lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Valloire-Valmeinier

 

Lyžovanie Valloire-Valmeinier (1.430 - 2.600m) - lyžiarske stredisko nepatrí ani svojou veľkosťou, ani výškovou polohou k žiadnym rekordérom, napriek tomu si kvalitou lyžovačky vyslúžilo naše najvyššie uznanie, pridelili sme mu plný počet 5 hviezdičiek. Leží na juhu Savoiských Álp, tak v lete ako v zime patrí k športovým pojmom. V zime je vyhľadávanou rekreačno-lyžiarskou destináciou, v lete dejiskom náročnej cyklistickej etapy "Tour de France" cez Col Du Galibier 2.645m, ktorý je najvyššie položeným miestom celého závodu, mesto Valloire je živé celý rok, zatiaľ však vo svete známejšie vďaka cyklistickým závodom, než zimným možnostiam skvelej rodinnej lyžovačky.

Ubytovanie Valloire, Valmeinier - Top-5

Ideálna týždňová zimná dovolenka v oblasti Valloire-Valmeinier vyžaduje samozrejme ubytovanie na svahoch v príjemných rezidenciách presne podľa francúzskej zásady: na lyžiach z hotela, na lyžiach do hotela. K dispozícii sú jednoduché rodinné apartmány, ale aj hotely a chalet s wellness pre náročných.

Rezidencia Thabor, Valloire-Valmeinier
Rezidencia Le Grand Panorama, Valloire-Valmeinier
Hotel Christiania, Valloire-Valmeinier
Grand Hotel de Valloire et du Galibier, Valloire-Valmeinier
Apartmány Les Alpages d'Auguste, Valloire-Valmeinier

Lyžiarske stredisko Valloire-Valmeinier

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Valloire-Valmeinier
skimapa Valloire-Valmeinier

Ski mapa (pdf) Skipass

Lyžiarske stredisko Valloire-Valmeinier ponúka 150 km zjazdoviek vo výbornej kvalite, prevažne ľahkých. Podstatne nižší je počet stredne ťažkých zjazdoviek a lyžovačky pre čiernych jazdcov je máličko, presnejšie deväť tratí. To stačí aby tu vyrástol majster sveta v slalome z GaPa 2011 Jean Baptiste Grange, ktorý sa neďaleko narodil, učil sa tu lyžovať a za miestny klub aj závodil, dodnes vo Valloire žije a možno ho stretnete počas lyžovačky na zjazdovke.

Zjazdovky - zelené 20 - modré 27 - červené 32 - čierne 9 ... spolu 88 zjazdoviek (150 km)
Lanovky a vleky - 12 vlekov - 17 sedačiek - 2 kabínky ... spolu 31 - prepravná kapacita 41.800 os./hod.
Zasnežovanie - záruka snehu je zaistená - 380 snežných kanónov
sezóna od začiatku decembra - konca aprila

Hlavnou skupinou návštevníkov sú Francúzi, ale v posledných rokoch zaznamenávajú zvýšený počet zahraničnej klientely. Výborná infraštruktúra, rušnosť mestečka Valloire a komornejší charakter Valmeinier, opatrovanie detí kvalifikovanými babysitters, starostlivosť o deti po celý deň, špeciálny detský areál, sánkarské dráhy, adventure-park a mnoho kvalitných programov pre rodiny s deťmi, ktoré zaistili stredisku titul "P´tits Montagnards" majú vplyv na rastúci záujem o toto stredisko medzi rodinami.

Mladých sem lákajú parky pre snowboard, freestyle, freeridové terény, široké možnosti zábavy po lyžovačke. snowpark na Massif du Crey du Quest má štandart A.F.S. (Association Francaise Snowboard), pre freeride a powder je ponuka terénov na Le Gros Crey, Le Crey du Quart, Le Setaz. Bežkaniu oddaný priaznivci sa vytešia z 25 km stôp pre oba bežecké štýly. Vysoká hodnota slnečného svitu, lyžiarske školy ponúkajú širokú ponuku kurzov pre začiatočníkov. Náročným lyžiarom je zadosťučinením dostatok hlbokého snehu a široké zjazdovky za chýbajúci pomer čiernych zjazdoviek. Najvyhľadávanejšie čierne trate "Cascade" a "Dahu" sa nachádzajú v časti La Setaz. Lyžiarske stredisko je rozdelené údoliami na tri časti - Gros Crey, Crey du Quart, Setaz.

Pomer cena - výkon:
6 dňový skipas - € 153,00 / 150 km - pomer cena / výkon = 1,02 € / km


Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop