lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovanie Sudelfeld
patrí medzi top nemecké ski lyžiarske oblasti. Nádherné horské prostredie s bohatou nádieľkou prírodného snehu býva poistené moderným zasnežovacím systémom.
reny.sk/lyžovanie/sudelfeld/
Lyžovanie na ľadovci
jarná lyžovačka, Rakúske ľadovce, lyžovanie alpské ľadovce, jarné lyžovanie,
topski jesenná a celoročná lyžovačka nad 3.000 m.n.m, zjazd Talianske ľadovce.
www.lyzovanie-alpy.sk/ladovce/
Ski-mapa, skimapy
Ski mapy - sú základnou pomôckou pre každého lyžiara ako si správne vyrať vhodné lyžiarske stredisko. Zobrazuje zjazdové trate, lanovky, vleky a podobne.
www.lyzovanie-alpy.sk/skimapy/
Lyžiarske strediská
neustále zlepšovanie služieb a modernizácia si vyžaduje viac podrobnejší monitoring, ktorý dáva lepšie možnosti lyžiarske strediská navzájom porovnávať. Aké sú ktuálne rebríčky a hodnotenia LS ?
lyzovanie-alpy.sk/lyziarske-strediska/

Lyžovanie Sudelfeld

 
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Sudelfeld

Lyžiarske stredisko Sudelfeld ( 850 - 1.563 m n.m.) tvorí krajina na otvorených pláňach pod Kleiner Traithen ( 1.722 m ) ponúka skvelé terény pre rodinné lyžovanie a patrí k vrcholom v tejto kategórií lyžiarskych stredísk v Nemecku. Lyžiarska sezóna sa začína začiatkom decembra a končí v polovici apríla (samozrejme v závislosti na poveternostných a snehových podmienkach). Slnkom zaliate široké voľné terény aj zjazdovky pre všetky kategórie lyžiarov zabezpečované technickým snehom, upravované rolbami do hladka, moderné lanovky a vleky prepravujú lyžiarov rýchlo, bez čakania, množstvo reštaurácií a bufetov s možnosťou občerstvenia priamo na lyžiach, turistické trasy a chodníky, pripravené bežkárske stopy, škola pre lyžiarov a snowboard, pravidelné tématické dni (napr. v stredu býva ženský deň - všetko je zamerané na ženy), ski-bus, lyžiarsky areál pre deti, krásne prírodné prostredie a okolie s výhľadmi na neďaleké Alpské štíty, vyhradená sánkarská dráha, pre deti - snowtubing, výborná dostupnosť strediska z diaľnice E45, vysoká kapacita parkovania (2.500 miest). Chýba tu niečo pre kvalitnú zimnú rodinnú dovolenku?


Skimapa Sudelfeld

Ski mapa Sudelfeld

Zimná dovolenka Sudelfeld

Bayerischzell-Sudelfeld priamo z okraja lyžiarskeho strediska vedie na lyžiarske svahy sedačková lanovka s dĺžkou 1450m, ktorá pokračuje 1050m dlhou sedačkovou lanovkou a 300m vlekom do najvyššieho bodu ski-zóny v nadmorskej výške 1.563m. Ďalej nahor sa nachádzajú už len strmé skalné steny horského masívu "malý a veľký Traithen". Po tom, čo si vychutnáte nádherné výhľady z vrchola príde na rad hlavný zážitok - zjazd dole do údolia Treithenkar. Rekreačným tempom si vychutnávate voľné terény zjazdom na parkovisko Rosengasse. Ak si na voľné terény netrúfate, máte pred sebou široké pláne upravených zjazdoviek pretkané vlekmi krížom krážom. Bez čakania v radoch na vleky sa dosýta vylyžujete na 31km zjazdoviek od modrých až po čiernu obtiažnosť obsluhovaných 21 vlekmi.

Ak absolvujete celú ponuku skistrediska v jednom dni, zaslúžite si odmenu - občerstvenie v niektorom z 10 bufetov a reštaurácií, kochajte sa pritom okolím, chytajte bronz zo slnečných lúčov a urobte si pár pamätných fotiek. Ráno si to celé môžete zopakovať, alebo si vyskúšate ďalšie zo zoznamu ski-stredísk na vašom skipase "Alpen-Plus" (Brauneck, Wallberg, Spitzingsee, Sudelfeld, Zahmer Kaiser) ? Obidve voľby sú fajn.


Lyžovanie Nemecko

Lyžiarsky server lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovačky v najvýznamnejších strediskách Nemecka:

Lyžovanie Nemecko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop