lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Valmorel - St. Francois

 

Lyžovanie Valmorel - St. Francois (850 - 2.320m) - lyžiarska oblasť Grand Domaine zahŕňa lyžiarské strediská Valmorel, St. Francois, Longcham v savojských Alpách, vďaka vyváženosti stredne ťažkých a ľahkých terénov ju vyhľadávajú lyžiari a snowboardisti začiatočníci aj zdatnejší rekreační lyžiari. Niekoľko čiernych zjazdoviek ponúka 30 km pre zdatnejších jazdcov, atrakcie pre deti, detské parky a školy lyžovania, požičovne športového náčinia. Deti do 6 r. v doprovode rodičov lyžujú zdarma. Prostredie miernejších hôr je vhodné na prechádzky zimnou krajinou, ponúka dostatok turistických trás pre nelyžiarov, ideálny mix pre rodinnú zimnú dovolenku na horách.

Ubytovanie Valmorel - St. Francois - Top-5

V lyžiarskom stredisku Valmorel - St. Francois prevažuje stredná kategória ubytovania. Príjemne a jednoduchšie zariadené rezidencie s apartmánovým ubytovaním priamo na zjazdovkách vo francúzskom štýle spĺňajú hlavnú požiadavku "bývať na zjazdovke". Vhodné na rodinnú zimnú dovolenku.

Rezidencia Les Chalets de Valmorel
Rezidencia Les Balcons du Soleil, St. Francois
Hotel Lac Bleu, St. Francois
Hotel Du Bourg, Valmorel
Hotel Marmottons, Valmorel

Lyžiarske stredisko Valmorel - St. Francois

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Valmorel - St. Francois
skimapa Valmorel - St. Francois

Ski mapa (pdf) Skipass

Lyžiarske stredisko Valmorel - St. Francois je akoby šité na mieru pre začiatočníkov a rodiny s menšími deťmi. Tento pocit nadobudne každý, kto sa pokochá výhľadmi z vrcholových bodov lyžiarskeho strediska, ktoré sa nachádzajú v nadmorských výškach jemne nad 2.000m. Ponuka lyžiarskych terénov je dostatočná a vhodné zjazdovky si nájdu aj pokročilý lyžiari. Témou dovolenky je rodinná pohoda na lyžiach, opaľovanie sa, relax a odpočinok, o čo sa postarajú príjemné hory, komfortné horské dedinky v rustikálnom štýle vybavené modernými techológiami dopravných zariadení a priestranné lyžiarske svahy všetkých náročností. Pre staršie deti, ktoré sa zaujímajú o freestyle sú k dispozícii dva snowparky s kompletným vybavením od začiatočníkov, ktorí sa len učia skákať do nafukovacieho airbagu, po skúsených majstrov fintenia na lyžiach či snowboarde. Chcete naučiť svoje deti lyžovať? ... tu to pôjde perfektne ;-)

Lyžovanie Valmorel St. Francois ponúka: 165 km zjazdoviek vo vysokej kvalitne, v dobrom pomere, ale prevažne ľahké a stredne ťažké. Spojené lyžiarske stredisko "Grand Domaine", ktoré patrí vo Francúzsku k najmladším vzniklo dobudovaním a pospájaním lanovkami len pred pár desaťročiami. Okrajmi strediska sú nástupné lanovkové a ubytovacie miesta Valmorel a Saint Francois Longchamp. Vzdušnou čiarou sú vzdialené približne 20 km a medzi nimi sa nachádza lyžiarske stredisko Grand Domaine.


Zjazdovky - ľahké 75 km - stredne ťažké 70 km - ťažké 20 km ... spolu 165 km
Vleky, lanovky - 32 vlekov - 16 sedačiek - 2 kabínky ... spolu 50 - prepravná kapacita 52.000 os./hod.
Záruka snehu - 315 kanónov 15% zjazdoviek
Sezóna - polovica decembra - koniec aprila
Vzdialenosti - Bratislava - 1.208km / Praha - 1.131km / Košice - 1.530km

Skipass pomer cena - výkon:
Valmorel: 6 dňový skipass - € 186,00 / 165 km - pomer cena / výkon = 1,12 € / km


Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop