lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Bolsterlang

 
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Bolsterlang

Lyžovanie Bolsterlang (900 - 1.700 m n.m.) je vhodné pre začiatočníkov, ale i poročilí lyžiari si dobre zajazdia. Zimné stredisko leží asi 20 km severne od rakúskeho Arlbergu, ponúka vyše 18 km upravených zjazdoviek. V blízkosti sa nachádzajú ďalšie štyri lyžiarske strediská, ktoré sa zoskupili do väčšej lyžiarskej oblasti Allgäu-Hornerdörfer. Lyžovanie Bolsterlang, Ofterschwang, Balderschwang, Obermaiselstein a Fischen so spoločným skipasom Hörner-Schnne-Pass zvyšujú ponuku zjazdoviek takmer na 100 km. Medzi jednotlivými strediskami premáva skibus. Príjemnú rekreačnú lyžovačku dopĺňajú turistické možnosti napr. vychádzky na snežniciach, voľné terény pre freeride, lyžiarska škola, paragliding, konský záprah so saňami, sankárska dráha, slušne vybavený funpark pre freestyle priaznivcov.

Ubytovanie Bolsterlang

Zimná dovolenka v Bolsterlang ponúka na ubytovanie hotely aj apartmány. Do top výberu sme zaradili oba typy ubytovacích zariadení, apartmány za výhodné ceny dopĺňajú dva hotely strednej kategórie, všetky sú vhodné pre rodinné ubytovanie počas prázdninovej lyžovačky:

Ubytovanie Apartmány Alpen Domizil, Bolsterlang
Ubytovanie Penzión Riedbergerhorn, Bolsterlang
Ubytovanie Apartmány Bergahorn, Bolsterlang
Ubytovanie Hotel Mucha, Bolsterlang
Ubytovanie Hotel Charivaris, Bolsterlang

Skimapa Bolsterlang

Ski mapa Bolsterlang

Lyžiarske stredisko Bolsterlang

Lyžovanie Nemecko / Allgäu / Bolsterlang

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška900 - 1.700 m n.m.
Sezónadecember - apríl
Záruka snehu70% zasnežovanie
Vzdialenosť680 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 8:30 - 16:00 hod.
vleky 4
sedačky2
kabínky 1
Celkom7( 9.500 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 10
55%
stredné6
33%
ťažké 2
12%
Celkom18km
18km = lyžiarske stredisko Bolsterlang

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (2*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (3*)
Freeride  hodnotenie (2*)
Rodina / deti  hodnotenie (3*)
Après-ski  hodnotenie (2*)
Bežky  hodnotenie (4*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Bolsterlang
Hodnotenie 2,8
Bolsterlang

Najdlhšia zjazdovka - Weiherkopf-Bolsterlang => dĺžka 3km, prevýšenie 800m, obtiažnosť červeno-modrá
Najťažšia zjazdovka - Weiherkopf (1), obtiažnosť čierna
Nočné lyžovanie - vo ybraných dňoch v týždni
Bežecké lyžovanie - 110km Hornerdörfer, 3,5km osvetlená dráha vo Fischen


Zimná dovolenka Bolsterlang

Populárne stredisko Bolsterlang poskytuje ideálne podmienky pre zimnú rodinnú dovolenku v prekrásnom prostredí Allgaü hôr. Lyžiarske stredisko Bolsterlang ponúka rozsiahlu a variabilnú lyžiarsku oblasť najvyššej kategórie v tomto lyžiarskom regióne. Celkovo 18 km zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti ponúka zábavu pre všetky vekové kategórie. K občerstveniu vás pozývajú horské chaty a reštaurácie na svahoch. V priamom spojení so susedným Ofterschwangom môžete používať oba lyžiarske strediská s jediným skipasom a bezplatným kyvadlovým autobusom. Nelyžiari sa môžu venovať rôznym zimným aktivitám na snehu, turisti privítajú priamy vstup do fascinujúceho sveta alpského prírodného parku Nagelfluhkette. Zimná biela lyžiarska dovolenka, jarná žltá z rozkvitnutých púpav, letná lúka plná zelene a zlato-žlto-červené sfarbenie jesenných lesov, vždy je krásna krajina počas prechádzky po Allgäu Hörnerdörfer, Ofterschwang, Obermaiselstein, Bolsterlang a Balderschwang. Upokojúca je príroda v každom ročnom období.

Lyžovačka

Lyžiarske stredisko Bolsterlang sa rozprestiera na svahoch nad rovnomeným lyžiarskym mestečkom, kde sa lyžuje v rozsiahlom údolí stúpajúcim pod najvyšší vrchol Riedberger Horn 1.786 m. Vleky vedú z Bolsterlangu na Bolsterlanger Horn 1.586 m na jednej strane údolia a na Weiherkopf 1.665 m na druhej strane. Lyžiarske stredisko Bolsterlang leží len 7 km severne od strediska Oberstdorf. Z celkového počtu 18.5 km udržiavaných zjazdoviek všetkých obtiažností sú dôležité miesta zabezpečené technickým snehom (70%). V údolí sa nachádzajú tri detské vleky v zóne pre začiatočníkov a deti. Z vrcholu Weiherkopf vedie najdlhšia zjazdovka v kombinácii stredne obtiažna až ťažká, ktorá umožní vychutnať neprerušenú jazdu s 800 m výškovým rozdielom až do Bolsterlangu.

Dômyselné lanovky a vleky

Kabínková lanovka Hörner-bahn, ktorá vedie na vrchol Bolsterlanger Horn je najdlhším a hlavným dopravným zariadením v stredisku. V jej smere v strednej časti lyžiarskeho svahu vedie sedačková lanovka, ktorá začína pod strednou stanicou kabínky a končí približne v strede vrcholovej časti kabínkovej dráhy. Odtiaľ sa lyžiari dostanú do údolnej stanice novej šesťsedačky ktorá premáva na opačnú stranu údolia pod Weiherkopf. Tieto tri dopravné zariadenia sú veľmi dômyselne situované a zabezpečujú dosah na niekoľko zjazdových traí. Praktická ukážka, ako sa dá minimálnym počtom lanoviek sprístupniť maximum lyžiarskych terénov. Tri vleky v spodnej časti strediska slúžia deťom a začiatočníkom.

Snowboard, freestyle

Medzi oboma vrchmi strediska sa nachádza 1.400 m Fun-park pre snowboardistov a priaznivcov freestyle.

Freeride

Všade popri zjazdovkách ako aj širšom okolí strediska sa nachádza dostatok voľných terénov pre milovníkov freeride. Nezabúdajte na bezpečnosť, začiatočníci využite miestnych sprievodcov a informačný servis o počasí a lavínovej situácii.

Bežky

Rodina, deti

V Bolsterlang funguje lyžiarska škola, pod vedením skúsených inštruktorov sa naučíte prvým krokom na lyžiach, alebo vycibríte majstrovské techniky. Po lyžovačke zábava na snehu, napr. sánkarské dráhy.

Après-ski

Na svahoch a v údolí sa nachádza niekoľko reštauračných zariadení, horská chata s možnosťou nocľahu.

Turistika, zimné aktivity

7km horských turistických chodníkov až pod vrchol Riedberger Horn.

Univerzálne stredisko odporúčame na rodinnú dovolenku a rekreačnú lyžovačku. Rodinné lyžovanie Bolsterlang Nemecko, lyžiarske stredisko pre rodiny a začiatočníkov. Ubytovanie pre rodiny v apartmánoch a hoteloch.


Lyžovanie Nemecko

Lyžiarsky server lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Nemecka:

Lyžovanie Nemecko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop