lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Feldberg

 
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Feldberg

Lyžovanie Feldberg (945 - 1.448m) ponúka príjemné zjazdovky v nemeckom medzihorí. Lyžiarske stredisko Feldberg spolu s ďalšími šiestimi strediskami v národnom parku Schwarzwald: Altglashütten, Menzenschwand, Notschrei, Belchenbahn, Todtnauberg, Muggenbrunn sa spojili pod spoločný skipas Liftverbund Feldberg, so spoločnými 61km zjazdoviek a 31 vlekov a lanoviek. Medzi nimi premáva skibus v cene skipasu. V lyžiarskom stredisku Feldberg je k dispozícii 15 lanoviek a vlekov a 25km zjazdových tratí všetkých obtiažností. Okrem prevládajúcich stredných a ľahkých rodinných zjazdoviek sa pod Feldbergom nachádza aj FIS-zjazdovka. Lyžiarske prepravné zariadenia (1x6sedačka, 1x4sedačka, 2xdvojsedačka a 11 vlekov) majú celkovú kapacitu 17.000 osôb za hodinu. Lyžiarska húpačka medzi vrcholmi Seebuck (1.448m) a Grafenmatt-Hochst (1.380m) uspokojí aj náročnejších lyžiarov. V lyžiarskom stredisku sa nachádzajú 2 detské ski-parky, snowboardový funpark, terény pre freeride, občerstvenie v bufetoch a reštauráciách. Lyžiarska sezóna od decembra do apríla.

Ubytovanie Feldberg

Hotely a dovolenkové apartmány v bezprostrednej blízkosti poskytujú krátku cestu do areálu zimných športov a umožňujú vám perfektnú lyžovačku. Na ubytovanie vo Felbergu máte na výber z 15 hotelov strednej a vyššej kategórie, 5 penziónov, alebo 50 apartmánových domov. Z miestnej ponuky vyberáme:

Ubytovanie Chata John.B Lodge, Feldberg
Ubytovanie Burg Hotel, Feldberg
Ubytovanie Apartmán Feldberg Höhe
Ubytovanie Hotel Schlehdorn, Feldberg
Ubytovanie Hotel Adler Feldberg Bärental

Skimapa Feldberg

Ski mapa Feldberg

Lyžiarske stredisko Feldberg

Lyžovanie Nemecko / Schwarzwald / Feldberg

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška945 - 1.448 m n.m.
Sezónadecember - apríl
Záruka snehu10% zasnežovanie
Vzdialenosť852 km Bratislava, 60 km - Bazilej
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:30 hod.
vleky 11
sedačky4
kabínky 0
Celkom15( 17.000 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 8
33%
stredné13
50%
ťažké 4
17%
Celkom25km
30km = lyžiarske stredisko Feldberg

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (2*)
Freeride  hodnotenie (2*)
Rodina / deti  hodnotenie (3*)
Après-ski  hodnotenie (2*)
Bežky  hodnotenie (4*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Feldberg
Hodnotenie 2,8
Feldberg

Najdlhšia zjazdovka - Rothausabfart (č.9) => dĺžka 3km, prevýšenie 430m, obtiažnosť červeno-modrá
Najťažšia zjazdovka - Weltcup (č.14) => dĺžka 1,6km, obtiažnosť čierna, výškový rozdiel 430m
Nočné lyžovanie - x
Bežecké lyžovanie - 70km Feldberg, 20km ľahké, 40km stredné, 10km ťažké


Zimná dovolenka Feldberg

Lyžiarska oblasť Feldberg Liftverbund sa skladá zo siedmych menších lyžiarskych stredísk, ktoré sa nachádzajú len pár minút jazdy od seba. Feldberg, Altglashütten, Menzenschwand, Notschrei, Belchenbahn, Todtnauberg, Muggenbrunn spolu ponúkajú 60km zjazdoviek (ľahké 20km, stredné 30km, ťažké 10km) na spoločný skipas, žiaľ spojenie medzi nim len skibusom. Kompletná skladba zjazdoviek dokáže uspokojiť každého lyžiara, hlavné zameranie strediska je na začiatočníkov a rodinné lyžovačky s deťmi. Jednoduchší snowpark pre začiatky freestyle, podobné sú aj podmienky pre jazdu v neupravenom teréne. Bohatšie príležitosti pre turistiku (60km chodníkov) a túry so snežnicami. Silnou stránkou strediska sú bežecké trate (70km) od ľahkých až po ťažké, klasické aj korčuliarske. Zimná dovolenka pre rodiny s deťmi. Lyžovanie detí do 7 rokov za polovicu ceny dospelých. Pre začiatočníkov škola lyžovania a lyžiarske kurzy za priaznivé ceny.

Lyžovanie Feldberg

Hlavné a najväčšie lyžiarske stredisko v oblasti je Feldberg. Lyžovačka pre začiatočníkov aj zdatnejších lyžiarov patrí medzi desiatku najlepšieho, čo v nemeckej ponuke lyžovania nachádzame. Stredisko samostatné trocha nadhodnocujú okolité strediská, ktoré sú na dosah jazdy autom za niekoľko minút. Zároveň ich osamotenosť bez "prepojenia na lyžiach" je v dnešných časoch globalizácie a spájania veľkých lyžiarskych stredísk do ešte väčších celkov nezaujímavá. Asi nikto nebude cestovať počas lyžovačky medzi 7-mi strediskami, najmä ak väčšina z nich sú malé (pod 5km zjazdoviek). Spoločný skipas však takéto riešenie ponúka a možnosť vyskúšať a spoznať počas niekoľkodňovej lyžovačky každý deň iné stredisko môže byť pre niekoho zaujímavá.
Nadmorská výška: 950-1.400 m, vleky: 11, sedačkové lanovky: 4, dĺžka zjazdoviek: 25 km

Lyžovanie Altglashütten

V lyžiarskom stredisku Altglashütten sa nachádza len jeden vlek s dĺžkou 650m. Spolu s tréningovým vlekom vybudovaným z Altglashütte na vrchol Schwarzenbach obslúži 4 zjazdové trate v celom menšom stredisku. Rodinná ľahká 1,5km, červená - stredne ťažká s dĺžkou 700m a 2 čierne - 700m pre náročnejších lyžiarov. V spodnej časti pásový vlek pre deti a začiatočníkov. Lyžovanie Altglashütten -
Nadmorská výška: 950 - 1000m, vleky: 1, dĺžka svahu: 3 km.

Lyžovanie Menzenschwand

Jednoduché lyžiarske stredisko Menzenschwand začína v malej lyžiarskej dedinke, odkiaľ vedú dva vleky pod vrchol Spießhorn (1.350m.n.m). Zalesnené svahy sa nachádzajú sa na úpätí Feldbergu z opačnej strany ako rovnomenné a najväčšie stredisko skupiny. Celkom tri vleky pod Spießhornom, z ktorých jeden je určený pre lyžovanie detí a začiatočníkom s možnosťou výuky lyžovania a snowboardu pod vedením kvalifikovaných inštruktorov. Ďalšie dva vleky (700m, 570m) prepravujú lyžiarov na prevažne stredne obtiažne trate a jednu FIS-slalomovú zjazdovku, ktorá uspokojí aj náročnejších lyžiarov.
Nadmorská výška: 850-1.220 m, vleky: 3, dĺžka zjazdoviek: 4 km

Lyžovanie Notschrei

Dva moderné lyžiarske vleky obsluhujú perfektne upravené zjazdovky. Záruka snehu vďaka modernémum zasnežovaciemu systému, severnej orientácii svahov a nadmorskej výške. Ľahké a stredne náročné trate vhodné pre každého lyžiara. Lyžiarske stredisko Notschrei je ideálnym miestom pre celú rodinu, prispôsobivé pre rozmanité zimné plány. Sánkovanie s 85 m dlhým pásovým dopravníkom pri sánkarskej dráhe. Milovníkov behu na lyžiach nadchne fantasticky krásna krajina, ideálne podmienky pre cross-country lyžovanie, parkovisko zdarma. Stačí pre perfektný lyžiarsky deň ?
Nadmorská výška: 1100-1220 m, vleky: 2, dĺžka svahu: 560 m.

Lyžovanie Belchenbahn

Romantická zimná dovolenka pre rodiny s deťmi v malebnom prostredí Belchenbahn. Každý zjazd nadol začína pri hornej stanici lanovky Belchenhaus v 1.356m. Je možné vyraziť štyrmi smermi na lyžiach a piatym na sánkach. Kabínka pre 8 osôb Ballon obsluhuje štyri dobre upravené zjazdovky až do 4,5 km dĺžky. Výstup "po vlastných" pre priaznivcov alpinizmu, či turistiky až na vrchol popri sánkarskej dráhe vedúcej lesom. Obtiažnosť zjazdoviek od ľahkých po stredne náročné predurčujú stredisko na lyžovanie detí a rekreačné účely pre rodiny. Po prekonaní 350 metrov výškových končia všetky zjazdovky priamo pri údolnej stanici. Belchen-kabínka v zime poskytuje skvelý zážitok aj pre nelyžiarov.
Nadmorská výška: 1.000 - 1.356m, lanovka 1, dĺžka zjazdoviek: 4,5 km.

Lyžovanie Todtnauberg

Druhé najväčšie lyžiarske stredisko Feldbergskej skupiny - Todtnauberg sa nachádza na južných svahoch Feldbergu. Ponúka 21km slnečných, dobre udržiavaných zjazdoviek vhodných pre rekreačnú rodinnú lyžovačku. Donedávna to bolo iba 13km. Prostredie umožňuje rozšírenie o ďalšie kilometre jednoduchým vyratrakovaním ďalších pásov zjazdoviek na zasnežených pasienkoch. Lyžiarske trate sú čiastočne zasnežové technickým snehom. Lyžovanie z výšky 1.400m s prevýšením 400m výťahársky zabezpečuje päť vlekov. Umelé osvetlenie umožňuje predĺženie doby lyžovačky do 21:30hod. Najdlhšia zjazdovka má dĺžku až 6km. Výborná voľba pre začiatočnícke lyžiarske pokusy pripomína zimnú dovolenku a atmosféru z dávnych čias komančov v "Krkonoších". Lyžovanie detí od troch rokov môžete zahájiť práve v takomto lyžiarskom stredisku. Ak je dostatok snehu, vládne slnečné počasie, niekedy na prelome februára a marca, potom nastáva hotová lyžiarska idylka - ako v nasledujúcom videu.
Nadmorská výška strediska 1.000-1.400 m, vleky: 6, dĺžka zjazdoviek: 21 km.

Lyžovanie Muggenbrunn

Lyžiarske stredisko Muggenbrunn sa nachádza na západnej strane Feldbergu. Slnečné údolie, v ktorom je vybudovaných 7 vlekov a 8 stredne náročných zjazdoviek poskytuje podmienky menšieho všestranného lyžiarskeho strediska. Pri jednotlivých vlekoch sa nachádzajú dostatočne veľké parkoviská. Dva vleky - 350m "Kopflelift" a 650m "Franzosemberglift", pri ktorom je Fis-zjazdovka a ktorý pokračuje dvoma 800m vlekmi, vedú až na vrch Kopfle (1.243m). Na opačnú stranu údolia premávajú 2 paralelné 550m dlhé vleky (1.050 - 1.170m). Vedľa nich sa na miernom svahu nachádza ešte jeden cvičný vlek pre deti a začínajúcich lyžiarov. Idylické prostredie pre lyžovanie detí a príjemná rodinná zimná dovolenka za rozumné ceny. Ešte zaujímavejšie je stredisko pre bežkárov. Nádherné stopy lesom, bohatá sieť chodníkov pre turistiku, neupravené svahy pre freeride, sánkarská dráha, večerné lyžovanie pri umelom osvetlení.
Nadmorská výška: 980-1240 m, vleky: 7, dĺžka zjazdoviek: 3 km


Lyžovanie Nemecko

Lyžiarsky server lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Nemecka:

Lyžovanie Nemecko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop