lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Serre Chevalier

 

Lyžovanie Serre Chevalier (1.200 - 2.736m) - lyžiarske stredisko Serre Chevalier sa nachádza vo francúzskych južných Alpách. Stredisko poteší lepších lyžiarov, ale na svoje si prídu aj začiatočníci 70km modrých tratí je pre nich bohate dosť. Prevažná časť zjazdoviek (130 červených a 50 čiernych) si vyžadujú viac než základy a trocha kondičky. Takmer polovica zjazdoviek sa nachádza v lesnom pásme, zbytok na 10 odkrytých vrcholoch ponúka pekné výhľady a dosť široké terény na carving.

Ubytovanie Serre Chevalier - Top-5

Pre ubytovanie v Serre Chevalier vyberáme ubytovacie zariadenia strednej a vyššej kategórie, ktoré sa nachádzajú neďaleko nástupných miest na lanovky, alebo priamo na svahoch v lyžiarskom stredisku. Príjemné rodinné ubytovanie v rezidencii Chantemerle, hotel Rock Noir 4* pri vlekoch využíva geotermálnu energiu, hotel Glacier s bazénom na samote, Hotel Ratier a Grand priamo na zjazdovke.

Rezidencia Chantemerle, Serre Chevalier
Hotel Rock Noir, Serre Chevalier
Hotel Des Glaciers, Serre Chevalier
Chalet hotel de Serre Ratier, Serre Chevalier
Hotel Grand, Serre Chevalier

Lyžiarske stredisko Serre Chevalier

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Serre Chevalier
skimapa Serre Chevalier

Ski mapa (pdf) Skipass

Lyžiarska ponuka: 250 km zjazdoviek kvalitne upravených, prevažne stredne ťažkých.
zjazdovky - ľahké 70 km - stredne ťažké 130 km - ťažké 50 km ... spolu 250km
Lanovky a vleky - 41 vlekov - 20 sedačiek - 9 kabíniek - prepravná kapacita 74.000 os./hod.
istota snehu - záruka snehu je poistená na 35 km zjazdoviek umelým zasnežovaním
sezóna - začiatok decembra - koniec aprila

Vzdialenosti: Bratislava - 1.143km / Praha - 1.093km / Košice - 1.469km

Pomer cena - výkon:
Serre Chevalier: 6 dňový skipass - € 194,50 / 250 km - pomer cena / výkon = 0,778 € / km


Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop