lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Tignes

 
Navigácia: Lyžovanie > Francúzsko > Tignes

Lyžovanie Tignes - lyžiarsky kotol s priemerom niekoľkých km plný slnka a snehových plání je vybudovaný nad turistickou osadou s výškovými rezidenciami a hotelmi Tignes 2100. Pre rekreačné a závodné lyžovanie sa tu nachádza hlavná časť lyžiarskeho strediska, ktoré spolu so svojim slávnejším susedom Val d’Isere vytvárajú jedinú prepojenú lyžiarsku oblasť Espace Killy. Spolu disponujú 300km zjazdových značených a upravovaných tratí všetkých obtiažností aj množstvom voľných terénov vhodných pre freeride lyžovanie. Tignes sa nachádza na hranici s národným prírodným parkom Vanoise, kde je množstvo ďalších nádherných terénov, ale tu je lyžovanie zakázané a oblasť je chránená. Výškový rozmer 3.456m dáva kvalitné podmienky aj pre neskoré jarné lyžovačky.

Ubytovanie Tignes - Top-5

Ubytovanie v Tignes patrí k vysokohorskému bývaniu, nadmorská výška nad 2.000 metrov môže v kombinácii s lyžovaním v polohách okolo 3.000 metrov spôsobovať citlivejším osobám isté komplikácie, zato pobyt vo vyšších polohách je zdraviu prospešný. K dispozícii sú hotely aj apartmány na svahoch.

Rezidencia Grande Motte, Val Claret
Rezidencia Inter, Val Claret
Hotel Nevada, Val Claret
Rezidencia L'Écrin des Neiges, Val Claret
Rezidencia Le Lac, Le Lac

Lyžiarske stredisko Tignes

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Tignes
skimapa Tignes

Ski mapa (pdf) Skipass

Tignes Les Brevieres (1.550m) a Tignes Les Boisses (1.850m), ktorá leží na brehu jazera Lac du Chevril, vedú lanovky na vrchol Aiguille Percee (2.748m). Odtiaľ vedú zjazdovky späť do Brevieres, alebo ďalej do areálu Tignes. V časti Brevieres sú 2 červené, 2 čierne a 2 modré zjazdovky. Všetky sú dlhé a zabezpečené technickým snehom, s ponukou výbornej lyžovačky. V prípade že sa vydáte z Aiguille Percee dole k zamrznutému jazeru Tignes le Lac, ocitnete sa v centre

Tignes (2.100m) leží na dne tigneského kotla. Nachádzajú sa tu ubytovacie kapacity pre lyžiarskych návštevníkov. Sú situované v okolí jazera Lac v turistických osadách Le Lavachet, Tignes 2100 a Val Claret. Odtiaľto štartuje na všetky strany do širokého okolia 15 vlekov a lanoviek, ktoré pokračujú ďalšími 15 lanovkami a vlekmi do vyššie položených oblastí až po ľadovec. Priamo z Tignes 2100 sa dostanete na jednu stranu na vrchol Toviere (2.704m) a môžte použiť modré a červené zjazdovky, alebo prejsť cez vrchol do oblasti Val d´Isere. Na druhú stranu Tignes 2100 vedú lanovky do areálu vrchov Aiguille Percee a Col du Palet, kde sa na pláňach nachádzajú červené a modré zjazdovky. Z Aiguille Percee sa dá spustiť do spomínaného Brevieres, z Col du Palet zasa do Val Claret, alebo do

Le Spot je veľká powder-ski oblasť, ktorá disponuje freeride-terénmi. Tu je k dispozícii heliskiingová areéna, pod ktorou je vytvorený snowpark pre freestyle a snowboard.

Val Claret ponúka lyžovanie na svahoch Toviere a Col Fresse, ktoré ponúkajú červené a modré zjazdy, alebo slúžia ako prechod do Val d´Isere. Na opačnú stranu z Val Claret vedú vleky do spomínaného snowparku, Le Spot arény a na pláne Col Palet. Najatraktívnejšou časťou strediska je bezpochyby údolná stanica zubačky a lanovky, ktoré smerujú na ľadovec

Lyžovanie na ľadovci Grande Motte

Ľadovec Grande Motte (3.656m) ktorého ľadovcová lyžiarska oblasť sa nachádza pod vrcholom La Grande Motte (3.456m). Tu premáva 10 vlekov a lanoviek a k dispozícii sú červené a modré zjazdovky. Ľadovec La Grande Motte je vhodný aj pre menej zdatných lyžiarov. Nádherné panoramatické výhľady len umocnia vaše zážitky z perfektnej lyžovačky. Lyžovanie na ľadovci Grande Motte v lete dodáva stredisku Tignes aj vyššiemu lyžiarskemu celku Espace Killy potrebnú čerešničku k zisku plného počtu päť hviezdičiek za lyžovanie.


Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop