lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Garmisch-Partenkirchen

 

Lyžovanie Garmisch-Partenkirchen (700 - 2.050m) - vedúce lyžiarske stredisko v Nemecku sa nachádza na juhu krajiny v Bavorských Alpách. Nad niekdajšími samostatnými mestami Garmisch a Partenkirchen, ktoré sa už dávnejšie zrástli do jedného mesta, sa týči horský masív Zugspitze. Vrcholová stanica lanovky vo výške 2.964 m s nádherným výhľadom je najvyššie položeným miestom v Nemecku. Po celom obvode hory sa nachádzajú lyžiarske terény. Juhozápadné patria do Rakúska (Lermoos, Ehrwald, Biberwier ...), známe ako Zugspitze Arena. Lyžovanie Garmisch-Partenkirchen uspokojí začiatočníkov aj najnáročnejších lyžiarov. Športová extra trieda sa tu schádza každoročne v súťažiach o svetový pohár. V Ga-Pa sú doma Maria Riesch aj Felix Neureuther, hviezdy súčasného nemeckého lyžovania.

Ubytovanie Garmisch-Partenkirchen

Počas zimnej dovolenky sa môžete ubytovať priamo v meste Garmisch-Partenkirchen. V ponuke sú bavorské mestské a horské hotely strednej a vyššej kategórie. Z bohatej ponuky ubytovania sme vybrali osvedčené apartmánové ubytovanie blízko centra za lepšie ceny, ale tiež ubytovanie vyššej kategórie v blízkosti vlekov, doplnené o trojhviezdičkové hotely:

Ubytovanie Hotel Raindls, Garmisch-Partenkirchen
Ubytovanie Hotel Leiner, Garmisch-Partenkirchen
Ubytovanie Penzión Sissi, Garmisch-Partenkirchen
Ubytovanie Sporthotel Dorint, Garmisch-Partenkirchen
Ubytovanie Hotel Staudacherhof, Garmisch-Partenkirchen

Skimapa Garmisch-Partenkirchen

Ski mapa Garmisch-Partenkirchen

Lyžiarske stredisko Garmisch-Partenkirchen

Lyžovanie Nemecko / Oberbayern / Garmisch-Partenkirchen

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška700 - 2.700 m n.m.
Sezónaoktóber - máj
Záruka snehu50% zasnežovanie, ľadovec
Vzdialenosť560 km Bratislava, 90 km - Mníchov
 
Lanovky:Prevádzka: od 8:30 - 16:30 hod.
vleky 14
sedačky6
kabínky 7
Celkom27( 34.500 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 19
32%
stredné31
52%
ťažké 10
16%
Celkom60km
60km = lyžiarske strediská GaPa Classic + ZugspitzPlatt

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (4*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (3*)
Freeride  hodnotenie (3*)
Rodina / deti  hodnotenie (2*)
Après-ski  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (4*)
Turistika  hodnotenie (4*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (4*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Garmisch-Partenkirchen
Hodnotenie 3,3
Garmisch-Partenkirchen

Najdlhšia zjazdovka - Osterfelderkopf-Hausberg => dĺžka 9km, prevýšenie 1.340m, obtiažnosť červeno-modrá
Najťažšia zjazdovka - Kandahar (č.5) => dĺžka 3,3km, obtiažnosť čierna, výškový rozdiel 1012m
Nočné lyžovanie - x
Bežecké lyžovanie - 30km GaPa, 16km Grainau, 42km GaPa-Krün


Skipas Garmisch-Partenkirchen

Spoločný skipas pre zjazdovky v dvoch krajinách - Rakúsku a Nemecku. Skipas „Top Snow Card“ platí v strediskách Mittenwald - Garmisch-Partenkirchen (Zugspitze a Garmisch-Classic) - Grainau - Ehrwald - Lermoos - Biberwier - Bichlbach - Berwang - Heiterwang. K dispozícii je 207km upravených zjazdoviek a 89 lanoviek a vlekov.

Jednodňový skipas je možné zakúpiť v rozsahu platnosti iba jedno stredisko, napr.: 1 deň Zugspitz - dospelý € 42, / 1 deň Garmisch-Classic - dospelý € 39,50 ...

Skipas TOP SNOW CARD 2014-15

Skipas Garmisch-Partenkirchen

Skipas (• 207 km zjazdoviek • 89 lanoviek a vlekov • 10 stredísk)

Zimná dovolenka Garmisch-Partenkirchen

Zugspitz-Arena - rozsiahla lyžiarska oblasť na rakúskej strane horského masívu Zugspitze. Patria sem lyžiarske strediská Ehrwald, Biberwier, Lermoos, Bichlbach... Lyžovanie Zugspitz-Arena znamená rozmanitosť a nezabudnuteľnú zábavu na snehu. Od jednoduchých zjazdoviek pre začiatočníkov a rodiny s deťmi až po náročné zjazdovky pre skúsených lyžiarov i voľné terény. Tirolská Zugspitz-Arena ponúka 7 lyžiarskych stredísk, ktoré sú navzájom rýchlo dostupné a poskytujú 139 km zjazdoviek (zasnežených 93 km) a 58 lanoviek a vlekov. Napriek tomu, že strediská ležia na rakúskom území, majú s nemeckým Garmischom možnosť spoločného skipasu.

Garmisch-Classic - to najlepšie v pestrej lyžiarskej oblasti sa nachádza v severnej časti. Hlavné mesto lyžovania v Nemecku Garmisch-Partenkirchen je obklopené horami. Najpozoruhodnejší je však pohľad na najvyššiu horu Nemecka Zugspitze 2.962 s ľadovcom, ktorá leží na hranici s Rakúskom. Z okraja mesta, z troch rôznych staníc (Kainzenbad, Hausberg, Kreuzeck) vedú na lyžiarske svahy lanovky. Najvyšším miestom je Osterfelderkopf (2.070m), Kreuzjoch (1.720m), Kreuzeck (1.650m). Všetky sú vzájomne spojené zjazdovkami a lanovkami. 40km prevažne stredne ťažkých zjazdoviek ulahodí každému rekreačnému lyžiarovi. Špičkou je čierna zjazdovka Kandahar, ktorá je svetovým pojmom. Jazdia sa tu medzinárodné preteky.

Zugspitzplatt - z centra mesta Garmisch-Partenkirchen premáva do najvyššie položenej časti lyžiarskeho strediska pod vrchol Zugspitze vlak po zubačkovej dráhe. Nástupné miesta sú: železničná stanica G-Partenkirchen (705m), Hausberg, Kreuzeck, Hammersbach, Grainau (751m), Eibsee (1.008m), Riffelriss (1.640m), kde vchádza dráha do tunela v horskom masíve. Sonnalpin je konečná stanica horskej železnice vo výške (2.588m) v rozsiahlom sedle medzi vrcholmi Zugspitze a Alpspitze (2.628m.n.m) s názvom Zugspitzplatt. Tu v nadmorskej výške nad 2.000m premáva sedem lanoviek a vlekov, ktoré obsluhujú 22km prevažne stredne ťažkých a ľahkých zjazdoviek. Lyžuje sa tu od októbra do mája na prírodnom snehu. Zo stanice Sonnalpin vedie lanovka až na samý vrchol Zugspitze.

Z Partenkirchenu sú dostupné ďalšie dve menšie osamotené strediská. Jedno sa nachádza na svahoch Eckbauer (1.236m.n.m) a druhé pod vrcholom Wank (1.730m.n.m).

Medzi stanicami zubačkovej železnice Eibsee a Riffelries sa dá tiež zalyžovať na červenej zjazdovke Eibsee.

Mittenwald sa nachádza asi 16km od Garmischu.


Lyžovanie Nemecko

Lyžovanie Garmisch-Partenkirchen patrí k špičke nielen v Nemecku ale aj v Európe. Rok 1936 znamenal pre lyžovanie Nemecko vrchol - zimná olympiáda v Garmisch-Partenkirchen (Ga-Pa). Odvtedy má stredisko kompletnú infraštruktúru, športové areály pre všetky zimné športy - bežky, sánkovanie, korčuľovanie, skoky na lyžiach. Lyžiarske stredisko Ga-Pa pravidelne organizuje preteky o svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, majstrovstvá sveta.

Lyžiarsky portál lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovačky v najvýznamnejších strediskách Nemecka:

Lyžovanie Nemecko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop