lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžiarske stredisko Chamonix

 
Navigácia: Lyžovanie > Francúzsko > Chamonix

Lyžovanie Chamonix ocení každý zdatný lyžiar, prestížne francúzske lyžiarske stredisko Chamonix sa nachádza na rozhraní Talianska, Švajčiarska a Francúzska pod masívom najvyšieho vrchu v Alpách, Mont Blanc 4.810 m. Vstupnou bránou do strediska je tunel del Monte Bianco, ktorým pokračuje diaľnica z Talianska a ktorý začína v Courmayeur. Stredisko Svojim štýlom patrí Chamonix skôr k rakúskemu alpskému štandardu, než k typickým francúzskym mestečkám, vybudovaným priamo na lyžiarskych svahoch. Je to dané výškou a strmosťou okolitých hôr, z čoho vyplýva aj náročnosť lyžiarskych terénov. Lyžovanie Chamonix odporúčame zdatným lyžiarom.

Ubytovanie Chamonix Top-5

Lyžiarske stredisko Chamonix ponúka dostatok ubytovacích príležitostí hotelového aj apartmánového typu. Atraktívnosť destinácie prispieva k vyšším cenám za ubytovanie Chamonix. Ostatné služby sú vďaka Mont Blancu tiež drahšie. Zážitok z unikátneho prostredia pod najvyššou horou určite stojí za vyššie ceny.

Ubytovanie Rezidencia La Riviere, Chamonix
Ubytovanie Hotel Le Refuge des Aiglons, Chamonix
Ubytovanie Rezidencia Le Chamois Blanc, Chamonix
Ubytovanie Rezidencia Premium La Ginabelle, Chamonix
Ubytovanie Chalet La Taniere, Chamonix

Skimapa Chamonix

skimapa Chamonix

Lyžovanie Chamonix

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Chamonix

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška 1.010 - 3.840 m n.m.
Sezónadecember - april
Záruka snehu60% zasnežovanie
Vzdialenosť1.160 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:30 hod.
vleky 19
sedačky16
kabínky 13
Celkom48( 44.000 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 50
33%
stredné70
46%
ťažké 30
20%
Celkom150km
150 km = Brévent-Flégère + Les Houches + Le Tour - Balme + Grands Montets

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (5*)
Snowpark  hodnotenie (4*)
Freeride  hodnotenie (5*)
Rodina, deti  hodnotenie (4*)
Après-ski  hodnotenie (4*)
Wellness  hodnotenie (4*)
Bežky/skitour  hodnotenie (5*)
Turistika  hodnotenie (4*)
Skipass  hodnotenie (5*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Chamonix
Hodnotenie 4,3
Chamonix

Najdlhšia zjazdovka - Aiguille du Midi => dĺžka 22 km, prevýšenie 2.800 m, obtiažnosť červená-čierna
Najťažšia zjazdovka - Balme/Emosson 1,5 km, prevýšenie 575 m, obtiažnosť čierna
Nočné lyžovanie - áno
Bežecké lyžovanie - 36 km


Lyžiarske strediská v okolí Chamonix

Zimná dovolenka v Chamonix je najmä o vysokých horách, množstve snehu a ľadu, lyžiarskych a horolezeckých výzvach. Mont Blanc ponúka kráľovstvo freeride a skiítouringu, lyžovanie v hlbokom snehu, na ľadovcoch ale aj na zjazdovkách, ktoré dostávajú každé ráno menčestrovú úpravu. Nezmerné množstvo trás a zjazdov v hlbokom snehu sa nachádza v okolitých veľhorách. Okrem skialpinizmu a off-piste lyžovania je Chamonix obdarené aj nádieľkou pre rekreačných lyžiarov. Päť lyžiarskych stredísk s upravovanými zjazovkami a lanovkami ponúka komplexnú ponuku najmä pre pokročilých a zdatných lyžiarov.

Lyžiarske stredisko Brévent

Brevent-Flégère (1.035 - 2.525 m ) je najväčšia lyžiarska oblasť nad mestom Chamonix. Lanovky štartujú z dvoch staníc: Chamonix 1.035 m a Les Praz 1.060 m, ktoré sú navzájom vzdialené asi 3 km. Brévent disponuje lyžiarskymi terénmi všetkých obtiažností. Spodná časť s názvom "Savoy" je určená začiatočníkom. Ostatné lyžiarske terény sa nachádzajú medzi vrcholmi Brévent 2.525 m, Planpraz 2.000 m, Col Cornu 2.414 m, Flégère 1.894 m, L'Index 2.396 m, ktoré sú zároveň vrcholovými stanicami lanoviek. Zjazdovky pre všetky úrovne lyžiarskych zdatností, s bezkonkurenčnou alpskou panorámou sa nachádza na južných svahoch, severne od mesta Chamonix.

+ Obe lyžiarske strediská, Brévent a Flégère, sú spojené kabínkovou lanovkou, ktorá spája okrajové časti oboch stredísk. Lyžiarske stredisko Brévent je oblasťou zameranou na voľný štýl (freestyle), v poobednom čase sú skoky a koľajnice plne pod dohľadom inštruktorov. Kreatívci na lyžiach sa stretávajú v spodnej časti lanovky Stade a vleku 2000.

Lyžiarske stredisko Flégère začína kabínkovou lanovkou v údolnej stanici Le Praz 1.060 m, ktorá končí v stanici Flégère 1.894 m nad lesom. Odtiaľ sa rozvetvujú lyžiarske zjazdovky a lanovky do vyšších častí, až do 2.487 m. Novinkou v oblasti Flégère je rýchlostná zjazdovka o dĺžke 500 m s časomierou a rýchlomerom. Priaznivcov freeride zaujmú voľné terény na okraji sektora Chavanne. Ďalšie lyžiarske trate sú medzi vrcholmi Brevent 2.525 m, Planpraz 2.000 m, Col Cornu 2.414 m, Flégere 1.894 m, L'Index 2.396 m. Ponúkajú sa všetky lyžiarske obtiažnosti, off-piste, detský ski-areál.

Zjazdovky celkom: 56 km / ľahké 11 km, stredné 25 km, ťažké 20 km
Lanovky celkom: 17 / kabínky 4, sedačky 8, vleky 5

Skimapa Brévent-Flégere

Lyžiarske stredisko Les Houches

Les Houches-Saint Gervais (1.000 - 1.900 m n.m.) zo Saint Gervais, časť Le Fayet 580 m, premáva električka "Tramway du Mont Blanc" do staníc St. Gervais 792 m, Motivon 1.400 m, Col de Voza 1.653 m, Bellevue 1.900 m a ďalej až do skalnatej divočiny Nid d'Aigle 2.372 m. Z Bellevue 1.900 m vedú zjazdovky nadol do strediska Les Houches 1.000 m. V údolí sa nachádzajú stanice dvoch kabinkových lanoviek vedúcich na dva susedné vrcholy Bellevue a Prarion 1.850 m. V lyžiarskom stredisku Les Houches sa nachádza ďalších 8 sedačiek a 6 vlekov. Na druhú stranu kopca Prarion sa dá zlyžovať do stanice St. Gervais 1.370 m, odkiaľ premávajú späť na vrch 3 vleky a 1 sedačka.

V posledných rokoch boli v okolí Les Houches vytvorené lyžiarske turistické chodníky, vhodné na tréning skitour. Výlety na lyžiach v stredisku Les Houches sú prvé svojho druhu vo Francúzsku a umožňujú lyžiarom zúčastňovať sa a praktizovať populárny lyžiarsky šport - skitouring na vopred určenej a bezpečnej trase.

Lyžiarske stredisko Les Houches je vyvýšenou terasou nad údolím Camonix s nádhernou panorámou Mont Blancu. Odtiaľto vedú trasy smerom k najvyššej hore. Prednosťou rekreačnej lyžovačky v Les Houches sú široké zjazdovky vhodné pre carving v pásme lesa. Top zážitkom je jazda z Prarion po čiernej zjazdovke Kandahar, ktorá končí až pri údolnej stanici lanovky v Bellevue. Býva dejiskom zjazdu svetového pohára mužov. Stredisko je ideálne pre rodiny, lyžovanie detí, fun aktivity v snowparku, medzi slalomovými bránkami, na boardecrossovej trati. Les Houches je aj krásnou dedinou na okraji Chamonix a príjemným miestom pre zimnú dovolenku na lyžiach s pestrým výberom ubytovania.

Zjazdovky celkom: 55 km / ľahké 25 km, stredné 25 km, ťažké 5km
Lanovky celkom: 17 / vlak 1, kabínky 2, sedačky 8, vleky 6

Skimapa Les Houches

Lyžovanie na ľadovci Valle Blanché Aiguille du Midi (3.840 - 1.060 m n.m.) špecialitou je lyžovanie na ľadovci Geant, ktorý formuje údolie Blanche (Valle Blanché). Patrí medzi najvyššie lanovkou dostupné lyžiarske terény. Lyžiarska trasa z Aiguille du Midi je neupravovaná. Len o niečo vyššie lyžovanie ponúka švajčiarsky Zermatt z vrchu Gobba di Rolin 3.899 m pod Matterhornom, podobné je aj lyžovanie na ľadovci Allalin v Saastal, alebo ľadovec Mantel v Les 2 Alpes. Neupravovaná zjazdovka vedie z Aiguille du Midi do talianskeho strediska La Palud (Courmayeur), druhá trasa vedie do Montenvers na francúzskej strane a končí v nadmorskej výške 1.913 m, resp. pre zdatných lyžiarov a freeriderov až v údolí v Le Praz 1.060m v prípade priaznivých snehových podmienok. Prevýšenie 2.870 m naznačuje nádhernú cca 20 km freeride jazdu. Z vrchola Aiguille du Midi, ktorý pripomína špicatý zub je potrebné zostúpať niekoľko desiatok výškových metrov peši popri lanách až na vhodné miesto pre pripnutie lyží. Prvá časť jazdy vedie po miernom sklone širokej pláne ľadovca Geant, neskôr sa zvažuje do strmších pasáží. Na záver prechádza medzi veľkými ľadovými kramy a skaliskami. Posledný úsek lyžiarskeho zostupu vedie traverzom v lese. V jarných termínoch sa nedá zlyžovať až do údolia, končí sa pri stanici lanovky Mer de Glace. Z ľadovcovej pláne Blanche, ktorá sa zlyžováva iba pod Montenvers je potrebné na konci vyviesť sa lanovkou zo stanice Mer de Glace do stanice Montenvers a odtiaľ pokračovať vláčikom (zubačkou) do Chamonix. Zjazd 22 km po ľadovci Géant Lanovky 5 - vlak 1, kabínky 3, sedačky 1, vleky 0 Skimapa Aiguille du Midi

Aiguille du Midi špecialitou je lyžovanie na ľadovci Geant v údolí Blanche. Podobné "vysoké" lyžovanie môžete zažiť snáď len z Gobba di Rolin (3.899 m) pod Matterhornom vo švajčiarskom Zermatte, alebo z ľadovca Marmolada (3.269 m) v talianskej Arabbe. Neupravovaná zjazdovka vedie z vrchola Aiguille du Midi (3.843 m.n.m) a končí na jednej strane v talianskom stredisku La Palud (Courmayeur), alebo na francúzskej strane v Montenvers (1.913m) resp. pre zdatných skialpinistov a freeriderov až v údolí v Le Praz (1.060 m). Z ľadovcovej pláne Blanche, ktorá sa zlyžováva pod Montenvers je potrebné vyviesť sa lanovkou zo stanice Mer de Glace do Montenvers a odtiaľ pokračovať zubačkou do údolia.

Le Tour-Balme strediskko je až po vrchol Balme (2.270 m) dostupné gondolou z dedinky Le Tour (1.462 m), ktorá je vzdialená len 12 km z Chamonix a vlekmi z Charamilon (1.950 m). Z druhej strany vedú z dedinky Vallorcine (1.264 m) kabinka a sedačka.

Grands Montets-Argentiere svahy na lyžovanie sú dostupné z dedinky Argentiere (1.252 m) kabinkou a sedačkou, ktoré vedú na Lognan (2.000 m). Odtiaľ je prístupných 15 značených zjazdoviek prevažne čiernych, ktoré sa nachádzajú medzi vrcholmi Bochard (2.600 m) a Grands Montets (3.300 m) s možnosťou ľaddovcových a voľných trénov, lyžovanie na ľadovci. Zaujímavé sú freeride-zjazdy Pas de Chevre a Point de Vue.


Zimná dovolenka Chamonix

Zimná dovolenka v Chamonix je najmä o vysokých horách, množstve snehu a ľadu, lyžiarskych a horolezeckých výzvach. Mont Blanc ponúka kráľovstvo freeride a skiítouringu, lyžovanie v hlbokom snehu, na ľadovcoch ale aj na zjazdovkách, ktoré dostávajú každé ráno menčestrovú úpravu. Nezmerné množstvo trás a zjazdov v hlbokom snehu sa nachádza v okolitých veľhorách. Okrem skialpinizmu a off-piste lyžovania je Chamonix obdarené aj nádieľkou pre rekreačných lyžiarov. Päť lyžiarskych stredísk s upravovanými zjazovkami a lanovkami ponúka komplexnú ponuku najmä pre pokročilých a zdatných lyžiarov.

___

© 2008-15 Lyžovanie-alpy.sk
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop