lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Vars - Risoul

 

Lyžovanie Vars - Risoul (1.650 - 2.750m) - poskytuje červené lyžiarske terény, to poteší najmä športovo zameraných návštevníkov. Lyžiarske stredisko Vars-Risoul leží v južných Alpách, nádherné prírodné prostredie, ideálny tvar terénu vytvorili skvelý mix podmienok pre vybudovanie kvalitného lyžiarskeho areálu, ktorý tvoria dve spojené lyžiarske strediská Vars a Risoul. Vysoko položené lyžiarske osady vybudované klasicky po francúzsky poskytujú ubytovanie v moderných účelných rezidenciách s priamym vstupom na zjazdovky. V dvoch prírodných kotloch, ktoré od seba oddeľuje vrch Chabrieres 2.750 m ležia v nadmorskej výške 1.850 m Vars a Risoul, dve približne rovnako veľké strediská disponujú celkovo 185 km zjazdoviek. Týždenné lyžovanie Vars Risoul ako príjemná zimná dovolenka pre stredne zdatných až pokročilých lyžiarov, ktorí milujú dynamickú jazdu a naháňajú osobné rekordy.

Ubytovanie Vars-Risoul - Top-5

Po niekoľkých rokoch spolupráce sme od miestnych hoteliérov vybrali dostatočne preverené ubytovanie vo Vars. Vzájomná dôvera a spokojnosť klienta sú prvoradou podmienkou výberu do top-5. Susedné stredisko Risoul na vyžiadanie.

Rezidencia L'Eyssina, Vars-Risoul
Rezidencia Ecrin des Neiges, Vars-Risoul
Rezidencia Bouquetin, Vars-Risoul
Rezidencia Le Hameau des Rennes, Vars-Risoul
Hotel Les Escondus, Vars-Risoul

Lyžiarske stredisko Vars-Risoul

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Vars-Risoul
skimapa Vars-Risoul

Ski mapa (pdf) Skipass

Lyžiarske stredisko Vars-Risoul často uvádzané aj pod názvom "Foret Blanche" (biely les) odvodené od svetlých okolitých lesov tvorených smrekovcovým porastom. Lyžiarska ponuka 185km zjazdoviek dobrej kvality, prevažne stredne ťažkých, počtom 116, na korých dopravu zabezpečuje 52 lanoviek a vlekov. Top symbolom Vars-Risoul bývajú každoročné závody v rýchlostnom lyžovaní na zjazdovke, ktorá počas sezóny patrí do bežného arzenálu tratí pre lyžujúcich rekreantov. Rýchlostné lyžovanie skúšať len počas akcie.

Lyžiarske svahy otočené na všetky svetové strany, priemerná nadmorská výška 2.500m dobré prírodné snehové podmienky navyše poistené umelým zasnežovaním zaručujú sezónu od začiatku decembra do konca aprila. Ani množstvo slnečných dní neškodí kvalite snehu vo vysokých polohách a teplotách pod nulou. Freestyle fans majú k dispozícii Espace Nouvelles Glisses vo Vars. Kompletné vybavenie aj s airbagom pre začiatočníkov. Podobná zábavka v Surflande v Risoul . Freerideri môžu pohľadať prašan po okolí, odporúčame zistiť si najprv podmienky a povolenia, miestami je freeride povolený len s doprovodom.

Pre rodiny a deti príde vhod niekoľko príležitostí na sánkovanie, lyžiarske školy s inštruktormi, cvičné svahy zdarma, večerné fakľové lyžovanie. Deti do 6r. lyžujú zdarma s rodičom. Množstvo akcií kultúrnych, športových a zábavných spestrí pulzujúcu zimnú dovolenku, často aj do skorých ranných hodín na stretnutiach s DJ a tancom.


Nadmorská výška 1.650 - 2.750m
Zjazdovky - ľahké 36 km - stredne ťažké 101 km - ťažké 14 km ... spolu 185 km
Lanovky a vleky - 32 vlekov - 18 sedačiek - 2 kabínky ... spolu 52 - prepravná kapacita 55.000 os./hod.
Zasnežovanie - záruka snehu je zaistená na 38 km (20%) zjazdoviek umelým zasnežovaním
Vzdialenosti - Bratislava 1.200km, Praha 1.130km, Košice 1.500km

Pomer cena - výkon:
6 dňový skipass - € 165,00 / 185 km - pomer cena / výkon = 1,09 € / km


Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop