lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyže predaj
eshop lyže všetky značky, lyžiarsky výstroj. Výrazné zľavy na skipríslušenstvo prilby, lyžiarky, viazanie, palice, vosky, rukavice, čiapky, bundy, nohavice. Všetko pre lyžovanie.
www.eshop-lyze.sk
Lyžovanie na ľadovci
jarná lyžovačka, Rakúske ľadovce, lyžovanie alpské ľadovce, jarné lyžovanie,
topski jesenná a celoročná lyžovačka nad 3.000 m.n.m, zjazd Talianske ľadovce.
www.lyzovanie-alpy.sk/ladovce/
Ski-mapa, skimapy
Ski mapy - sú základnou pomôckou pre každého lyžiara ako si správne vyrať vhodné lyžiarske stredisko. Zobrazuje zjazdové trate, lanovky, vleky a podobne.
www.lyzovanie-alpy.sk/skimapy/
Lyžovanie na Slovensku
sa tu teší podobnej obľube, ako v susednom Česku či okolitých alpských krajinách. Lyžovanie patrí k základným a prirodzeným športovým aktivitám mládeže rovnako ako plávanie a bicyklovanie.
renytravel.sk/lyžovanie/slovensko/
Lyžiarske strediská
neustále zlepšovanie služieb a modernizácia si vyžaduje viac podrobnejší monitoring, ktorý dáva lepšie možnosti lyžiarske strediská navzájom porovnávať. Aké sú ktuálne rebríčky a hodnotenia LS ?
lyzovanie-alpy.sk/lyziarske-strediska/
Svetový pohár v lyžovaní
aktuálne spravodajstvo z pretekov svetového pohára v lyžovaní. Aké sú ktuálne rebríčky a hodnotenia jednotlivých disciplín ? Muži, ženy, slalom, obrák, zjazd ...
lyzovanie-alpy.sk/svetovypohar/

Lyžovanie / sánkovanie Wallberg

 
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Wallberg

Jazda na sánkach sa teší v Nemecku dlhé roky veľkej obľube. Skoro každé nemecké lyžiarske stredisko má pri lyžiarskych zjazdovkách vybudovanú aj sánkarskú dráhu. Tá vo Wallbergu dominuje, je dôležitejšia než lyžiarska zjazdovka. Sánkovanie obľubujú mladí i starí, patrí k prima zábave spojenej s pobytom na zdravom horskom vzduchu. Zvláštne miesto medzi zimnými dovolenkovými strediskami zaujíma Wallberg neďaleko mesta Rotach-Egern, ležiaci na brehoch jazera Tegernsee, špecialista na sánkovanie. Sánkovanie Wallberg je vhodné riešenie zimnej dovolenky pre nelyžiarov.


Skimapa Wallberg

Ski mapa Wallberg

Zimná dovolenka Wallberg

Zimná dovolenka vo Wallbergu sa zameriava hlavne na nelyžiarov, rodiny a sánkovanie. Kabínková lanovka, ktorá premáva z Rotach-Egern ( 790 m ) pod vrchol Wallberg ( 1.620 m ) vyvezie do vrcholovej stanice vyše 800 osôb za hodinu. Jazda lanovkou trvá približne 1/4 hodiny, jej dĺžka je 2.140m a má prevýšenie 825m. Z kabínky lanovky sa núkajú nádherné panoramatické obrazy údolia s jazerom a mestom v okolí. Na vrchole sa dá občerstviť v bufete, alebo v slnečnom počasí si posedieť zabalený v deke na lehátku - opaľovať sa a dýchať čistý horský vzduch. Nádherná panoráma okolitých vrchov a údolia sa naskytne z výbežku pri malej horskej kaplnky na vrchu Wallberg. Nastáva čas na pár fotiek do albumu a potom nasadnúť na sánky a vydať sa za dobrodružstvom.

Sánkovanie Wallberg

Jazda na saniach je na Walbergu hlavným zážitkom. Najdlhšia sánkarská dráha Nemecka má mierny sklon, preto vyhovuje aj menej zdatným sánkarom. Trať-tobogán začína pri Panoramarestaurant so slnečnou terasou. Zjazd do údolia trvá na sánkach okolo 30 min. Býva nezabudnuteľným zážitkom pre deti aj rodičov. Potrebné vybavenie ako aj sánky si požičiate za mierny poplatok na mieste. Využívanie sánko-dráhy je bezplatné. Na jazdu lanovkou môžete zakúpiť skipass Alpen-Plus (6dňový - dospelý /123,00 €, - detský /63,00 €) platný aj na vleky v blízkych ski-strediskách (Brauneck, Wallberg, Spitzingsee, Sudelfeld, Zahmer Kaiser). Iná možnosť je použiť jednorázový až 20-jazdový bodový lístok. Pri týždňovej dovolenke je výhodné mať lístok na 20 jázd, pri ktorom vás stojí jedna jazda cca 6,00 € (deti polovicu) a zjazdiť trať aspoň dva krát za deň. Šesť a pol kilometrová sánkarská dráha stojí za to a dá vam množstvo zážitkov.

Lyžovanie Wallberg

Lyžovanie vo Wallbergu - sánkovačka sa dá kombinovať aj s lyžovaním. Z vrcholu vedie pod lanovkou stredne ťažká 3,2 km dlhá neupravovaná trať. Ak patríte k milovníkom freeride zoberte si na dovolenku so sebou aj lyže či snowboard. V blízkom okolí sú aj iné možnosti lyžovania v susedných ski-strediskách, ktoré sú vzdialené len pár kilometrov s parádnou lyžovačkou dostupné na jeden spoločný skipass.

Málo kto vie, že na miniatúrnych svahoch v neďalekom okolí Wallbergu sa dá dobre zalyžovať v menších lyžiarskych strediskách ( Kreuth - tri lyžiarske vleky), alebo Bad Wiessee na brehoch jazera Tegernsee s jedným vlekom, zato pekne strmou zjazdovkou FIS-ovej kvality, kde sa jazdia preteky európskeho pohára v zjazdovom lyžovaní.

Heslá: Nemecko, lyžovanie - sánkovanie Wallberg, skimapa, skipass, najdlhšia sánkarská dráha Nemecka,

Extrémne dlhý snowboard:

V tom istom roku, kedy sme boli vyskúšať lyžovanie v Chorvátsku ( myslím že je to už 12 - 13 rokov ), sme mali nápad pochodiť nemecké kopce so snowboardom. Ocitli sme sa aj na Wallbergu. Jazda v čerstvom prašane bola parádna, testovali sme tam extrémne dlhý snowboard. Brázdili sme po Wallbergu dva dni a ešte sme sa presúvali do Rakúska. Snovborďácky Arlberg je proste vrchol, tam sme si ako snowboardisti vyskúšali aj freeridové lyže. Neviem, ale na mňa je to priveľa náčinia, hehe...
P.S.
Inak to Chorvátsko a myslím hlavne lyžiarske stredisko pri Zagrebe je tiež lyžiarsky zaujímavé. Všade okolo bolo plno plagátov s domácou ženskou hviezdou, vtedy bola fakt špička. Janica Kosteličová si užíva viac slávy ako kedysi Stenmark doma vo Švédsku. Obaja vyhrali niekoľko krát svetový pohár v lyžovaní. Dúfali sme že Janicu stretneme aj na domácich svahoch, ale asi bola niekde mimo domova.

čaute, Jaro Zemko


Odporúčame:

Lyžovanie Chorvátsko - nová lyžiarska krajina, ktorá má skromné lyžiarske terény, ale velikánov lyžovania. Súrodenci Janica a Ivica Kosteličovci patria k hviezdam svetového lyžovania, obaja sa stali víťazmi veľkého glóbusu, čím dosiahli aj súrodenecké prvenstvo.

Lyžovanie vo Švédsku - od čias najväčšej slávy, ktorú švédske lyžovanie zažilo spolu s legendou menom Ingemar Stenmark (18.3.1956) sa v tomto športe veľa zmenilo. Vonnovej lyžovanie vo Švédsku naznačilo skutočné nebezpečenstvo, ktoré hrozí zbytku ženského štartového poľa od tejto lyžiarky.

Sánkovanie Serfaus - sánkovanie je možné skoro v každom rakúskom a nemeckom zimnom stredisku, teší sa celonárodnej obľube. Plne špecializovaný na tento druh zábavy v Rakúsku je stredisko Serfaus-Fiss-Ladis zamerané na rodiny. Možnosti športového vyžitia tu nepoznajú hraníc, alpské aj bežecké lyžovanie, korčuľovanie, lyžiarske túry, freestyle a snowboarding, freeride, sánkovanie a podobne.

Chorvátsko lyžovanie - máte záujem zvýšiť popularitu svojich stránok, zameraných na cestovanie, travel atd ? ale najmä Chorvátsko ? tu s vami vymeníme spätné odkazy, alebo sa dojednáme na inej forme podpory. Formuje sa úzka spolupráca Chorvatsko linky a Lyžovačka Slovensko, zašlite svoje ponuky.

Travel links exchange - recipročná výmena liniek. Aj keď táto metóda patrí k archaizmom, ešte stále sa nájdu záujemcovia o vymieňanie liniek medzi sebou, ak sú tie linky o lyžovaní, baví to aj nás. Zvlášť interesantná téma posledných mesiacov je lyžovanie na Slovensku, kde sa chceme výrazne zlepšiť.


Lyžovanie Nemecko

Lyžiarsky portál lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovanie vo všetkých strediskách Nemecka:

Lyžovanie Nemecko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop