lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžiarske stredisko Passo dello Stelvio

 

Navigácia: Lyžovanie > Taliansko > Passo Stelvio

Letné lyžovanie na ľadovci Stelvio - veľmi príjemná letná lyžovačka, zážitok, na ktorý sa nezabúda. Ľadovcová oblasť nad Bormiom síce nepatrí podľa pôsobnosti najväčšieho skipasu v Lombardii medzi lyžiarske strediská Alta Valtellina, ale kvôli dostupnosti práve z Bormia sa často uvádza v súvislosti s touto lyžiarskou oblasťou. Najväčšie letné lyžiarske stredisko Passo dello Stelvio sa nachádza medzi vrcholmi Ortles Cevedale v nadmorskej výške 2.758 - 3.450 m. Ponúka viac ako 20 km kvalitne upravovaných lyžiarskych zjazdoviek ako i ďalšie km voľných terénov, vhodných pre skialpinizmus. Stredisko leží na hraniciach so Švajčiarskom a Rakúskom. Je využívané iba v letných mesiacoch od mája do novembra najmä lyžiarskými národnými družstvami jednotlivých krajín. Skipass Stelvio je platný len tu. Letné lyžovanie na ľadovci Stelvio patrí medzi najhodnotnejšie letné tromfy rekreačného alpského lyžiara.

Ubytovanie Passo dello Stelvio

Pre ubytovanie návštevníkov lyžiarskeho strediska na ľadovci Stelvio je k dispozícii niekoľko hotelov. Niektoré sa nachádzajú v Passo Stelvio nadm. výška 2.700 m, alebo na medzistanici kabinkovej lanovky Trincerone 3.030 m, alebo na vrchnej stanici kabinky Livrio 3.170 m:

Ubytovanie Hotel Quatro Pirovano, Passo Stelvio
Ubytovanie Hotel Genziana, Passo Stelvio
Ubytovanie Hotel Perego, Passo Stelvio
Ubytovanie Hotel Garibaldi, Passo Stelvio
Ubytovanie Livrio, Livrio
Hotel Livrio
Livrio
Ubytovanie Capitani, Passo Stelvio
Hotel Capitani
Passo Stelvio
Ubytovanie Hotel Thöni 3000, Passo Stelvio
Hotel Thöni 3000
Passo Stelvio
Ubytovanie Folgore, Passo Stelvio
Hotel Folgore
Passo Stelvio
Ubytovanie Tibet, Passo Stelvio
Hotel Tibet
Passo Stelvio
Ubytovanie Baita Ortler, Passo Stelvio
Hotel Baita Ortler
Passo Stelvio

Ubytovanie a aklimatizácia v nadmorskej výške nad 3.000 m môže spôsobiť problémy menej odolným jedincom. Kombináciu celodenného pobytu na svahoch a viacdňového ubytovania v takýchto výškach je potrebné zvážiť z hľadiska zdravotného. Pre zdravých jedincov je to veľmi prospešné, ak s takými pobytmi nemáte skúsenosti, poraďte sa so svojim lekárom, alebo si vyhľadajte hotel nižššie - ubytovanie Bormio. Dochádzanie na ľadovec z Bormia, ktoré je vzdialené iba 20km je vcelku zvládnuteľné autom i niekoľko dní po sebe.

Letné lyžovanie na ľadovci Stelvio

Ski mapa Stelvio

Ski mapa Stelvio (jpg) Skipass

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (3*)
Freeride  hodnotenie - rating (3*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (3*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (2*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (1*)
Skipass  hodnotenie - rating (3*)
Ceny  hodnotenie - rating (3*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 2.700 - 3.450 m n.m.
Sezóna: 01.06. - 03.11.
Záruka snehu: ľadovec 100%
Vzdialenosť: Bratislava - Passo dello Stelvio 735 km

Vleky 6
Sedačky 0
Kabínky 2
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 8 ( kapacita 4.400 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 10 km / 50%
Zjazdovky stredné 10 km / 50%
Zjazdovky ťažké 0 km / 0%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 20 km

Skipass Stelvio 2013-14

Skipass Alta Valtellina

Letná dovolenka na ľadovci, lyžovačka Stelvio

Obdobie letných prázdnin je výborným riešením lyžiarskych táborov pre deti školského veku, ktoré milujú hory a sneh. Miestni hoteliéri poskytujú starostlivosť o deti 8-18 rokov, ktoré bývajú v hoteloch na ľadovci, stravujú sa tu a počas dňa sa venujú lyžiarskym aktivitám pod vedením inštruktorov, trénujú, alebo sa učia lyžovať, v duchu hesla pošlite nám svoje deti na letné prázdniny, my sa o ne postaráme a naučíme ich lyžovať. Ďalšia skupinka návštevníkov sú pretekári s trénermi, ktorí sa chcú pripraviť na zimu a pretekanie čo najlepšie a práve tu na ľadovci v Stelviu je možné využiť aj letné mesiace na prípravu. Inak by museli vynaložiť o niečo väčšie náklady na Nový Zéland, alebo južnú Ameriku, či Afriku. Celé dni je na pravo od vlekov postavaných niekoľko tratí, kde sa trénuje v bránkach a stretnúť tu môžete naozaj zvučné mená zo svetového lyžovania. Passo dello Stelvio ponúka kľud a nádherné scenérie pre lovcov výhľadov kĺžucích na skialpoch okolo vrcholu Punta degli Spiriti 3.450m.

Dobrým nápadom je využiť letné dovolenkovanie v Taliansku na spojenie pobytu pri mori a pár dní na ľadovci s lyžami. Jedinečná kombinácia, ktorú sme doporučili viacerým našim klientom, potom ako sme si ju vyskúšali na ostro my sami. Ideálne je na ceste späť z Ligurskej riviéry, alebo Toskánska vyraziť na Miláno a Bormio. V tretine cesty do Bratislavy vybaliť z auta lyže, ktoré ležali pod nafukovačkami a plavkami, obuť lyžiarky, nakrémovať tvár a ruky pred slnkom a vychutnať si letné oblúky na skutočnom snehu - mňam. Zážitkom samým osebe je už jazda autom serpentínami na Passo Stelvio, dole leto, hore zima, len slnko majú spoločné. To bude trofej aj pre vášho štvorkolesového miláčika, že zdolal P.d.Stelvio 2.700m. Letná dovolenka na ľadovci s lyžami, ktorá začne v Tyrhénskom mori na voňavom pobreží Ligúrie a skončí na ľadovci s lyžami na nohách, tak na tú určite nezabudnete, nechajte si ju ušiť ju na mieru !

Snowboard / freestyle / freeride

Priaznivcom freestyle je k dispozícii funpark, ktorého fungovanie je závislé od poveternostných podmienok, počasia a snehu. Fanúšik lyžovania mimo zjazdoviek si na ľadovci Stelvio tiež nájde pistu, žiadne adrenalínové terény však nehrozia, skôr zjazdy pre bežkárov.

Bežky

Výborné podmienky pre kvalitný tréning lyžiarov bežcov ponúka množstvo dobre upravených bežeckých tratí na ľadovci. Vysoká nadmorská výška a stredná obtiažnosť stôp zaručujú náročnosť prípravy.

Rodina deti

Stredisko poskytuje zvláštne zvýhodnenia pre deti. Mládež do 12 rokov má zľavnený skipass, avšak zľava je viac-menej symbolická okolo 5% z ceny dospelého. Hoteliéri poskytujú detské ubytovanie, s dohľadom a inštruktormi lyžovania pre deti 8-18 bez rodičov.

Aprés-Ski

Posedieť a zahriať sa môžete v hociktorom z barov pri hoteloch na svahoch. Žiadne veľké hudobno alkoholové akcie sa tu nenosia, avšak množstvo podujatí, ktoré sa tu konajú prináša aj podporné akcie spojené so zábavou.

Turistika, zimné aktivity

Vysokohorské prostredie je vhodné iba na náročnú turistiku, skialpinizmus vhodný aj pre menej zdatných alpinistov, lezenie v ľade a horolezectvo. Sprievodcovia sú príjemní.

lyžovanie na ľadovci

Lyžovanie Alta Valtellina:

Alta Valtellina je rozsiahla lyžiarska oblasť, ktorá sa nachádza na severe Talianska v blízkosti švajčiarskych hraníc, neďaleko slávneho strediska St.Moritz. Na spoločný skipass Alta Valtellina možno lyžovať v lyžiarskych strediskách Livigno / Mottolino, Livigno / Carosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Alta Valtellina má v ponuke 225 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých náročností a 70 lanoviek a vlekov. Čerešničkou na torte je letné lyžovanie na ľadovci Stelvio, ktorý je v premávke od mája do novembra.


Lyžovanie Taliansko

Lyžiarsky portál www.lyžovanie-alpy.sk ponúka možnosti lyžovania vo všetkých strediskách Talianska na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop