lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Val Thorens

 

Lyžovanie Val Thorens - na vysokých blištiacich snehových pláňach je nezabudnuteľným zážitkom. Stredisko patrí do skupiny 3-Vallées prepojených lyžiarskych oblastí Courchevel, Meribel, Les Menuires, Saint Martin de Bellevile, Val Thorens - Orelle. Aj samostatne spĺňajú podmienky pre 5-hviezdičkové lyžovanie. Spoločne disponujú 600km kvalitnej lyžovačky na upravených zjazdovkách a ďalšími stovkami km na voľných terénoch.

Ubytovanie Val Thorens - Top-5

Stredisko životného štýlu je unikátne riešením, vzniklo ako horská turistická osada, či skôr mestečko vybudované priamo na lyžiarskych svahoch. Disponuje ubytovacou kapacitou pre viac než 30.000 návštevníkov. Z množstva hotelov a najmä obrovských rezidencií vyberáme najobľúbenejšie:

Rezidencia Le Tikal, Val Thorens
Rezidencia Les Temples du Soleil, Val Thorens
Rezidencia Tourotel, Val Thorens
Hotel Le Sherpa, Val Thorens
Hotel Le Val Thorens, Val Thorens

Lyžiarske stredisko Val Thorens

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Val Thorens
skimapa Val Thorens

Ski mapa (pdf) Skipass

Tento lyžiarsky raj navštevujú rekreační lyžiari aj závodníci, snowboardisti, freerideri, skialpinisti ... Každy tu nájde pre seba to čo potrebuje. Val Thorens leží v údolí Bellevile, kde spolu so susednými strediskami leží 1/2 zjazdoviek v 3-Vallees. Vysoká poloha strediska (nad 1.800m) s prevýšením 1.400m garantuje prírodný sneh od konca novembra do konca aprila.

Val Thorens 2300 centrom lyžovania je turistická dedinka vybudovaná v extrémne vysokej nadmorskej výške, odkiaľ smerujú vleky a lanovky na všetky strany. Smerom na Col de La Chambre vedú 4 lanovky, lyžuje sa na modrých zjazdovkách, ale hlavný význam je prepojenie do Meribelu. Do tejto oblasti patrí aj sedačková lanovka, ktorej údolná stanica leží v 1.800m a nachádza sa smerom do údolia pod vrchom Ponte de La Mase. Je to najnižšie miesto vo Val Thorens, nižšie ležia už lanovky patriace susednému Les Menuires. Táto sedačka je nadpojená ďalšími lanovkami, ktoré vedú až na vrchol

Cime de Caron (3.200m) odkiaľ vedú nádherné červeno čierne a v nižšších častiach modré zjazdovky, alebo sa dá spustiť na druhú stranu vrchola do Orelle, do ktorého vedie aj susedný prechod Breche de Brosael (3.000m). Medzi týmito dvomi prechodovými vrcholmi leží na strane Val thorens mnoho dlhých zjazdoviek všetkých obtiažností, snowpark, detský areál "espace junior" a stredisko pre paragliding.

Lyžovanie na ľadovci

Glacier Peclet nad strediskom sa nachádzajú tri oblasti pre ľadovcové lyžovanie. Vedľa slalomového štadiónu, ktorý sa nachádza nad osadou Val Thorens vedú tri lanovky na ľadovec Peclet až do výšky 3.101m, ktorý leží pod vrcholom Aiguille de Peclet (3.562m). Nadol vedú prevažne červené zjazdy.

Glacier Thorens tromi lanovkami sa dostanete do výšky 3.133m pod vrchol Thorens (3.266m). Zjazd po ľadovci začína červenou zjazdovkou a po 1/3 pokračuje modrou. Lyžovanie na ľadovci poisťuje sezónu v prípade nepriaznivej zimy.

Orelle - Glacier Bouchet z dediniek Orelle a Francoz (880m) vedie kabínka "3vallees express" do Plan Bouchet (2.300m). Je to najdlhšia lanovka na svete (5km). Z vrcholovej stanice sa tiahnu smerom k vrcholom Thorens a Rocher dve obrovské ľadovcové údolia. Do jedného z nich vedú 2 lanovky, ktoré sprístupňujú ľadové pláne ľadovca z výšky 3.230m (najvyšší bod v 3-Vallees. Prevýšenie z ľadovca do údolia Orelle je 2.400m, je lákadlom pre najzdatnejších majstrov lyžovania.


Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop