lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Brauneck-Lenggries

 

Lyžovanie Brauneck-Lenggries (695 - 1.712m) patrí k najlepším zimným strediskám v Nemecku. Tradičné bavorské lyžiarske stredisko Brauneck-Lenggries-Wegscheid sa nachádza na svahoch medzi údolím rieky Isar a Vrcholom Benediktenwand 1.801 m. Nástupné miesta na lyžiarske vleky sú v obci Lenggries 700 m a Wegscheid 695 m. Lyžiarske trate začínajú vo výške vrchola Brauneck 1.556m a na vedľajšom vrchole Latschenkopf od 1.712m. Náročná fis-zjazdovka, strmý svah s bubnami a nočné lyžovanie sú ponukou pre náročných lyžiarov. Lyžiarske vleky pre najmenších sa nachádzajú v údolných staniciach strediska. Pre milovníkov freeride je v širšom okolí mnoho nádherných voľných terénov. V údolí sa nachádzajú bežkárske trate a detské parky. Ideálne stredisko pre rodinné lyžovanie. Brauneck má pre každého lyžiara pripravené vhodné podmienky. Zelené zóny pre deti a začiatočníkov aj bubnovité a čierne svahy pre expertov. Sánkovanie, turistické chodníky a ďalšie aktivity pre nelyžiarov - lezenie, snežnice, paragliding, konský záprah, korčuľovanie, wellness, ...

Ubytovanie Lenggries, Wegscheid

Zimná dovolenka v Lenggries, Wegscheid ponúka na ubytovanie hotely, gasthofy, chaty a apartmány. Do top výberu sme zaradili z každého typu ubytovacích zariadení, apartmány za výhodné ceny dopĺňajú dva hotely strednej kategórie a jedna horská chata, všetky kapacity sú vhodné pre rodinné potreby počas prázdninovej lyžovačky:

Ubytovanie Hotel Der Altwirt, Lenggries
Ubytovanie Bauernhof Anderlhof, Lenggries
Ubytovanie Horská chata Quenger Alm, Lenggries
Ubytovanie Apartmány Streidlhof, Lenggries
Ubytovanie Hotel Lenggrieserhof, Lenggries

Skimapa Brauneck

Ski mapa Brauneck

Lyžiarske stredisko Brauneck-Lenggries

Lyžovanie Nemecko / Oberbayern / Brauneck-Lenggries

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška695 - 1.712 m n.m.
Sezónadecember - apríl
Záruka snehu30% zasnežovanie
Vzdialenosť513 km Bratislava, 60 km - Mníchov
 
Lanovky:Prevádzka: od 8:30 - 16:30 hod.
vleky 19
sedačky4
kabínky 1
Celkom24( 20.650 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 8
24%
stredné22
65%
ťažké 4
11%
Celkom34km
34km = lyžiarske stredisko Brauneck-Lenggries-Wegscheid

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (2*)
Freeride  hodnotenie (3*)
Rodina / deti  hodnotenie (4*)
Après-ski  hodnotenie (2*)
Bežky  hodnotenie (3*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Brauneck-Lenggries
Hodnotenie 2,9
Brauneck-Lenggries

Najdlhšia zjazdovka - Familien (č.2) => dĺžka 3km, prevýšenie 700m, obtiažnosť červená
Najťažšia zjazdovka - Garland (č.1) => dĺžka 1km, obtiažnosť čierna, výškový rozdiel 350m
Nočné lyžovanie - vo vybraných dňoch v týždni
Bežecké lyžovanie - 110km Isartal, 1,5km osvetlená dráha okolo haly v Lenggries


Zimná dovolenka Brauneck-Lenggries

Bavorské Alpy sa výškovo ťažko môžu rovnať k troj či štvor tisícovým horám v Rakúsku, Francúzsku a Taliansku. Zimná dovolenka v niektorých nemeckých strediskách sa snaží o kompenzáciu menej atraktívneho prírodného prostredia maximalizovaním služieb. Táto vlastnosť charakterizuje väčšinu z najlepších nemeckých zimných stredísk. Zimná dovolenka Brauneck-Lenggries poteší rodiny s deťmi. Na alpské pomery eveľké lyžiarske stredisko vie zaujať lyžiarskou ponukou malých i veľkých, začiatočníkov i majstrov, milovníkov zjazdoviek i voľných terénov, starej školy i freestyle. Nuda nehrozí ani nelyžiarom. Hojné horské chaty sa postarajú o občerstvenie a dobré jedlo s typickou bavorskou pohostinnosťou.

Detské škôlky a školy lyžovania s kvalifikovaným personálom opatrovateliek a lyžiarskych inštruktorov sa postarajú o prvé krôčky detí, zatiaľ čo rodičia si zalyžujú na pekných červených tratiach, alebo v náročných bubnovitých a neupravených tratiach. Občasne sa na Braunecku pripravujú aj skoky pre freeride priaznivcov. Slnečné terasy a chodníky sú miestom odpočinku a zdravotných prechádzok pre starších a nelyžujúcich návštevníkov. Pohľad na skalný masív Benediktenwand láka na snežnicové túry. Lety balónom, alebo plachtenie na rogale či padákovom krídle nad zasneženou krajinou si vyžaduje minimálne kameru, alebo fotoaparát.

Zjazdovky, lyžiarske trate

Lyžovanie Brauneck-Lenggries ponúka 34km prevažne zjazdovky červenej obtiažnosti. Z vrchola Brauneck vedie niekoľko čiernych tratí spolu 4km. Stredne náročné lyžiarske trate značené červenou sa nachádzajú najmä medzi Brauneck a Latschenkopf, celkom ich je 22km. Zasnežovabné sú zjazdovky v spodnej časti strediska, teda v staniciach Lenggries a Wegscheid. Familienabfart (červená zjazdovka) z Brauneck do Wegscheid je v celej dĺžke zasnežovaná, pre prípadné nepriaznivé snehové podmienky. Lyžiarske stredisko Brauneck-Lenggries patrí k najlepšie prírodným snohom vybaveným strediskám v Nemecku. Modré a zelené zjazdovky sa nachádzajú v spodnej časti strediska, celkom 8km lyžiarskych tratí pre začiatočníkov.

Vleky a Lanovky

Priemerná dĺžka sezóny je od konca novembra do polovice apríla. V prípade výkyvov počasia je prispôsobená snehovým podmienkam. Zakúpením skipassu je k dispozícii tiež miestny skibus, ktorý premáva v pravidelných intervaloch. Upravované zjazdovky v množstve 34km potešia hlavne priaznivcov strednej obtiažnosti. K dispozícii je 24 dopravných zariadení, z toho 6 cvičných vlekov. Celková kapacita 20.650 os./hod.

Lyžovanie

Lenggries-Brauneck v tejto časti strediska je v údolnej stanici postavených niekoľko menších vlekov pre začiatočníkov a deti s možnosťou absolvovať kurz lyžovania s inštruktorom. Údolná stanica kabínkovej lanovky vedúcej až na vrchol Brauneck vedie pozdĺž zjazdovky "Weltcupabfart", na ktorej sa poriadajú závody. Najnáročnejší úsek celej oblasti si vychutnajú zdatní lyžiari. Zjazdovka má prevýšenie skoro 880m s dĺžkou 2,5km.

Wegscheid-Brauneck - pre menej zdatných sú vhodné zjazdovky v hornej časti strediska so zjazdom do údolia cez wegscheidskú stranu. Vo Wegscheid je taktiež mnoho menších svahov s vlekmi (detský lyžiarsky svet) pre deti a začínajúcich lyžiarov a sánkarská dráha. Na svahoch sa nachádza 12 z celkového počtu 18 reštauračných zariadení s možnosťou občerstvenia.

Brauneck-Latschenkopf na rozľahlých pláňach medzi vrcholmi Brauneck a Latschenkopf si vychutnáte nádherne scenérie pri dobrom počasí a zážitok z výbornej rekreačnej lyžovačky.

Údolie disponuje upravenou stopou pre bežkárov. Kvalita služieb, náročnosť tratí a prírodné krásy okolia zaraďujú stredisko do kategórie "Zimná dovolenka pre rodiny" rodinná lyžovačka na popredné miesta medzi nemeckými strediskami.


Lyžovanie Nemecko

Lyžiarsky server lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Nemecka:

Lyžovanie Nemecko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop