetky strany smerom k Roche de Mio (2.700m) a L´Aprette (2.385m). Oblasť ponúka krásne modré a červené zjazdovky, 2 snowparky, border-cross, u rampu, slalomový štadión, zóna-debutant pre začiatočníkov. Atrakciou je zjazd tunelom, ktorý sa nachádza na modrej trati "le tunnel". Ideálne prostredie pre zimnú rodinnú dovolenku.

Grande Rochette (2.505m) - z Plagne Centre (1.970m) sa šíria takmer v polkruhu do okolia ako pavučina vleky a lanové dráhy smerom k vrcholom Les Verdons (2.500m), Grande Rochette (2.505m) a smerom k susedným zjazdovkám na Belle Plagne. Zjazd z G.Rochette si môžte vychutnať po čierno-modrej "gde rochette" alebo celj červenej zjazdovke "carina". V stredisku je potom už len množstvo modrých značených terénov, pre snowboardistov snowpark Capella, začiatočnícka zóna.

Biolley (2.350m) pod jeho vrcholom v okolí Aime La Plagne (2.100m) je vybudovaný ďalší veľký areál s množstvom krásnych zjazdoviek, debutant-zona, lyžiarsky osvetlený štadión. Do tejto časti strediska sú napojené vlekmi aj nižšie položené dedinky - Plagne Montalbert (1.350m), Plagne 1800 a La Roche, kde sa nachádza známa olympijská bobová dráha. 4 čierne zjazdovky sú pýchou celého strediska. Najdlchšia a najkrajšia s prevýšením cez 500m vedie z Biolley k vleku Coqs.

Champagny (1.250m) - z vrchola Roche de Mio vedú zjazdovky aj na východnú stranu do údolia Vanoise, centrom ktorej je horská turistická dedinka Champagny vybudovaná v r.1963. Champagny je zamerané na bežecké lyžovanie (22km stopy), ale aj tunajšie zjazdovky (prevažne červené a modré) stoja za vyskúšanie. Dopravu na vrcholy Roche a Verdons zabezpečuje 8 lanoviek a vlekov. Nachádza sa tu slalomový štadión, freestyle areál - 3 snowparky, u-rampa.

Lyžovanie na ľadovci Bellecôte

Bellecôte Glacier (3.250m) z Roche de Mio (2.700 m) vedie kabínka cez medzistanicu v sedle Col de la Chiaupe (2.550 m) na ľadovec Bellecôte do výšky (3.000 m). Dve sedačky pokračujú ešte vyššie do 3.250 m. Lyžovanie na ľadovci tri modré zjazdovky, dve červené vedú do sedla Col de la Chiaupe, dve krásne čierne trate až k chate pod sedlom (2.300m). Odtiaľ premáva do sedla sedačková lanovka. Okrem značených tratí je tu množstvo voľných zjazdov pre milovníkov freeride.

Pešia stanica Plagne Bellecôte sa nachádza v nadm. výške 1.930 m n.m. je venovaná chodcom (peším), osada bola navrhnutá pre dovolenku bez obmedzení. Počas dňa relaxujte na terase a vychutnajte si výhľad. Vo večerných hodinách obsluhuje podniky obchodná galéria. Na večeru môžete ísť takmer v papučiach. Máte jednu hodinu na to, aby ste našli Chuppayéti alebo opustili bunker Mont Saint-Jacques. V srdci vysokohorských lokalít je Plagne Bellecôte prepojená s Belle Plagne gondolou La Roche de Mio (bezplatný prístup pre chodcov). Nastúpte na kyvadlovú dopravu (zadarmo) a za pár minút ste v Plagne Centre.

Architektúra sídlisko Plagne Bellecôte sa zrodilo v roku 1974 s pomocou Michela Bezançona, architekta La Plagne. Miesto si predstavujeme ako centrum lyžiarskych vlekov La Plagne. Pomerne úzka budova sa týči cez 10 poschodí a zaberá naprieč celý pozemok. Jej moderný tvar pripomína priehradný múr akejsi umelej vodnej nádrže. Je to dobrý príklad integrovanej stanice.

Montchavin - Les Coches

Montchavin si zachoval atmosféru savojskej dediny: chaty zdobené drevom a kameňom, fungujúca farma, kaplnka, centrum dediny pre chodcov. Objavte bohaté dedičstvo Montchavin počas návštevy farmy alebo nočnej návštevy dediny.

Na rodinnú dovolenku Snehové záhrady, sánkárske areály, začiatočnícke areály, detské kluby ... veľa zariadení je venovaných deťom , aby mohli objavovať radosti zimných športov. Tí starší sa môžu dozvedieť o telemarku a jeho technike voľných pätiek alebo objaviť lyžiarsky areál Paradiski®. Tu máte na výber medzi chatami, rezidenciami a snehovými kempingmi v závislosti od veľkosti vášho kmeňa. Animácia je jednou zo silných stránok La Plagne Montchavin-Les Coches. Pozor, program je pestrý , počas ročných období: joga, akvarel, cirkusová škola, sofrológia, lezenie po stromoch, elektrický skúter, klzisko, rodinná show, mini ranč, ľudské kolky, ľudský curling, Koh'ches Lanta, vysokohorské stretnutia, úniková hra ...

V lete sú rodiny očakávané na zábavnej trati Family Race a tiež v zimnej verzii Winter Family Race . A aby ste prežili oslavy z minulých rokov, príďte a oslávte s nami počas Sainte Agathe , patrónky obce, požehnania inštruktorov, stretnutí na horských pastvinách : deň v údolí Bauches, vo výnimočnom a zachovalom horskom prostredí.

Prírodné prostredie. La Plagne Montchavin les Coches je obklopená lesmi a je malým rajom pre milovníkov prírody . V zime nasadnite na psie záprahy a nechajte sa unášať svorkou za dobrodružstvom hodným ďalekého severu.

Skôr kontemplatívne? Spomaľte tempo počas výletu na snežniciach, v sprievode alebo bez sprievodu, na vyznačených trasách. Pešo alebo na bežkách objavíte náhornú plošinu Plan Bois smerom na Plagne Bellecôte, na trase Frasses.

V lete je vám k dispozícii množstvo túr. Nenechajte si ujsť jazero Pierres Blanches alebo Vallée de Bauches a jeho pozoruhodné alpské chaty pozdĺž zurčiaceho potoka.

Zrod lyžiarskeho strediska Koncom 60. rokov, keď sa dedina Montchavin vyprázdňovala, Auguste Mudry, starosta obce Bellentre (v rokoch 1947 až 1973), si predstavoval premenu tejto dediny na lyžiarske stredisko . Architekt Michel Bezançon a dizajnér a developer Guy Champ sú potom zodpovední za vytvorenie nových rezidencií. Centrum obce a jeho obchody sú zrekonštruované. Nové budovy sa vyznačujú savojskou architektúrou s kameňom a drevom. Prvé byty boli predané v roku 1973.

Asi o desať rokov neskôr sa postupne vyvinula osada Coches. Rozloženie má opäť na starosti agentúra Bezançon. Les Coches je postavený na panenskej horskej pastvine. V roku 1981 bola pri spustení stanice otvorená prvá budova, pokrstená La Clef.

Viac na: Lyžovanie Les Coches-Montchavin

Champagny en Vanoise

Dedina Champagny en Vanoise leží na južnej strane lyžiarskeho strediska, za hrebeňom Col de Forcle - Les Verdons. Tradičné domy (drevo a kameň) ponúkajú súkromné ubytovania od jednotlivých izieb až po chaty pre 15 osôb, so všetkými typmi vybavenia. Majitelia si vyhradzujú privilegované privítanie, nie je prekvapením, keď pri príchode čaká na hostí fľaša savojského vína či kus Beauforta.

Dedina Champagny en Vanoise je stále v pohybe. Koná sa tu mnoho športových podujatí: majstrovstvá v lezení na ľade, severské derby, trail running, severský maratón, orientačný beh, premietanie filmov, rodinné predstavenia, koncert pod holým nebom, hľadanie pokladu. Prilba na hlave, mačky na nohách a cepín v každej ruke, ste pripravení vydať sa na ľadovú vežu Champagny-en-Vanoise. Táto umelo vytvorená štruktúra ponúka viacero ciest pozdĺž svojich ľadovo modrých chápadiel. Najlepší svetoví ľadolezci súťažia na previsoch, zatiaľ čo príležitostní nadšenci si vyberajú ľahšie cesty. Ľad sa na prvý úder drobí, na druhý sa cepín ukotví a umožní vám stúpať. Berie rytmus: pravá ruka, ľavá ruka, pravá noha, ľavá noha atď. Po celú dobu zabezpečujeme, aby naše kotviská dosiahli vrchol; osviežujúci a povzbudzujúci zážitok! Ľadová veža je pravidelne dejiskom medzinárodných pretekov v lezení v ľade. Niektoré roky býva hostiteľom Svetového pohára v lezení na ľade.

Champagny en Vanoise je domovom skrytého pokladu: údolia Champagny le Haut. Raj pre milovníkov prírody, klasifikovaná prírodná lokalita Champagny le Haut je domovom piatich osád charakteru uvedených v zozname architektonického dedičstva: La Couaz, La Chiserette, Le Bois, Friburge, Le Laisonnay. Krajina je tu vzácne krásna s výhľadom na ľadovec Grande Motte. Prostredie je pokojné, ideálne na odpojenie.

Champagny-le-Haut je miestom nezabudnuteľných zážitkov. Čo tak po meraní s ľadovou vežou neobjaviť údolie na bežkách? Severská oblasť spája 24 km zjazdoviek všetkých úrovní s neporovnateľným prostredím. Milovník zvierat môže obdivovať krajinu zo saní, ťahaných psami, atmosféru Ďalekého severu. Aktivita je dostupná aj pre najmenších vo verzii pre deti. Sánkarska dráha s voľným prístupom zabezpečí príjemné chvíle s rodinou.

Nezabudnite zatlačiť dvere Espace Glacialis. Toto ľadovcové interpretačné centrum je jedinečné v alpskom oblúku. V lete aj v zime ponúka tvorivé dielne pre deti, ale aj komentované prehliadky.

Červené značenie. Za skvelým lyžiarskym zážitkom sa vyberte na vrchol sedačkových lanoviek Verdons Sud a Nord, v nadmorskej výške 2 500 metrov s výhľadom na Mont-Blanc. Toto je začiatok chodníka Mont de La Guerre. Doprajte si zjazd viac ako 1300 metrov bez toho, aby ste museli prejsť cez akýkoľvek lyžiarsky vlek. Táto červená zjazdovka je prirodzene zasnežená a je otvorená v závislosti od snehových podmienok. Začnete s výhľadom na Mont Blanc a ľadovce Vanoise na cestu po hrebeňoch, potom sú steny spojené medzi jedľami. Menej športovo založení sa môžu vydať na cestu, ktorá sa vinie cez hory do dedinky Champagny en Vanoise v nadmorskej výške 1250 m.

Rodinná dovolenka v Montalbert

Rodinné mesto Montalbert vaša rodina ocení miernu nadmorskú výšku La Plagne Montalbert. Na mieste bolo vytvorených mnoho infraštruktúr a zariadení pre deti. V zime sa bezpečne naloďte na gondolu, aby ste dosiahli vrchol Fornelet. Vychutnajte si 360° výhľad z príjemného miesta na piknik s výhľadom na Mont Blanc. Lyžiari sa napríklad vrátia do dediny modrou elfskou zjazdou, ktorá sa vinie lesom. Pešie a snežnicové trasy dostupné pre všetkých vám umožnia objaviť rôzne tváre strediska.

V lete veľa aktivít a zábavy k dispozícii rodinám. Pre najmenších je minifarma Forperet nevyhnutnou návštevou pri objavovaní zvierat: teliatka, prasiatka, sliepky. Tí starší si budú môcť užiť 125 m dlhú šmýkačku na Montal'Splash. Spoločne objavte turistické chodníky. La Plagne Montalbert bola vytvorená v roku 1980 a vyznačuje sa horskou architektúrou: drevom, kameňom a nízkopodlažnými budovami s dvojrovinnými strechami. Väčšina obchodov a služieb je zoskupená na nákupnej ulici, ktorá hraničí so snehovým frontom. Centrum je vyhradené pre chodcov, autá ostávajú na veľkých parkoviskách pri vchode. Vyššie v lese na vás čakajú tri veľké rekreačné strediská s dovolenkou na kľúč.

Obec Montalbert je známa svojou animáciou. Každú sezónu sú ponuky rôzne. V lete vás očakávajú grilovačky s koncertmi, pre pohostinné a slávnostné chvíle. Ako rodina máte v auguste termín na Festoche des brats, prekvapenia a zaručený smiech. V zime sa nechajte zlákať Kúzlom Vianoc, alebo zenovým týždňom. La Plagne Montalbert vyvinula prax nových zimných športov. Príďte si otestovať: airboard, snakegliss, monogliss, ski trikke alebo iné. Čakajú na vás senzácie a výbuchy smiechu. V sprievode profesionálneho turistického sprievodcu objavte počas snežnicovej túry Yetiho z Montalbertu.

Plagne 1800 - Hniezdo

La Plagne 1800 pokrstené ako „hniezdo La Plagne“ pre svoju polohu a relaxačnú atmosféru, ponúka privilegovaný prístup do celej lyžiarskej oblasti. Lyžiarska oblasť Paradiski spája svahy stredísk Les Arcs, Peisey a La Plagne. Pre milovníkov intenzívneho šmýkania ponúka skvelé ihrisko. Alpské lyžovanie, snowboarding, freeride a severské lyžovanie: všetky disciplíny je možné praktizovať podľa ľubovôle, vo výnimočnom prostredí, v srdci nádherného údolia Tarentaise, s typickým Mont Blancom stále v pozadí. V lete objavte Lac Vertalebo čistinka Cavard s riečkou a grilmi. Tieto dve krátke túry ocenia rodiny.

La Roche, olympijské miesto milovníci vzrušenia sa pripájajú k La Roche a jeho bobovej dráhe. Vzrušenie je zaručené pri výstupe na palubu dráhového bobu z olympijských hier v roku 1992. Ako rodina sa rozhodnite pre raft Bob (samoriadený a brzdený stroj), ktorý stále jazdí rýchlosťou 80 km/h. Odvážny, vyskúšajte speed luge alebo preteky Bobov s maximálnou rýchlosťou 120 km/h pod dohľadom pilota a brzdára. La Roche, bývalá banícka lokalita, ponúka niekoľko chát, ktoré sú obľúbené u skupín. Jeho reštaurácia s terasou je obľúbená na obed a po lyžovačke. Táto obec je vstupným bodom do lyžiarskeho areálu z údolia s možnosťou parkovania.

Prázdniny podľa seba v blízkosti Plagne 1800 sa nachádza niekoľko osád. Pobrežie Crete spája skupinu chát. Tieto budovy v horskom štýle s veľkou kapacitou ponúkajú skvelé služby aj pár krokov od zjazdoviek. Dedinka Plangagnant s výhľadom na La Roche sa nachádza niekoľko kilometrov od Plagne 1800. Plangagnant tvoria iba staré a modernejšie chaty, vždy z kameňa a dreva. Lokalita je uznávaná pre svoj ničím nerušený výhľad a slnečný svit. Neďaleko tejto dedinky je začiatok trasy Route des Mairiers, krásna prechádzka alebo túra na bežkách cez les, ktorá vás zavedie na vrchol La Plagne Montalbert.

Dovolenka v Plagne Centre

V kabíne Simone Plagne Center má tiež tú výhodu, že je prepojené s Plagne Aime 2000 prostredníctvom Telemetra. Za pár minút sa dostanete k snežnej vložke a jej nákupnej galérii. Vďaka svojmu retro vzhľadu vám Télébus umožňuje rýchlo sa dostať do Plagne Village a Plagne Soleil. Bezplatná kyvadlová doprava vám umožní dostať sa na Plagne 1800 a Plagne Bellecôte za pár desiatok minút.

Pre malé alebo veľké skupiny Plagne Center je prvé miesto v La Grande Plagne, postavené v roku 1961. Dnes má ubytovanie pre každý vkus (a každý rozpočet). Vo dvojici sa schúlite do útulnej garsónky. Ako rodina oceníte pohodlie moderného bytu. Mladí ľudia a s priateľmi si zamilujete zdieľanie izby v duchu „ubytovne pre mladých“. Na kmeňovej dovolenke nájdete v rozsiahlom ubytovaní, čo potrebujete.

Detský raj Plagne Center je ideálne pre vašu rodinnú lyžiarsku dovolenku. Stredisko má niekoľko oblastí pre začiatočníkov, kde sa môžete naučiť lyžovať sami alebo so sprievodcom. Vaše deti si zamilujú šmýkanie sa pod budovou France alebo na dráhe Buffalo Park a jej množstvo aktivít. Vrchol sedačkovej lanovky v Colorade je miestom stretnutia milovníkov rýchlosti. Colorado Park ponúka v zime viac ako 1500 metrov sánkovania a v lete horské káry s výhľadom na Mont Blanc. A pre deti, ktoré nie sú unavené po dni strávenom na svahu, tu nie je núdza o apres-ski aktivity. Nový koberec Indiánov umožňuje tým najmenším spoznať X-Racer v lete.

Živé apres ski Po lyžovaní sú v Plagne Centre rôzne zábavné aktivity: snooc, snakeglis, sánkovanie... Na dobrodruhov čaká jazda na snežnom skútri. Skôr nerozvážne? Medzi Plagne Aime 2000 a Plagne Centre budete kričať (s potešením) so Super Tyro. Bowling, klzisko a kino sú miesta pre vaše apres ski, dokonca aj v skupinách. A ak chcete zdieľať príjemné chvíle, stačí si vybrať medzi mnohými barmi a reštauráciami.

Dom dedičstva V rámci Espace Pierra Menta v centre Plagne, Heritage House odhaľuje históriu La Plagne. Priestor 100 m2 venovaný histórii údolia a letoviska s novou scénografiou. Milovníci histórie prídu a urobia skok do minulosti rezortu...

Plagne Soleil

Túžba po relaxe a nevšednosti Ak chcete uvoľniť svaly lyžiara, zverte sa do rúk odborníkov na ošetrenie v kúpeľoch Ô des Cimes. Ten sa nachádza v rezidencii Les Granges du Soleil. Má krásne wellness centrum so saunou, hammamom, vírivkami a bazénom s výhľadom.

Le Dou du Praz, miesto pre všetky ročné obdobia Milovníci otvorených priestorov, pridajte sa k Dou du Praz. Táto prevažne slnečná náhorná plošina medzi Plagne Soleil, Plagne Villages a Plagne Bellecôte ponúka nádhernú panorámu. Pohľad na nádherné údolie Tarentaise a Saint Jacques je úchvatný. Je to miesto 4 ročných období s týmito pešími trasami, výletmi na snežniciach a bežkárskymi trasami. Niekoľko piknikových stolov vám umožní vychutnať si krásnu krajinu. V zime je to ideálne miesto na vychádzku so psím záprahom. V lete je syrová mliekareň nevyhnutnou zastávkou pre gurmánov. Môžete si kúpiť syr vyrobený na mieste. Pozrite sa vedľa predajnej chaty a uvidíte, ako sa výrobca syra pri práci skláňa nad svojím veľkým kotlom. Spracováva sa tu mlieko zo stád pasúcich sa v La Plagne. Produkované kravami Tarine a Abondance.

Belle Plagne

Všetko v pešej vzdialenosti Belle Plagne spája chaty, hotely a rezidencie v ľudskom meradle. Jeho dve štvrte, proti prúdu a po prúde, spája obchodné centrum. Chodci k nemu majú jednoduchý prístup vďaka sieti výťahov a krytých schodísk. Tu nie je potrebné brať si auto na nákupy. Množstvo obchodov, reštaurácií a barov dodáva centru Belle Plagne dedinskú atmosféru. Za pár minút vás lanovka vyvezie aj na Plagne Bellecôte, pre peších zdarma.

Horský charakter Belle Plagne sa narodilo v roku 1981. Jeho architektúra sa vyznačuje návratom k savojskej tradícii. Je to stanica takzvanej štvrtej generácie, ktorú navrhol architekt Michel Bezançon. Dáva čestné miesto tradičným materiálom: kameň, drevo a bridlica, umiestnené na obojstranných strechách, typických pre chaty. Postavený ako savojská dedina, rozprestiera sa na viac ako 50 úrovniach a je orientovaný na juh. Vďaka podzemným parkoviskám je centrum celé venované chodcom a lyžiarom.

V srdci pohody Niekoľko hotelov, chát a rezidencií má v Belle Plagne atraktívne kúpele . Je to skvelá príležitosť okúsiť potešenie z chvíle pre seba. Nechajte sa hojdať v horúcom bublinkovom kúpeli pri obdivovaní štítov. Alebo sa po dlhom dni na svahu zverte do rúk odborníkov a doprajte si lahodnú relaxačnú masáž. Prečo neposunúť dvere „ La Plagne Bains & Spa “? Týchto 1500 m2 podpísaných Deep Nature sa otvára do výnimočnej panorámy. Priestor má zmyslovú cestu pre rodiny a časť venovanú dospelým.

Prechádzka a rozjímanie Belle Plagne si užíva ideálne slnečné lúče s nerušeným výhľadom na štíty. Je to ideálne prostredie na prechádzky počas krásnych letných dní. V zime, ak hľadáte nadmorskú výšku, nastúpte na gondolu Roche de Mio vo výške 2700 m, za ľadovcovým dobrodružstvom. Z ľadovca Chiaupe je nádherný výhľad.

MIESTO pre lyžiarov V Belle Plagne musíte urobiť veľa, aby ste našli ubytovanie, ktoré nie je priamo na lyžiach. Rodiny ocenia, že sa ľahko dostanú do škôlky a na začiatok lyžiarskeho výcviku. Pre lyžiarov je stredisko THE Spot, ktoré sa rozžiari po celej lyžiarskej oblasti . Belle Plagne má priamy prístup k gondole Roche de Mio, ktorá vás vyvezie na ľadovec Bellecote . Sotva na lyžiach sa ľahko dostanete na svahy Plagne Bellecôte, odkiaľ premávajú spoje do dedín Plagne Centre, Champagny-en-Vanoise alebo Montchavin-les-Coches. Táto posledná stanica je nástupnou bránou Vanoise Express, vlajkovej lode lyžiarskej oblasti Paradiskia jeho 425 km zjazdoviek. Čo sa týka hracích plôch, snowpark našiel ideálnu polohu v Belle Plagne s 2 freestylovými plochami.

Začiatok vašich prechádzok V lete je Belle Plagne východiskovým bodom pre vaše prechádzky (peši alebo na horskom bicykli). Pre rodiny zamierte do Dou du Praz cestou Balcon (dostupná kočíkom 4x4). Pre tých atletickejších, prečo nevystúpiť na vrchol Roche de Mio vo výške 2700 metrov s úchvatným výhľadom! Belle Plagne je tiež východiskovým bodom na Via Ferrata des Bourtes (úroveň AD až D).

Plagne Villages

Miesto pre všetky ročné obdobia Milovníci otvorených priestorov, pridajte sa k Dou du Praz. Táto prevažne slnečná náhorná plošina medzi Plagne Soleil, Plagne Villages a Plagne Bellecôte ponúka nádhernú panorámu. Pohľad na nádherné údolie Tarentaise a Saint Jacques je úchvatný. Je to 4-ročné miesto s týmito pešími trasami, snežnicami a bežkárskymi trasami. Niekoľko piknikových stolov vám umožní vychutnať si krásnu krajinu. V lete môžete obdivovať nový futbalový a rugbyový štadión, kde trénujú profesionálne tímy.

V zime je to ideálne miesto na vychádzky so psím záprahom. V lete je syrová mliekareň nevyhnutnou zastávkou pre gurmánov. Môžete si kúpiť syr vyrobený na mieste . Pozrite sa vedľa predajnej chaty a uvidíte výrobcu syra pri práci, ako sa skláňa nad svojím veľkým kotlom. Spracováva sa tu mlieko zo stád pasúcich sa v La Plagne. Mlieko, ktoré produkujú kravy plemien Tarine a Abondance, sa následne spracuje na Beaufort d'alpage, maslo, smotana, tvaroh a serac, ktoré možno ochutnať bez striedmosti.

Model dedinského letoviska Plagne Villages otvorila svoje brány v roku 1972. Miesto otvorilo nový typ mestského plánovania: dedinské letovisko postavené na panenskom mieste. Budovy so sedlovými strechami a dreveným obkladom majú 4 poschodia. Rôzne budovy sledujú reliéf, čím predstavujú množstvo stánkov. Hadovité usporiadanie je určené geologickými obmedzeniami. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi.

Plagne Aime 2000

Pamiatkovo chránená budova Architekt La Plagne Michel Bezançon si vybral jedinú budovu, aby sa prispôsobil obmedzeniam lokality. Plagne Aime 2000 spája vlastnosti integrovaných stredísk: vysoká nadmorská výška pre zaručený sneh, priamy prístup na lyžiach a oddelenie áut a lyžiarov. Koncept lokality je založený na dvoch princípoch: koncentrácii budov na uvoľnenie prírodného priestoru a kolektívnom a funkčnom dizajne lyžiarskych dovoleniek. Budova má modernú architektúru so strešnými terasami, veľkými balkónmi... Všetky služby sú dostupné bez toho, aby ste museli opustiť budovu, na poschodí G. Nákupné centrumtiež poskytuje priamy prístup na snehový front. Budova bola 14. apríla 2008 klasifikovaná ako architektonické dedičstvo 20. storočia.

Kĺzanie a vnemy Plagne Aime 2000 je ideálnym miestom pre útok na lyžiarsku oblasť Paradiski. Na prístup k zjazdovkám nemusíte chodiť kilometre, prejdete dverami rezidencie a ste tam! Ak chcete lyžovať v lese, odbočte doprava smerom na La Plagne Montalbert a La Roche. V nadmorskej výške, odbočte doľava, prídete do Plagne Center, kde sa cez panoramatický vrchol Grande Rochette dostanete do La Plagne Champagny en Vanoise alebo Plagne Bellecôte. Počas dňa príďte obdivovať Mont Blanc zo Super Tyro. Medzi Plagne Aime 2000 a Plagne Centre to máte 600 metrov.

Lyžovanie Francúzsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Francúzsku na stránke:

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop