lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Meribel

 
Navigácia: Lyžovanie > Francúzsko > Meribel

Lyžovanie Meribel - máloktorá lyžiarska oblasť na svete môže ponúknuť 600km "na lyžiach" dostupných udržiava-ných zjazdoviek ako 3-Vallées. Tento gigantický lyžiarsky areál tvoria preslávené - vzájomne prepojené lyžiarske strediská: Meribel, Courchevel,Val Thorens, Les Menuires, Saint Martin, La Tania, Orelle, Brides Les Bains, ktoré ponúkajú pre lyžovanie absolutne všetko, po čom lyžiarove srdce zatúži. Meribel sa nachádza priamo v centre Troch údolí. Technické vybavenie strediska prispieva k maximálnemu konfortu lyžovačky. Dve centrálne osady ležia nad sebou Meribel 1.450m a Mottaret 1.750m. Drevená architektúra priamo na lyžiarskych svahoch pôsobí príťažlivo a útulne. Lyžovanie Meribel uspokojí každého milovníka zimnej dovolenky na lyžiach.

Ubytovanie Meribel - Top-5

Ubytovanie Meribel ponúka vyšší štandard apartmánového aj hotelového typu, samozrejme všetko podriadené hlavnej myšlienke ubytovanie na zjazdovkách. Stačí skočiť do viazania pred bránou hotela a lyžovať. Prestížnejšie Meribel charakterizuje aj vyššia kategória ubytovania. Zameranie na náročnejšiu klientelu.

Rezidencia Crets, Meribel
Rezidencia Les Sentiers du Tueda, Meribel
Hotel Mont Vallon, Meribel
Hotel Chaudanne, Meribel
Hotel Allodis & Spa des Neiges by Clarins, Meribel

Lyžiarske stredisko Meribel

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Meribel
skimapa Meribel

Ski mapa (pdf) Skipass

Najmodernejšie vysokokapacitné lanovky, 685 snežných kanónov, 25 ratrakov upravujúcich trate celú noc. Dva snowparky vybavené pre začínajúciach ako aj profesionálnych fun a freestyle nadšencov. Pre bežkárov je od zelenej po červenú stopu spolu 33km udržiavaných tratí. Lyžovanie vo voľnom teréne pre stredne zdatných aj profíkov - powder skiing, ski touring, ľadovcové lyžovanie, heliskiing. Nechýba ani plavecký bazén, krytý zimný štadión, kino, bowlingový areál, detská škôlka, lyžiarske školy so 470 skúsenými inštruktormi poriadajú všetky možné kurzy lyžovania, carvingu, snowboard, freeride, telemark, off-piste skiing ... až po opatrovanie detí od 3mesiacov do 13 rokov.

Brides Les Bains (600m) je vstupnou bránou do údolia Meribel. Tu je stanica prvej lanovky a odtiaľto vedie horská cesta cez turistické osady Les Allues, Cruet, Chandon, Le Raffort, La Gittas, do Meribel Village (1.400m) a cez Meribel (1.450m) až do Meribel Mottaret (1.750m). Lanovka z Brides má medzistanice v Allues a Raffort. Tri časti s názvom Olympe1, 2, 3 končia v Meribel 1.400.

Meribel Village (1.400m) je štartovacím miestom pre ďalšiu časť s vlekmi a zjazdovkami hlavne pre začiatočníkov, ktorá sa nazýva Altiport. Lanovka spája M.V.1400 s Meribel Altiport (1.700m). Okrem začiatočníckej zóny v tejto časti Meribelu je možné dopraviť sa z Altiportu pomocou sedačky na Col de la Loze (2.274m) a použiť niektorú z krásnych dlhých zjazdoviek (2 modré, 1 čierna - "tetras") alebo sa spustiť na druhú stranu do stredísk Courchevel, La Tania, Le Praz.

Meribel (1.450m) Centrum ubytovacích možností v meribelskom údolí. Osada s hotelmi a rezidenciami je vybudovaná na úbočí. Lanovkami sú dostupné 4 strategické miesta v údolí, z ktorých sa dá pokračovať kamkoľvek v rámci 3-Valles. Cez Altiport sa dostanete na Col de la Loze a odtial do spodných častí Courchevel. Lanovkami Burgin 1, 2 je dostupné Saulire (2.738m) a odtiaľ vrchná časť Courchevel. Lanovkou do Mottaret, odkiaľ máte spojenie do všetkých kútov meribelského údolia. Smerom na Roc de Fer (2.294m) a Cherferie (2.129m) vedú 3 sedačky a 2 vleky. Odtiaľ sa môžete spustiť do susedného údolia smerom na Saint Martin de Belleville, alebo vyskúšať jeden zo snow-parkov "moon park".

Meribel Mottaret (1.750m) priamo z obytnej zóny v najvyššie položenej z osád v meribelskom údolí je sprístupnených najviac lyžiarskych svahov. Na stranu do Les Menuires (Val Thorens) sa dá prejsť z vrcholovej stanice 3-Marches (2.704m) alebo z Mont de la Challe (2.573m), do lyžiarskeho strediska Val Thorens cez Mont de la Chambre (2.850m). Do Saint Martin cez Tougnete (2.434m). Lanovky Plattieres 1, 2 vedú do rovnomenného snow-parku a začiatočníckej zóny. Do najvyššieho bodu v stredisku Mont Vallon (2.952m) vedie kabinková lanovka a z vrchola sa ponúkajú krásne - červené zjazdovky. Na svahy pod Saulire (2.738m) vedie lanovka "pas du lac". Z vrcholovej stanice sa dá spustiť po niektorej z množstva červeno čiernych zjazdoviek, alebo prejsť do údolia Courchevel.

Dovolenka v Meribel je zážitkom pre všetky skupiny lyžiarov, stredisko navštevuje pestro zastúpená medzinárodná klientela. Monoho návštevníkov sa sem vďaka zážitkom z perfektnej lyžovačky pravidelne vracia. Na zlyžovanie celej ponuky zjazdoviek v 3-Valleés je potrebné navštíviť toto gigantické stredisko viac krát.


Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop