lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Alpe d'Huez

 

Lyžovanie Alpe d'Huez - už je to dosť dávno (r.1936), kedy bolo na južných svahoch alpského masívu Grandes Rousses vybudované stredisko životného štýlu a dodnes patrí k trendotvorným. Jeho súčasťou sú viaceré okolité lyžiarske strediská Huez en Oisans, Oz en Oisans, Auris en Oisans, Vaujany, Villard-Reculas, ktoré sú vzájomne prepojené vlekmi a spolu ponúkajú 230km lyžovačky pre začiatočníkov aj expertov. Rozsiahle svahy na lyžovanie Alpe d'Huez sa rozpriesterajú na území s rozlohou 10.0000 ha s prevýšením 2.230 m. Lyžovanie Alpe d'Huez patrí k tomu najlepšiemu, čo si môže rekreačný lyžiar pre svoju zimnú dovolenku v Alpách želať. Potrebuje už len slnečné zimné počasie, hromadu snehu a nezabudnuteľná zimná dovolenka je na svete, lyžovanie Alpe d'Huez.

Ubytovanie Alpe d'Huez - Top-5

Stredisko životného štýlu je unikátne riešením, vzniklo ako horská turistická osada, či skôr mestečko vybudované priamo na lyžiarskych svahoch. Disponuje ubytovacou kapacitou pre viac než 30.000 návštevníkov. Z množstva hotelov a najmä obrovských rezidencií vyberáme najobľúbenejšie:

Rezidencia L'Ours Blanc, Alpe d'Huez
Rezidencia Les Bergers, Alpe d'Huez
Rezidencia Les Melézes, Alpe d'Huez
Rezidencia Le Cristal de L'Alpe, Alpe d'Huez
Hotel Grandes Rousses, Alpe d'Huez

Lyžiarske stredisko Alpe d'Huez

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Alpe d'Huez
Ski mapa Alpe d'Huez

Ski mapa (pdf)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (5*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (3*)
Freeride  hodnotenie - rating (5*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (4*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (2*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (3*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.125 - 3.330 m n.m.
Sezóna: december - apríl
Záruka snehu: zasnežovanie 90%
Vzdialenosť: Bratislava - Huez 1.238 km

Vleky 42
Sedačky 25
Kabínky 16
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 83 ( kapacita 102.600 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 98 km / 41%
Zjazdovky stredné 71 km / 30%
Zjazdovky ťažké 66 km / 29%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 235 km

Skipass Alpe d'Huez 2013-14

Skipass Alpe d'Huez

Skipass Alpe d'Huez / miestny skipass (• 235 km • 83 vlekov • 5 stredísk)

Zimná dovolenka Alpe d'Huez

Lyžiarske stredisko je geograficky tak členité prostredie, že ponúka zjazdovky od zelených ( vhodné pre výučbu lyžovania) tratí po strmé svahy s čiernou obtiažnosťou ( celkom 235 km ). Moderné dopravné zariadenia majú kapacitu vlekov 102.600 lyžiarov za hodinu. Návšteva niektorého zo stredísk Huez en Oisans, Oz e Oisans, Auris en Oisans, Vaujany, Villard Recula umožňuje lyžovanie na nádherných širokých pláňach v prekrásnom prostredí Pic Blancu (3.330m) z ktorého vedie 16km dlhá zjazdovka po ľadovci La Sarenne - pravdepodobne najdlhšia zjazdová trať v Európe, má prevýšenie cez 2km - čiže miestami dobre čierna zjazdovka.

Lyžovačka, lyžovanie na ľadovci

Lyžiarske stredisko Alpe d'Huez má vďaka nadmorskej výške 1.125-3.330m výborne klimatické podmienky pre lyžovanie. Prírodný sneh je tu od novembra do mája. Najlepšia lyžovačka a sezóna začína v decembri končí koncom apríla, neskôr lyžovanie na ľadovci na vrchole Pic Blanc. Alpe d Huez má okolo 300 slnečných dní v roku, preto sa nazýva tiež ostrov slnka, alebo slnečný kotol, keďže leží v akomsi horskom slnečnom kotli, približne hodinku jazdy z Grenoblu. Príjemné priateľské prostredie pre rodinné lyžovačky a zimnú dovolenku na horách. Širšie okolie ponúka terény vhodné pre milovníkov hlbokého snehu, skialpinizmus, freeride, snowboard, carving, bežkovanie.

Snowboard / freestyle / freeride

Pre snowboardistov je v stredisku funpark s u-rampou v časti Stade de Slalom 2.100 m hipy, tably, slidy, whopy. Množstvo hlbokého snehu všade v okolí poteší milovníkov freeride.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je bohatá. Nachádza sa tu 50 km upravených korčuliarskych bežeckých stôp, 22km pre začiatočníkov a 28km pre pokročilých, 20km trať La Bouche vo výške 2.000 m za poplatok.

Rodina deti

Deti do 5 rokov lyžujú zdarma v doprovode rodičov. Materské škôlky a detské cluby, opatrovanie vrátane stravy, alebo opatrovateľka pre najmenšie detí. V stredisku sa nachádzajú 2 škôlky lyžovania pre deti od 2,5 rokov, snehová fabrika, sánkovanie, bazén.

Apres-Ski

Po lyžovačke prichádzajú na rad reštaurácie a bary na svahoch. Pestrejšie možnosti apres-ski v porovnaní s inými francúzskymi strediskami. K večernej zábave a posedeniu po lyžovačke pozývajú aj početné bary a krčmičky v samotnom stredisku Alpe d'Huez.

Turistika, zimné aktivity

Miestne agentúry ponúkajú vychádzky na snežniciach, 30 km turistických chodníkov, jazda na saniach za koňmi, skidoo, okružné lety, zimná rallye, paragliding, sánkovanie, osviežujúce wellness.


Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d'Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop