lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Flaine / Le Grand Massif

 
Navigácia: Lyžovanie > Francúzsko > Flaine

Lyžovanie Flaine (800 - 2.561m) - v centre panvovitej oblasti, ktorá poskytuje lyžiarske terény pre štyri vzájomne prepojené moderné lyžiarske strediská leží horská turistická osada Flaine (1.600m) vybudovaná v typickom francúzskom horskom štýle spájajúcom modernosť a tradíciu, s kompletnou ponukou pre kvalitnú zimnú dovolenku. Celkom 263 km upravovaných zjazdoviek poisťuje umelé zasnežovanie a dopravu zabezpečuje 71 moderných vlekov a lanoviek. Nižšie položené nástuponé miesta (Carroz, Morillon, Samoens) štartujú lanovky smerujúce do lyžiarskeho areálu na kopci Grands Vans (2.204m), prehupnúc sa cez horizont sa ponúkajú nádherné lyžiarske terény okolo Flaine až do výšky Tete Des Lindars 2.561m.

Ubytovanie Carroz, Flaine - Top-5

Ubytovanie Carroz a ubytovanie Flaine sú charakteristické polohou priamo pri lyžiarskych svahoch, ubytovacie kapacity všetkých kategórií, od najjednoduchších apartmánov až po luxus 5-ich hviezdičiek. Relax a wellness, alebo aspoň sauna by na zimnej dovolenke nemali chýbať, preto sme vybrali zo širokej ponuky ubatovania tie najosvedčenejšie:

Hotel Les Servages d'Armelle, Carroz
Rezidencia Premium Les Terrasses d'Eos, Flaine
Hotel Club Le Flaine, Flaine
Hotel Milk, Carroz
Rezidencia La Foret, Flaine

Lyžiarske stredisko Flaine-Carroz-Morillon-Samoens-Six

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Flaine
skimapa Flaine

Ski mapa (pdf) Skipass (ceny)

Lyžiarske stredisko Le Grand Massif ponúka 263 km zjazdoviek / 49 km ľahké / 189 km stredne ťažké / 25 km ťažké
vleky 38 / lanovky 28 / kabínky 5 / celková prepravná kapacita 80.000 os./hod.
Sezóna začína v polovici decembra a trvá takmer do polovice apríla pre prípad nepriazne počasia je k dispozícii 65 km zasnežovaných zjazdoviek

Le Grand Massif je nazvaná lyžiarska oblasť, ktorá združuje vzájomne prepojené lyžiarske strediská Flaine, Carroz, Morillon, Samoens, Six. Skladbou terénov je predurčená pre turistické lyžovanie. Zjazdovky červené sú zastúpené viac ako 70%. Zážitok čaká aj na náročných lyžiarov a príjemné modré obchvaty či detské úseky v blízkosti údolných staníc lanoviek v jednotlivých strediskách potešia začínajúcich a deti.

Jedinečné prírodné prostredie priťahuje nielen vyznavačov aktívnej zimnej dovolenky, pre nelyžiarov je čo obdivovať na prechádzkach. Lyžovačka je však ideálnym spôsobom trávenia dovolenky v tomto prírodnom kotli.

FLAINE (1.600m)
nad horskou osadou sa rozprestiera kráter, na svahoch ktorého sa nachádzajú všetkými smermi lyžiarske trate a vleky. Sedem staníc lanoviek vedie na všetky strany do vyšších polôh priamo z osady, pokračovanie ďalej nahor zabezpečuje ďalších 10 dopravných zariadení. Priamo vo Flaine je 5 malých vlekov vhodných pre deti a začiatočníkov.
Najvyšším miestom areálu je Tete des Lindars (2.561m), kam sa dostanete jednou z dvoch tunajších kabinkových lanoviek. Odtiaľ vedie pekná čierna a niekoľko dobrých červených tratí do Flaine.
Druhým vrcholom nad Flaine je Les Grandes Platieres (2.480m), ktorý je vlastne len akýmsi najvyšším bodom oblého hrebeňa nad Flaine. Sem vedie z Flaine druhá kabínková lanovka. Odtiaľ sa ponúka čierno-červená zjazdovka Diamant Noir smerujúca priamo do Flaine, alebo niekoľko iných červených možností po svahoch krátera. Do pozornosti dávame aj modrú "výletnú" najdlhšiu trať "Cascades" až do dedinky Fer A Cheval.
Tretí vrchol nad Flaine - Grand Vans (2.204m) má význam aj ako prepojovací uzol do ostatných lyžiarských stredísk celého areálu. Z Flaine sem vedie sedačková lanovka "Grands Vans" a z ostatných stredísk, ktoré sa nachádzajú po obvode vrchu Tete des Saix (2.120m) vedie na Grand Vans sedačka "Vernant".

LES CARROZ (1.200m)
12 vlekov a lanoviek smeruje z obce smerom k vrcholom Tete des Saix a Grand Vans s možnosťou pokračovať do oblasti Flaine. Ak sa chcete lyžovať len na miestnych zjazdovkách, čaká na vás dostatok modrých až červených zjazdoviek. Za lahôdku možno považovať čiernu trať "Corbalanche", alebo najdlhšiu modrú "Perce Neige", ktorú v nižších polohách môžete nakombinovať do niekoľkých červených, alebo modrých.
Kto hľadá príjemné kľudné prostredie v krásnej prírode je v Grand Massife na správnom mieste. Nižšie položené stredisko Les Carroz je zamerané na medzinárodnú mladšiu klientelu, ktorá obľubuje väčší ruch. Z celej oblasti sa tu stretávajú lyžiari pri aprés-ski. Reštaurácie, bary, krčmičky žijú do neskorých nočných hodín. Stredisko je dobre dostupné z mestečka Cluses, ktorým prechádza diaľnica, čo zároveň spôsobuje zvýšený ruch.

MORILLON
Z údolia, v ktorom sa nachádza niekoľko historických dedín vedú na svahy Tete des Saix viaceré lanovky. Z kľudnej obce Morillon Village vedie kabínka do lyžiarskeho centra Morillon 1.100, okiaľ vedú vyššie dve sedačky, tie pokračujú ďalšími dvomi a 2 vlekmi až na vrchol Tete. Smerom späť do údolia môžete lyžovať na pekných dlhých, modrých zjazdovkách, alebo pokračovať do iných častí areálu. V dolnej časti sa nachádza zóna debutant a vo vyššej časti pekná dlhá zelená trať. Pre svoj kľud a nenáročnosť zjazdoviek je toto miesto ideálne pre rodiny a začiatočníkov.

SAMOENS
Len pár minút cesty autom od Morillonu leží historicky významné mestečko Samoens s množstvom chránených pamiatok savojskej architektúry. Z jeho okraja vedie kabinka Grand massif express do Samoens (1.600m), kde sa nachádza niekoľko krátkych vlekov pre začínajúcich lyžiarov a deti. Vo vyšších častiach sa nachádzajú ďalšie sedačky, ktoré obsluhujú viacero červených a dve čierne zjazdovky. Z vrcholu Tete sa dá pokračovať do ostatných častí Grand Massif.

SIXT
Najhlbšie v údolí sa nachádza dedinka Sixt, kde sa nachádzajú v pokojnom prostredí dve sedačky a 4 vleky, ktoré obsluhujú kupodivu všetky druhy zjazdoviek. Naozaj obdivuhodná dvoj-zjazdovka čiernej farby "Cathedrale" - "Planai" a 4 červené trate stoja za návštevu tohto stranou zastrčeného strediska. Pre tu ubytovaných návštevníkov je k dispozícii rodinná atmosféra, kľud a terény pre prvé kroky na snehu, zdatnejší rodičia si však môžu dobre zalyžovať. Doporučujeme vyskúšať tunajšie zjazdovky aj návštevníkom z okolitých stredísk. Dobrým riešením je použiť najdlhšiu zjazdovku oblasti, ktorá vedie z Les Grandes Platieres (2.480m) nad Flaine a končí práve v Sixt. Po niekoľkých jazdách môžete nasadnúť na shuttle-bus a vrátiť sa do centra lyžovania. Neprepojenosť Sixt vlekmi s ostatnými strediskami je jeho jedinou nevýhodou.

Pomer cena - výkon:
6 dňový skipas - € 204,00 / 263 km - pomer cena / výkon = 0,776 € / km

Lyžovanie Francúzsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Francúzsku na stránke:

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop