lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Lyžovanie Oberstdorf
patrí medzi top nemecké ski lyžiarske oblasti. Nádherné horské prostredie s bohatou nádieľkou prírodného snehu býva poistené moderným zasnežovacím systémom.
reny.sk/lyžovanie/oberstdorf/
Lyžovanie na ľadovci
jarná lyžovačka, Rakúske ľadovce, lyžovanie alpské ľadovce, jarné lyžovanie,
topski jesenná a celoročná lyžovačka nad 3.000 m.n.m, zjazd Talianske ľadovce.
www.lyzovanie-alpy.sk/ladovce/
Ski-mapa, skimapy
Ski mapy - sú základnou pomôckou pre každého lyžiara ako si správne vyrať vhodné lyžiarske stredisko. Zobrazuje zjazdové trate, lanovky, vleky a podobne.
www.lyzovanie-alpy.sk/skimapy/
Lyžiarske strediská
neustále zlepšovanie služieb a modernizácia si vyžaduje viac podrobnejší monitoring, ktorý dáva lepšie možnosti lyžiarske strediská navzájom porovnávať. Aké sú ktuálne rebríčky a hodnotenia LS ?
lyzovanie-alpy.sk/lyziarske-strediska/
Svetový pohár v lyžovaní
aktuálne spravodajstvo z pretekov svetového pohára v lyžovaní. Aké sú ktuálne rebríčky a hodnotenia jednotlivých disciplín ? Muži, ženy, slalom, obrák, zjazd ...
lyzovanie-alpy.sk/svetovypohar/
Lyže e-shop
eshop lyže všetky značky, lyžiarsky výstroj. Výrazné zľavy na skipríslušenstvo prilby, lyžiarky, viazanie, palice, vosky, rukavice, čiapky, bundy, nohavice. Všetko pre lyžovanie.
www.eshop-lyze.sk

Lyžovanie Oberstdorf

 
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Oberstdorf

Lyžovanie Oberstdorf (815 - 2.224 m n.m.) netreba fanúšikovi lyžovania dlho predstavovať. Jedno z dvoch najlepších lyžiarskych stredísk v Nemecku preslávili vrcholové súťaže v skokoch na lyžiach. Rovnakú pozornosť, ako skokanský areál, si zaslúžia zjazdové trate v okolí mesta Obersdorf. Kvalitné zjazdovky siahajú do susedného rakúskeho Kleinwalsertalu. Jedna lyžiarska oblasť tak obsahuje päť blízkych, žiaľ nespojených lyžiarskych stredísk. V Oberstdorfe (+ Söllereck + Fellhorn) je vyše 50km upravených zjazdoviek, množstvo voľných terénov, kvalitné zázemie pre priaznivcov freestyle, skvelé podmienky pre bežecké lyžovanie, skokanský štadión. Taký arzenál uspokojí aj najnáročnejších priaznivcov zimných športov a rekreácie. Neďaleké lyžiarske stredisko Kleinwalsertal dopĺňa ponuku lyžovačky na 120 km medzinárodných zjazdoviek, ktoré obsluhuje 47 lanoviek a vlekov dostupných na spoločný skipas. Top zimná dovolenka v Nemecku vhodná pre rodiny s deťmi, športovo založených milovníkov zimy aj majstrov lyžovania.

Ubytovanie Oberstdorf

Stredisko zimných športov Oberstdorf ponúka na ubytovanie hotely, penzióny, gasthausy, priváty aj apartmány. Z veľkého počtu ubytovacích zariadení sme do top výberu zaradili najmä hotely strednej a vyššej triedy, pre každý rozpočet niečo. Ubytovacích zariadení za výhodné ceny nie je nikdy dosť, na vyžiadanie vám zašleme alebo doplníme do ponuky. Všetky sú vhodné pre rodinné ubytovanie počas prázdninovej lyžovačky:

Ubytovanie Parkhotel Frank, Oberstdorf
Ubytovanie Boutiquehotel Gams, Oberstdorf
Ubytovanie Hotel Mohren, Oberstdorf
Ubytovanie Gasthof Schwand, Oberstdorf
Ubytovanie Hotel Viktoria, Oberstdorf

Skimapa Oberstdorf

Ski mapa Oberstdorf

Lyžiarske stredisko Oberstdorf

Lyžovanie Nemecko / Allgäu / Oberstdorf

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška815 - 2.224 m n.m.
Sezónadecember - april
Záruka snehu60% zasnežovanie
Vzdialenosť690 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 8:30 - 16:30 hod.
vleky 10
sedačky7
kabínky 6
Celkom23( 32.700 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 10
20%
stredné33
66%
ťažké 7
14%
Celkom50km
50km = lyžiarske strediská Nebelhorn, Fellhorn, Söllereck

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (4*)
Freeride  hodnotenie (3*)
Rodina / deti  hodnotenie (4*)
Après-ski  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (4*)
Turistika  hodnotenie (4*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Oberstdorf
Hodnotenie 3,4
Oberstdorf

Najdlhšia zjazdovka - Nebelhorn do údolia => dĺžka 7km, prevýšenie 1.410m, obtiažnosť červená
Najťažšia zjazdovka - Nebelhorn horný úsek zjazdovky
Nočné lyžovanie - Söllereck
Bežecké lyžovanie - 80km (10km ťažké, 40km stredné, 30km ľahké)


Skipas Oberstdorf

Jeden skipas pre 120km zjazdoviek v dvoch krajinách. Skipas Oberstdorf-Kleinwalsertal platí v strediskách Nebelhorn, Felhorn-Kanzelwand, Söllereck, Mittelberg-Walmendingerhorn a Ifen. K dispozícii je 47 lanoviek a vlekov, 120km zjazdoviek.

Dieťa do 6 rokov lyžujúce spolu s platiacim rodičom lyžuje zdarma iba v nedeľu.
Zvýhodnené vekové skupiny - junior 16-18 r. (-23%), dieťa 0-15 r. (-66%)
Jednodňový skipas je možné zakúpiť v rozsahu platnosti iba jedno stredisko.

Skipas OBERSTDORF-KLEINWALSERTAL 2014-15

Skipas Oberstdorf-Kleinwalsertal

Skipas (• 120 km zjazdoviek • 47 lanoviek a vlekov • 5 stredísk)

Zimná dovolenka Oberstdorf

Zimná dovolenka Oberstdorf láka aj medzinárodnú lyžiarsku klientelu. Vskutku bohatá ponuka lyžiarskych tratí na nemecké pomery. Jedinou nevýhodou lyžiarskych stredísk z lyžiarskej oblasti Oberstdorf-Kleinwalsertal je chýbajúce prepojenie jednotlivých častí vlekmi a zjazdovkymi. V strediskách Nebelhorn, Felhorn-Kanzelwand, Söllereck, Mittelberg-Walmendingerhorn a Ifen platí jeden spoločný skipas, ale prechod medzi strediskami len pomocou skibusu (v cene skipasu), alebo autom. Vzdialenosť medzi okrajovými centrami lyžiarskej oblasti Oberstdorf - Mittelberg je asi 16 km po solídnej ceste, takže presúvanie nespôsobí žiadne vážne zdržanie. Zimná dovolenka Oberstdorf uspokojí lyžiarske rodiny. Najmenšie deti nelyžujú zdrma, ako býva zvykom vo väčšine alpských stredísk. Detská zľava je zato značná (vyše 60%), čo sa oplatí hlavne rodinám s väčšími deťmi (medzi 6 až 15 rokov).

Lyžovanie Nebelhorn

Lyžiarske centrum Oberstdorf obklopujú zo všetkých strán hory. Zimné všešportové stredisko býva pravidelne zaradená do kalendára pretekov o svetový pohár v skokoch na lyžiach. Neďaleko skokanského štadióna vedú na vrchol Nebelhorn lanovky s lyžiarmi. Pre zjazdové lyžovanie slúžia 3 kabínkové lanovky, 2 sedačky a 1 vlek. Stredisko poslúži začiatočníkom na učenie prvých oblúkov a tiež pokročilým lyžiarom požadujúcim kvalitnú a náročnú lyžovačku. V troch strediskách na nemeckom území Nebelhorn, Fellhorn a Söllereck, ktoré sa nachádzajú v blízkom okolí Oberstdorfu sa nachádza 50km zjazdových tratí (7-ťažké, 33-stredné, 10-ľahké), 23 lanoviek a vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 33.000 os./hod. Z vrcholu Nebelhorn v nadmorskej výške 2.224m vedie nadol najdlhšia červená zjazdovka v Nemecku (7,5km).

Pozdĺž upravených tratí je dostatok terénov pre freeride. Pod vrcholom je udržiavaná snowboardová U-rampa a ďalšie prvky pre mladých voľnoštýliarov. Z medzistanice v 1.927m je prístupný 2,5km bežkársky okruh a 3km sankárska prírodná dráha. Nad mestom Oberstdorf sa nachádza známy skokanský areál, v ktorom sa súťaží o prestížne svetové ceny v skokoch na lyžiach.

Lyžovanie Fellhorn

Ski stredisko Fellhorn je z Oberstdorfu vzdialené 7,5km. Stanica lanoviek Faistenoy 904m s veľkým parkoviskom je nástupným miestom na lyžiarske svahy. Pod vrchol Fellhorn 2.039m, odkiaľ je prepojenie "na lyžiach" do rakúskeho lyžiarskeho areálu Kleinwalsertal, vedú tri kabínkové lanovky, štyri sedačkové lanovky a dva vleky. Krásne červené a niekoľko modrých tratí sú ako stvorené na rekreačný lyžiarsky zážitok, stačí len pekné počasie a perfektne udržiavané zjazdovky sa dajú točiť stále dokola, nahor a dole. Vrchol Fellhorn je hraničným bodom. Zjazdovky a vleky sa nachádzajú tiež na nemeckej strane. Štartujú v obci Riezlern a smerujú 100m pod vrchol Kanzelwand. Tu sa spájajú s nemeckým areálom na Fellhorne. V spodnej časti Riezlern sa nachádzajú tri cvičné vleky pre začiatočníkov. Na vrch premáva kabínka, pod vrcholom jedna sedačková lanovka.

Stredisko Fellhorn-Kanzelwand je medzinárodným lyžiarskym strediskom. Časť Riezlern-Kanzelwand leží v rakúskom stredisku Kleinwalsertal. Časť Faistenoy-Fellhorn sa nachádza na nemeckom území. Lyžiarske trate na úpätí Fellhornu majú stredný stupeň obtiažnosti. V prípade nedostatku prírodného snehu sú po celej dĺžke zabezpečované umelým snehom. Zimná dovolenka Fellhorn ponúka príjemné rodinné lyžovanie.

Lyžovanie Söllereck

Juhozápadne od Oberstdorfu je vybudované menšie lyžiarske stredisko na svahoch vrchu Söllereck 1.706m. Lyžuje sa z výšky 1.480m. Nástupné miesta sa nachádzajú v Kornau, ktoré sa nachádza 3,5km z Oberstdorfu a Ziegelbachu vzdialené 3km z Oberstdorfu. Táto časť lyžiarskeho areálu vyhovuje začínajúcim lyžiarom a rodinám s deťmi. Hlavná zjazdová trať popri kabinkovej lanovke a detská trať sú zabezpečované umelým snehom. V blízkosti sa nachádza veľké množstvo udržiavaných bežeckých tratí. V spodnej časti strediska sankárska dráha s vlekom. Modro-červené zjazdovky sú ideálne pre výučbu lyžovania vašich detí.


Lyžovanie Nemecko

Lyžiarsky server lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovačky v najvýznamnejších strediskách Nemecka:

Lyžovanie Nemecko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop