lyžiarske potreby   lyže   lyžiarky   viazanie   oblečenie   doplnky   snowboard   bežky   podmienky   e-shop 
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyže - testovanie lyží Sölden 2010

 

Navigácia: lyžovanie > lyžiarske potreby > lyže > testovanie Sölden

Každoročne prinášajú poprední výrobcovia lyží na trh nové lyže, ktoré čo do počtu značiek a množstva kategórií predstavujú sortiment niekoľko stoviek modelov. Tradične sa pred zahájením lyžiarskej sezóny koná v známom lyžiarskom stredisku Sölden testovanie najnovších modelov lyží. Testovanie prebieha počas niekoľko týždňov od septembra do novembra a zúčastňujú sa ho pozvaní hostia z oblasti predaja lyží a odbornej verejnosti. Akciu organizuje Swiss Skitest Organization. Je určená na vyskúšanie nových kolekcií lyží pre náš -> e-shop lyže.

Jesenné lyžiarske podujatia v Söldene

jeseň v Söldene Lyžiarske stredisko Sölden patrí medzi najlepšie hodnotené strediská v Alpách v oblasti ponuky pre alpské lyžovanie a aprés-ski. Z ponuky 150 km zjazdoviek je k dispozícii aj mimo oficiálnu sezónu (začína 20.11.) 20-37 km lyžiarskych tratí (podľa momentálnych snehových podmienok) na dvoch ľadovcoch Rettenbach a Tiefenbach. Hlavne jeseň v Söldene je nabitá významnými akciami. Tento rok 23.-24. októbra zahajovali už 13. krát po sebe svetový pohár v lyžovaní prvým obrákom na ľadovci Rettenbach. Nie menej významnou akciou je testovacie skicentrum, ktoré je v prevádzke od septembra do novembra - (lyžovanie Sölden).

Testovacie centrum lyží na ľadovci Rettenbach

testovacie centrum lyží Pred každou lyžiarskou sezónou poskytuje švajčiarska spoločnosť Swiss Skitest Organization možnosť vyskúšať a testovať najnovšie kolekcie lyží pre odbornú verejnosť, hlavne predajcov lyží. Cieľom akcie je získanie osobnej skúsenosti s jednotlivými modelmi lyží, ktorá je nenahraditeľnou devízou kvalifikovaného poradenstva pri predaji lyží. Na testovanie je k dispozícii niekoľko stoviek modelov lyží z najnovšej produkcie svetových výrobcov Atomic, Blizzard, Dynamic, Dynastar, Elan, Fischer, Head, K2, Nordica, Rossignol, Salomon, Sporten, Völkl, Volant, Amplid, Choc, Line, Scot, Movement, Westige atd.

Testovali sme lyže určené zdatnejším lyžiarom

testovací tím z Čiech a Slovenska Náš testovací tím z Čiech a Slovenska v počte 8 ľudí (3 lyžiari muži, 3 lyžiarky ženy a dvaja snowboardisti) sa na základe pozvánky poriadajúcej organizácie zúčastnil testovania lyží počas troch dní 6.-8. novembra 2010. Za symbolický poplatok získal každý účastník čipovú kartu, na ktorú si mohol vypožičať ľubovoľné množstvo lyží a snowboardov. Zamerali sme sa na testovanie lyží určených pre zdatnejších lyžiarov, čiže prevládali komerčné-race modely, športové, ale aj niekoľko univerzáliek a freestyle-ových lyží, skúšali sme dĺžkové varianty u vytipovaných modelov. Každý z nás vyskúšal 8-12 párov lyží na ľadovci v Söldene -> skimapa.

Lyžovanie na modrých, červených aj čiernych zjazdovkách

upravené zjazdovky Prvý deň nášho testovania v sobotu bolo ideálne počasie, perfektne upravené zjazdovky, hladké, primerane tvrdé so slnečným počasím, teplota vzduchu okolo nuly. Druhý deň zhoršená viditeľnosť, silná hmla. Tretí deň sneženie, lyžovanie na 20cm nového snehu. Niektoré trate boli počas sneženia lepšie udržiavané než iné, preto sme s niektorými lyžami lyžovali na modrých, inými na červených či čiernych zjazdovkách, alebo v hlbokom snehu. Keďže neboli vytvorené rovnaké podmienky pre všetky skúšané lyže počas troch dní testovania, rozhodli sme sa že nebudeme vytvárať ani zverejňovať žiadne rebríčky lyží.

Nespútaná zábava - nočná tvár Söldenu

Bujné aprés-ski párty Sölden je známy aj svojou nespútanou zábavou v početných nočných baroch, kde sa končí často až nad ránom. Sami nepatríme k zástancom kombinácie šport a alkoholické hýrenie, ale to by sme toto vyhlásené lyžiarske stredisko nepoznali úplne, keby sme si nezašli na pohárik po lyžovačke. Posledný večer nášho pobytu sme ukončili po-aprés-ski v jednom z najhlučnejších nočných barov, aby sme si vychutnali blízkosť tancujúcich tiel (prevažne z Holandska). Báječný dídžej, vrelá atmosféra, ťažko si však predstaviť nasledujúci deň na lyžiach. Pre niekoho príliš, ale každopádne tomu kto sa rád a dlho baví bude Sölden vyhovovať.

Fotky z akcie

fotogaléria

Pripravení na novú sezónu - E-shop s najširším výberom lyží

e-shop lyže U nás v e-shope nájdete všetky významné lyžiarske značky, vyše 700 modelov lyží pre nastávajúcu sezónu, 500 vlaňajších, takmer 2 stovky snowboardov, stovka bežiek, termoprádlo, prilby, chrániče, okuliare, rukavice, paličky, čiapky, lyžiarske bundy a nohavice, lyžiarske topánky, lyžiarske viazania, potrebné pomôcky na servisovanie lyží (vosky, brúsky hrán...). Bezkonkurenčné odborné poradenstvo, získané osobným testovaním tovaru, bez uprednostňovania tej ktorej značky a zákulisných obchodných väzieb. Ponuku najnovších aj výpredajových modelov so zľavami až do 50% nájdete v internetovom obchode - e-shop lyže.

e-shop lyže Sponzorom podujatia testovanie lyží Sölden 2010 bola cestovná kancelária RenyTravel, ktorá nám zabezpečila pobyt v perfektne vybavenom 4* hoteli a cestu do strediska, ktoré sme si vybrali z ich bohatej ponuky na > lyžovačky Sölden

Ako si vybrať vhodné lyže ?

Pri výbere lyží je potrebné zodpovedať niekoľko základných otázok. Výber vhodných lyží je dosť zložitý proces, je potrebné správne zvoliť rádius, šírku v špičke, strede a pätke lyží, pevnosť v skrute, pozdĺžnu pružnosť, dĺžku a v neposlednom rade cenu lyží. Pri tom je potrebné vziať do úvahy zdatnosť lyžiara, obľúbený terén (upravené zjazdovky, hlboký sneh), rýchlosť jeho zdokonaľovania, hmotnosť, vek atd.

Rádius - volíme lyže s menším rádiusom (väčšie bočné vykrojenie) ak jazdíme krátke oblúky - slalom, ale väčší   rádius (menšie vykrojenie) pre lyžovanie dlhými (veľkými) oblúkami.
Šírka špičky - širšia špička má schopnosť lepšieho nasadenie do oblúka, širšia pätka má tendenciu zvyšovať   carvingový efekt - zrýchľovanie, vystrelenie z oblúka.
Pevnosť v skrute - zabraňuje lyži krútiť sa pri postavení na hranu (nežiadúci vrtuľový efekt).
Pozdĺžna pružnosť - čím je lyža pozdĺžne pružnejšia, tým je vhodnejšia pre rekreačné použitie, naopak pozdĺžne   tvrdšie lyže vyhľadávajú zdatnejší jazdci.
Dĺžka lyží - predchádzajúce parametre ovplyvňujú správnu dĺžku lyží. Dnes sa lyžuje bežne na lyžiach až o 20cm   kratších než je osobná výška, málokedy sa na rekreačné účely používajú lyže dlhšie ako lyžiar.

lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop lyžovanie