lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  

LYŽOVANIE TALIANSKO:
 DOLOMITI SUPERSKI
 Sella Ronda
 Val Gardena
 Val di Fassa
 Alta Badia
 Arabba - Marmolada
 Cortina d´Ampezzo
 Plan de Corones
 Val di Fiemme
 Alpe di Siusi
 Alta Pusteria
 San Martino Castrozza
 Valle Isarco
 Tre Valli
 Civetta
 ALTA VALTELLINA
 Livigno
 Bormio
 San Colombano
 Santa Caterina
 Passo dello Stelvio
 Val Senales
 SKIRAMA DOLOMITI
 Madonna di Campiglio
 Folgarida - Marilleva
 Tonale - Ponte di Legno
 Pinzolo
 Pejo
 Folgaria - Lavarone
 Paganella
 Monte Bondone
 VALLE d´AOSTA
 Cervinia - Valtournenche
 Courmayeur
 Gressoney
 Champoluc

 La Thuile
 Pila
 PIEMONTE
 Sestriere
 Sauze d'Oulx
 Bardonecchia
 Limone Piemonte
 Aprica
 Foppolo
 Sappada
 FRIULI V.GIULIA
 Piancavallo
 Forni di Sopra
 Ravascletto
 Tarvisio
 Sella Nevea
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Alta Valtellina

 

Lyžiarska oblasť Alta Valtellina sa nachádza na severe Talianska v blízkosti švajčiarskych hraníc, neďaleko strediska St.Moritz. Alta Valtellina zahŕňa lyžiarske strediská Livigno / Mottolino, Livigno / Carosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina. Lyžovanie Alta Valtellina disponuje 225 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých náročností. Termálne pramene a krásna príroda národného parku Stelvio prispievajú k atraktívnosti reegiónu. Zimná dovolenka a lyžovačka v lyžiarskej oblasti Alta Valtellina je spájaná s priaznivými cenami za ubytovanie, kvalitnými lyžiarskymi terénmi pre dospelých i deti, možnosťou letného lyžovania na ľadovci Stelvio, či v neďalekom St. Moritzi. Kvalitné wellnes v Bormio nesmieme vynechať.

Skimapa Alta Valtellina

Alta Valtellina skimapa
ski mapa skipass

Lyžiarske strediská v oblasti Alta Valtellina

Lyžiarske trate - Ľahké 53 km - Stredne ťažké 152 km - Ťažké 20 km
Lanovky a vleky - Kabínka 7 - Sedačka 27 - Vlek 36

Bormio

Bormio - lyžiarske stredisko s lyžiarskymi traťami všetkých náročností sa nachádza na svahoch Cima Bianca 3.012m nad kúpeľným mestom. Lyžovačka s jedinečným prevýšením skoro 1.800 m a 10 km dlhou zjazdovkou, ktorá potrápi aj zdatnejších lyžiarov patrí k najlepšiemu v severnom Taliansku. Bormio je strediskom Svetového pohára, MS a množstva FIS pretekov. Mesto má vynikajúce vybavenie - tenisová hala, viacúčelová športová hala, zimný štadión a výborné wellness - termálny bazén s teplotou vody 38-41 °C.
Lyžiarske trate: - ľahké 22 km - stredné 54 km - ťažké 4 km
Lanovky a vleky: - kabínka 3 - sedačka 12 - vleky 13

Livigno

Livigno obľúbené rodinné lyžiarske stredisko má široké, upravované zjazdovky, celkom 114 km prevažne ľahkých a stredne ťažkých tratí, moderné prepravné zariadenia, bežecké trate, kvalitný snowpark pre snowboardistov a freestylerov, ponúka širokú škálu zábavy počas celého dňa, patrí medzi najnavštevovanejšie lyžiarske strediská klientelov z východnej Európy. Lyžiarska sezóna je zaručená vďaka ideálnej nadmorskej výške od 2. decembra do 1. mája. Jednodňová lyžovačka v susednom špičkovom stredisku St. Moritz je určite spestrením.
Lyžiarske trate: - ľahké 40 km - stredné 54 km - ťažké 20 km
Lanovky a vleky: - kabínka 3 - sedačka 14 - vleky 16

San Colombano

San Colombano - západným smerom z Bormia sa nachádza horský masív Cima Piazzi 3.439 m - San Colombano 3.022 m, ktorého spodná časť svahov (nazývaná aj Happy Mountain) je poprepletaná vlekmi a zjazdovkami. Nástupné miesta do samostatného lyžiarskeho strediska sú Oga, Le Motte a Isolaccia. Aj neďaleké Semogo, ktoré leží v údolí Valdidentro na ceste do susedného Livigna je kľudným miestom, vhodným pre ubytovanie počas dovolenky. San Colombano na prvý pohľad pôsobí, ako druhoradé stredisko popri susednom Bormiu 3000, však po vyskúšaní si určite opravíte názor.
Lyžiarske trate (26km): - ľahké 12 km - stredné 13 km - ťažké 1 km
Lanovky a vleky: - kabínka 0 - sedačka 4 - vleky 7

Santa Caterina Valfurva

Santa Caterina Valfurva - biely svet v panenskej prírode Národného parku Stelvio. Lyžiarske vleky na širokých pláňach pod vrcholom Monte Sobretta 3.296 m dosahujú nadmorskej výšky 2.900 m. Chodníky, ktoré sa tiahnu cez husté ihličnaté lesy v rozprávkovej krajine s cestami ponúkajú romantickú turistiku. V Santa Caterine môžete stretnúť špičkových domácich, ale aj zahraničných športovcov, ktorí tu trénujú a pripravujú sa na vrcholné súťaže v lyžovaní. Santa Caterina na novej trati poriadala ženské majstrovstvá sveta 2005 v alpskom lyžovaní.
Lyžiarske trate: - ľahké 2 km - stredné 27 km - ťažké 6 km
Lanovky a vleky: - kabínka 3 - sedačka 2 - vleky 4

Passo dello Stelvio

Passo dello Stelvio - ľadovcová oblasť nad Bormiom síce nepatrí podľa pôsobnosti skipasu do Alta Valtellina, ale svojou dostupnosťou práve z Bormia sa často uvádza v súvislosti s týmto lyžiarskym strediskom. Passo dello Stelvio je najväčšia letná lyžiarska oblasť, medzi vrcholmi Ortles Cevedale v nadmorskej výške 2.758 - 3.450 sa nachádza viac ako 20 km upravovaných lyžiarskych zjazdoviek a ďalšie km voľných terénov, vhodných aj pre skialpinizmus. Stredisko leží na hraniciach s Rakúskom je využívané hlavne v letných mesiacoch od mája do novembra lyžiarskými národnými družstvami jednotlivých krajín. Skipass Stelvio platí len v tomto stredisku.

Lyžiarske strediská


Lyžovanie Taliansko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania v Taliansku na stránke:

Lyžovanie Taliansko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop