lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIT ?
telefon: 0918-792636  telef. 0918 792 636
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Courchevel

 

Lyžovanie Courchevel patrí medzi klenoty alpského rekreačného lyžovania. Lyžiarske stredisko zo zoskupenia Trois Vallées (Tri Údolia) spolu s La Tania (1.400m), Meribel (1.750m), Brides Les Bains (600m), Saint Martin de Belleville (1.400m), Les Menuires (1.800m), Val Thorens (2.300m) ponúka 600km zjazdoviek, druhá najväčšia lyžiarska oblasť v Alpách. Údolie Courchevel sa tiahne z mestečka Bozel až po vrchol Aiguille du Fruit (3.051m). Cestou údolím postupne prechádzame cez turistické osady Courchevel Le Praz (1.300m), odkial štartujú dve lanovky na lyžiarske svahy. V Le Praz je križovatka - doprava na La Tania (1.400m) a ďalej do údolia Meribel, doľava cez Courchevel (1.550m) s 2 lanovkami, Courchevel (1.650m) s 4 lanovkami a 9 vlekmi až do Courchevel (1.850m), kde je centrum údolia. Odtiaľ premávajú lanovky (62) až do výšky 2.705m na vrchol Creux Noirs.

Ubytovanie Courchevel - Top-5

Pre francúzske lyžiarske rezorty charakteristické ubytovanie pri zjazdovkách nachádzame aj v Courchevel, veľkokapacitné a veľa poschodové rezidenčné domy poskytujú veľkú lôžkovú kapacitu. Základná francúzska zásada dobrej lyžovačky - "pred hotelom pripnúť lyže a lyžovať" je pre ubytovanie Courchevel naplnená.

Rezidencia Les Brigues, Courchevel
Rezidencia Le Golf, Courchevel
Rezidencia les Chalets du Forum, Courchevel
Hotel Le Chabichou, Courchevel
Hotel Les Sherpas, Courchevel

Lyžiarske stredisko Courchevel

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Courchevel
skimapa Courchevel

Ski mapa (pdf) Skipass (ceny)Pre začiatočníkov fungujú "zen" a "fun" zóny, ktoré ponúkajú 27 zelených a 44 modrých okruhov v plnom bezpečí. Pre zdatnejších lyžovanie na 38 červených a 10 čiernych tratiach. Zjazdovy na každý deň si môžete vybrať iný program, možností je naozaj veľa.

Kvalitou udržiavania zjazdoviek patrí Courchevel k najlepším vo Francúzsku, starajú sa o to protilavínové systémy, 563 snežných diel, niektoré zjazdovky sú špeciálne preparované a udusávané, aby sneh vydržal čo najdlhšie. Prinášame naše hodnotenie lyžiarskych stredísk a klasifikáciu zimná dovolenka na lyžiach.

Spolu s ostatnými strediskami 3 Valles ponúkajú 600km upravovaných zjazdoviek, lyžovanie na ľadovci Pointe de Thorens (3266 m), nádherné panoramatické výhľady na masív Mont Blanc, talianske a švajčiarske Alpy.

Na svahoch sa nachádza 10 reštaurácií, kde môžete doplniť potrebnú energiu osbčerstvením. Pre bežkárov je pripravených 66km stopy v rôznych nadmorských výškach.

Vysoká kvalita poskytovaného ubytovanie priamo na svahoch je všeobecne francúzskou špecialitou a samozrejmosťou. Z hotela či rezidencie sa v lyžiarkach vhupnete priamo do viazania lyží a venujete sa len svojej záľube.

Štruktúra svahov zaručuje, že lyžovačky v Courchevel si užijú všetci milovníci lyžovania, začínajúci, pokročilí aj majstri, mladí aj starí, jednotlivci, skupiny a samozrejme rodiny.

Lyžovanie Francúzsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Francúzsku na stránke:

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop