lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Le Corbier / Les Sybelles

 

Lyžovanie Le Corbier (1.100 - 2.620m) patrí do širšieho lyžiarskeho zoskupenia so spoločným skipasom Les Sybelles. Sedem lyžiarskych stredísk sa od roku 2004, kedy bol spustený do prevádzky tento spoločný lyžiarsky projekt, zaradilo medzi najväčšie (na lyžiach dostupné) lyžiarske areály vo Francúzsku. Moderná lyžiarska oblasť Les Sybelles s atraktívnou ponukou infraštruktúry a lyžiarskych možností ponúka 310 km zjazdoviek všetkých náročností. Centrom oblasti sú lyžiarske strediská Le Corbier (1.550m) a La Toussuire (1.750m). Ponuka lyžovania uspokojí aj najnáročnejších priaznivcov zimných športov, ale aj aprés-ski a zábavy.

Ubytovanie Le Corbier - Top-5

Každé z troch stredísk lyžiarskeho areálu Les Sybelles ponúka ubytovanie v typických horských rezidenciách a hoteloch. Ubytovanie Corbier, Toussuire, Saint Sorlin d´Arves uspokojí najmä stredne náročnú klientelu. Poloha priamo pri lyžiarskych svahoch je nevyhnutnou francúzskou devízou.

Rezidencia Les Pistes, Corbier
Hotel Le Beausoleil, La Toussuire
Hotel La Balme, Saint Sorlin d'Arves
Rezidencia Les Alpages du Corbier
Rezidencia La Grange Les Hauts de Comborciere, Toussuire

Lyžiarske stredisko Corbier

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Corbier
skimapa Corbier

Lyžiarska oblasť Les Sybelles

Ski mapa (pdf) Skipass Corbier

Les Sybelles ponúka 310 km (97 zjazdoviek) / 56 ľahké / 35 stredne ťažké / 6 ťažké
vleky 50 / lanovky 26 / kabínky 0, kapacita 80.500 os./hod.
Sezóna začína v polovici novembra a trvá do konca apríla
pre prípad nepriazne počasia je k dispozícii 193 zasnežovacích zariadení.

Les Sybelles je združením 7 lyžiarskych stredísk, v popredí záujmu prevádzkovateľov je ďalšie rozširovanie a vytváranie nových lyžiarskych možností. Okolité svahy sú týmto zámerom viac než priaznivé priam nabádajú k novým riešeniam vlekov a zjazdoviek. Za posledné roky tu každú sezónu niečo nové pribudlo. Ostáva len tešiť sa a sledovať kedy a či vôbec sa podarí dobudovať stredisko až do ľadovcovej kategórie. Zatiaľ disponuje max. výškou 2.620m na Les Perrons, odkiaľ to priam láka potiahnuť vleky vyššie na Glacier De St Sorlin. Ďalšie vhodné terény sa nachádzajú medzi Mont Emmy (2.799m) popod charakteristický trojzub Les Aiguilles d Arves (3.510m) po Glacier De St Sorlin. Tento úsek, ktorým by sa spojilo stredisko Ambiez Montrond so Saint Sorlin d Arves je už naprojektovaný. Rozšírením by sa malo dosiahnuť 350km zjazdoviek.

Na vybavenie vlekmi čakajú aj svahy pod Cime du Sambuis (2.728m) a Aiguilles de L'Argentiere (2.747m), čím by sa rozrástla časť St. Colomban. Jediným problémom sú rokovania s ochranármi životného prostredia, ktorí presadzujú moderné a pokrokové riešenia pre ochranu krajiny. Projekt sa prispôsobuje týmto požiadavkam. Po dlhých rokovaniach sa dosiahla v r.2004 významná etapa prepojenie stredísk cez Pointe L Ouillon (2.431m). Z vrcholu vedú zjazdovky a naň vleky zo 4 smerov - hlavných častí areálu. Tým sa Les Sybelles zaradilo svojimi 310km medzi prvé 4 lyžiarske resorty vo Francúzsku.

Lyžiarske stredisko LE CORBIER (1.550-2.265m)
V samom strede celej oblasti sa nachádza centrálne lyžiarske stredisko Le Corbier - Saint Jean d Arves, ktoré je spojené so susedným La Toussuire na jednej strane a Saint Sorlin d Arves na opačnej strane. Lyžiarska osada Le Corbier sa nachádza pod vrcholom Pte du Corbier (2.265m). je dostupná z diaľnice z mestečka Saint Jean de Maurienne po 15km horskej cesty ste za 25min na mieste. Všetky rezidencie sa nachádzajú na svahoch, automobilová doprava je v osade vylúčená, takže deti sa môžu hrať na snehu v úplnom bezpečí, pokiaľ si vychutnávate slnečné lúče sediac na terase svojej rezidencie.
Lyžovanie:
samotné Corbier ponúka 90km perfektne pripravených zjazdoviek, k dispozícii je 7 rýchlych sedačiek a 18 vlekov. Trate pripravuje 21 ratrakov do neskorých nočných hodín, záruku snehu zabezpečuje 135 snežných kanónov. Zjazdovky v pomere - 9 zelených / 12 modrých / 6 červených / 1 čierna predurčujú stredisko pre univerzálne rekreačné lyžovanie, ideálne pre rodiny.
Doporučujeme jeden-dva dni venovať na prelyžovanie miestnych tratí a zoznámenie sa so strediskom, než sa vydáte na ski-tour po okolitých oblastiach. Je možné, že sa vám tak zapáči, že putovanie po susedných vynecháte. Na úvod použite sedačkovú lanovku č.5, z jej vrchnej stanice môžete podniknúť všetky možnosti, ktoré lyžovačka v Corbier ponúka. Môžete sa spustiť nadol červenými zjazdovkami "Combe" alebo "Stade", kde sa nachádza snowpark, alebo pokračovať ďalšou sedačkou na vrchol Pte du Corbier, alebo zobrať deťi po modrých traverzoch na zelené zjazdovky "Renard" "Echaux" "Plateau"
Aktivity:
K spestreniu zimnej ponuky prispieva obrovský snowpark, riešenia pre nové štýly lyžovačky, carvingovo široké trate, cross-country, snežnicové túry, jazda v saniach ťahaných konským záprahom, paragliding, možnosti jazdy na snežných skútroch a iné zimné radovánky. Lyžiarske školy, opatrovanie detí, požičovne lyžiarskych potrieb.
Aprés-ski:
Všetci návštevníci privítajú polyžovačkové možnosti posedenia v puboch, baroch, reštauráciách, možnosť zabaviť sa tancom, za spomienku stojí kvalitná miestna - savoiská kuchyňa plná zaujímavých gastro-špecialít. Príjemné obchodné centrum pre nákupy.
Pomer cena - výkon:
Le Corbier: 6dňový skipas - € 140,50 / 90km zjazdoviek = 1,56 €/km
Les Sybeles: 6dňový skipas - € 178,00 / 310km zjazdoviek = 0,574 €/km

Lyžiarske stredisko LA TOUSSUIRE (1.690-2.235m)
Ak hľadáte príjemnú kľudnú atmosféru malých stredísk s možnosťami doširoka otvorených lyžiarskych terénov, ktorých nájdete v prepojení Les Sybelles 310km, potom je La Toussuire tým správnym miestom. Mestečko sa vďaka lyžovaniu rozrástlo, ale stále si zachováva svoju útulnú atmosféru. Doširoka roztvorený kotol okolo malej dedinky ponúka nádherné slnkom zaliate lyžiarske pláne pod kruhovou hradbou vrcholov Tete de Bellard (2.225m), Le Marolay (2.041m), Le Caput a Le Grand Truc (2.209m). Srdečnosť miestnych obyvateľov len spríjemní atmosféru vašej zimnej dovolenky.
Lyžovanie:
Lyžiarske stredisko La Toussuire - Les Bottieres ponúka 55km vlastných zjazdoviek, z ktorých je 5 zelených / 14 modrých / 11 červených / 1 čierna
Dopravný servis zabezpečuje 8 sedačiek a 16 vlekov, záruka snehu vďaka 53 snežným delám, miestni sú hrdí na 2 FIS zjazdovky, ktoré vychovali niekoľko významných reprezentantov, napr. Jan Pierre Vidal - olympijský víťaz zo Salt Lake City 2002. Lyžiarske stredisko La Toussuire je priamo prepojené so susedným Corbier a cez uzlové miesto na Pointe L Ouillon (2.431m) aj s ostatnými časťami ski-resortu.
Do lyžiarskej osady sa dostanete z diaľnice po pár minútach jazdy autom. Resort vylučuje automobilovú dopravu, preto sa pohybujete po resorte peši alebo na lyžiach, deti sa môžu spokojne venovať hrám na snehu.
Aktivity:
K kompletnosti zimnej ponuky prispieva dostatok voľných freride terénov, snowpark, carvingové šírky tratí, 25km bežkárskej stopy, prechádzky, túry, snežnice, sane s konským záprahom, paragliding z Tete de Bellard, možnosti jazdy na snežných skútroch. Lyžiarske školy s kvalifikovanými inštruktormi vás naučia všetko, čo zvládnete, opatrovanie detí, požičovne lyžiarskych potrieb.
Aprés-ski:
Les Sybelles ponúka na polyžovačkové aktivity skoro 100 reštaurácií, barov a pubov, z ktorých najviac sa nachádza v strediskách Corbier a La Toussuire. Zabaviť sa môžete až do neskorých nočných hodín, ochutnávku vyberaných miestnych špecialít a výborných druhov vín si nenechajte ujsť, aj keď nepatríte k nočným vtákom.
Pomer cena - výkon:
La Toussuire: 6dňový skipas - € 136,50 / 50km zjazdoviek = 2,72 €/km
Les Sybeles: 6dňový skipas - € 178,00 / 310km zjazdoviek = 0,574 €/km

Lyžiarske stredisko SAINT SORLIN D'ARVES (1.600-2.620m)
Najpriaznivejšiu polohu v Les Sybelles má práve Saint Sorlin, snehová pokrývka prichádza do tejto časti najskôr a vydrží najdlhšie, prítomnosť neďalekého ľadovca, ktorý sa nachádza nad strediskom priaznivo ovplyvňuje snehové podmienky. Najväčší počet kilometrov tratí a vlekov robí zo St.Sorlin tretie najvýznamnejšie lyžiarske stredisko v oblasti Les Sybelles. Jeho nevýhodou oproti prvým dvom je vzdialenosť od diaľnice a menšia atraktivita obytnej zóny v klasickej savoiskej dedine. Pod vrcholom Les Perrons (2.620m), ktorý je najvyšším bodom areálu najdete trate vhodné pre každého lyžiara od začiatočníckych lúčok až po dobre ťažké zjazdy.
Lyžovanie:
Lyžiarske stredisko Saint Sorlin disponuje na rozlohe 640ha celkom 120 km (29) dobre upravených zjazdoviek v pomere - 4 zelené / 11 modrých / 11 červených / 3 čierne
Dopravu lyžiarov zabezpečuje 7 sedačiek a 14 vlekov
Väčšina tratí sa nachádza na svahoch La Balme (2.240m) nad dedinou. Po zlyžovaní na odvrátených svahoch vrcholu sa môžete pustiť na najvyšší vrch, ale túto možnosť máte aj priamo z dediny, odkiaľ vedie na Les Perrons sedačková lanovka s jedným prestupom. Odtiaľ sa cez L Ouillon dostanete do ostatných častí Les Sybelles. Lyžiarske stredisko St.Sorlin má ambície stať sa najvýznamnejším v celom zoskupení, ak sa podarí zrealizovať jeho rozšírenie smerom k ľadovcu.
Aktivity:
dostatok voľných terénov pre freeride, snowpark, carvingové zjazdovky, prechádzky, túry na snežniciach, paragliding z oboch vrcholov, jazda na snežnom skútri. Lyžiarske školy s kurzami lyžovania, kde vás naučia všetky úrovne lyžovania.
Pomer cena - výkon:
St. Sorlin: 6dňový skipas - € 148,00 / 120km zjazdoviek = 1,23 €/km
Les Sybeles: 6dňový skipas - € 178,00 / 310km zjazdoviek = 0,574 €/km

Lyžiarske stredisko ST COLOMBAN DES VILLARDS (1.100-2.431m)
Menšie okrajové stredisko slúži ako zaujímava alternatíva v prípade preobsadenosti ubytovacích kapacít v centrálnych častiach Les Sybelles počas sezónnych špičiek. V údolí Villards na pol cesty do priesmyku Col du Gandon leží zastrčená tradičná savoiská dedinka St. Colomban. Ponúka atmosféru pre rodinné zimné aktivity a srdečnú atmosféru. Ubytovanie je v priemere lacnejšie ako u slávnejších susedov. Vhodné na kľudnú a romantickú zimnú dovolenku, hlavne pre rodiny s deťmi, ktoré sú v stredisku vítané. Presvedčte sa sami a nechajte sa prekvapiť zľavami pre deti do 12r. a dospelých nad 65r. Seniori nad 75r. a deti do 5r. lyžujú zdarma.
Lyžovanie:
Lyžiarske stredisko St.Colomban disponuje celkom 45 km (12) dobre upravených zjazdoviek v pomere - 2 zelené / 4 modré / 5 červených / 1 čierna
Dopravu lyžiarov zabezpečujú 3 sedačky a 4 vleky
umelé zasnežovanie zabezpečuje sneh v nižších polohách.
Priamo na okraji dediny sa nachádzajú 3 začiatočnícke vleky a jedna sedačka, ktorá vedie na Ormet (1.700m). Tu si môžete zalyžovať na niekoľkých modrých červenej alebo čiernej zjzdovke, alebo sa môžete vydať traverzovým spôsobom s použitím troch lanoviek a následných zjazdov až pod vrchol L Ouillon. Tu sa vám sprístupní všetkých 310km zjazdoviek Les Sybelles.
Pomer cena - výkon:
St. Colomban: 6dňový skipas - € 110,00 / 45km zjazdoviek = 2,44 €/km
Les Sybeles: 6dňový skipas - € 178,00 / 310km zjazdoviek = 0,574 €/km

Lyžovanie Francúzsko

Server www.lyžovanie-alpy.sk ponúka ďalšie možnosti lyžovania vo Francúzsku na stránke:

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop