lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Mittenwald-Kranzberg

 

Lyžovanie Mittenwald (950 - 2.244m) ponúka vo svojom okolí všetky terény aké si môže lyžiar priať. Nad dedinou sa na oboch stranách údolia nachádzajú lyžiarske svahy. Na úpätí vrchu Kranzberg 1.350m sa ponúka 15 upravených zjazdoviek. Na protiľahlej strane údolia smeruje na vysoký West Karwendel Spitze 2.244m kabínkova lanovka. Odtiaľ sa ponúkajú adrenalínové zážitky pre freeriderov. Lyžiari milujúci voľný terén v náročnejšom prevedení majú k dispozícii až 7km dlhý zjazd na neupravovanej zjazdovkwe pomedzi skalné steny do údolia. Trať Dammkar patrí medzi najväčšie lyžiarske výzvy v Alpách.


Skimapa Mittenwald-Kranzberg

Ski mapa Mittenwald-Kranzberg

Lyžiarske stredisko Mittenwald-Kranzberg

Lyžovanie Nemecko / Oberbayern / Mittenwald-Kranzberg

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška950 - 2.244 m n.m.
Sezónadecember - marec
Záruka snehu5% zasnežovanie
Vzdialenosť600 km Bratislava, 40 km - Insbruck
 
Lanovky:Prevádzka: od 9:00 - 16:30 hod.
vleky 6
sedačky1
kabínky 1
Celkom8( 5.700 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 6
27%
stredné8
36%
ťažké 8
36%
Celkom22km
22km = lyžiarske strediská Kranzberg + Karwendel

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (3*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (2*)
Freeride  hodnotenie (4*)
Rodina / deti  hodnotenie (2*)
Après-ski  hodnotenie (3*)
Bežky  hodnotenie (2*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (2*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Mittenwald-Kranzberg
Hodnotenie 2,7
Mittenwald-Kranzberg

Najdlhšia zjazdovka - Dammkar => dĺžka 7km, prevýšenie 1.310m, obtiažnosť čierna (freeride)
Najťažšia zjazdovka - Dammkar
Nočné lyžovanie - x
Bežecké lyžovanie - 20km ľahké


Skipas Mittenwald-Kranzberg

Spoločný skipas pre zjazdovky v dvoch krajinách - Rakúsku a Nemecku. Skipas „Top Snow Card“ platí v strediskách Mittenwald - Garmisch-Partenkirchen (Zugspitze a Garmisch-Classic) - Grainau - Ehrwald - Lermoos - Biberwier - Bichlbach - Berwang - Heiterwang. K dispozícii je 207km upravených zjazdoviek a 89 lanoviek a vlekov.

Jednodňový skipas je možné zakúpiť v rozsahu platnosti iba jedno stredisko, napr.: 1 deň Zugspitz - dospelý € 42, / 1 deň Garmisch-Classic - dospelý € 39,50 ...

Skipas TOP SNOW CARD 2014-15

Skipas Garmisch-Partenkirchen

Skipas (• 207 km zjazdoviek • 89 lanoviek a vlekov • 10 stredísk)

Zimná dovolenka Mittenwald-Kranzberg

Mittenwald-Kranzberg je vzdialené len 20km od najznámejšieho lyžiarskeho strediska v Nemecku - Garmisch-Partenkirchen. Vrch Kranzberg je súčasťou horského masívu Weltersteingebirge. Najvyšším vrcholom tohto pohoria je Zugspitze 2.962m.n.m. Lyžiarska oblasť je posiata množstvom kvalitných lyžiarskych stredísk zasahujúcich až do Rakúska (Berwang, Lermoos, Biberwier), ktoré sú súčasťou oblasti Zugspitze-Arena. Zakúpiť si môžete miestny, alebo celooblastný skipas "Happy-ski-card" a kombinovať svoju lyžovačku v okolitých strediskách: Garmisch-Partenkirchen, Greinau, alebo rakúske Ehrwald, Biberwier, Lermoos, Obermoos, Seefeld.

Lyžiarske stredisko Kranzberg - z obce Mittenwald a od jazier Luttensee, Wildensee vedie 6 vlekov s dĺžkou od 150-700m a jedna sedačková lanovka dlhá 1.450m. Na svahoch je 15km upravených zjazdoviek (1km-ťažké, 8km-stredné, 6km-ľahké). Dve trate nad jazerom Luttensee sú zabezpečené umelým snehom. Najdlhšia zjazdovka je červeno-modrá s dĺžkou 2,5km s prevýšením 370m. Detský lyžiarsky skipark "Bruno", cvičný vlek pre začínajúcich lyžiarov, lyžiarske školy, 350m zjazdovka má nočné osvetlenie, 1000m FIS-zjazdovka čiernej náročnosti, 1600m dlhá sánkarská dráha vedie od reštaurácie St. Anton v 1.200m, veľa turistických chodníkov na prechádzky, pekné výhľady z vrcholov, 10 bufetov a reštaurácie ponúkajú občerstvenie na svahu, dostatok parkovacích miest zdarma. Tieto súčasti miestnej infraštruktúry dotvárajú atmosféru, návštevníkov čaká príjemná rodinná dovolenka v zime na horách. Najkrajším zážitkom je pestré lyžovanie Mittenwald.

Mittenwald-Karwendel - visutá kabinková lanovka vás vyvezie za pár minút do výšky nad 2.200m. Tu začína raj pre milovníkov freeride. Na lyžiach alebo snowboarde si vychutnáte takmer 7km jazdu v neupravovanom teréne. Ak práve napadol čerstvý sneh, je to powderskiing ako z učebnice, lyžovanie ťažkej obtiažnosti pre naozajstných majstrov veľkých zjazdoviek. Tie sa nenachádzajú iba vo Francúzsku, Rakúsku alebo vo Švajčiarsku. Malé mestečko Mittenwald v pohorí Karwendel, neďaleko Garmisch-Partenkirchen (20km), poskytuje zážitok na trati Dammkar. Meno zjazdovky, ktoré je znalcom okázalých zjazdoviek dobre známe. Iba 1300 výškových metrov na sedem kilometrov tratí neznamená žiaden extra sklon, ale pozor! Dammkar je "ski route". Akonáhle zjazdovka obdrží od lavínovej komisie hodnotenie OK, výjazd na ňu je otvorený a dobrodružstvo v snehom zasypanom teréne dole do údolia môže začať.

Nemusí vás stretnúť len prašan. Je potrebné očakávať ľad, ťažký hlboký sneh, alebo prepadávajúcu sa snehovú kôru. Preto je Dammkar len pre skúsených. Po úvodnej časti 400m tunelom v skalnom masíve nasleduje dlhý a najstrmší úsek. Odtiaľ si to už nemôžete rozmysleiť a vrátiť sa na lanovku. To by ale bola veľká škoda, pretože neuveriteľný zážitok z trasy čaká na každého freeridera, ktorý pomedzi strmé skalné steny úspešne dorazí dole do cieľa v údolí.


Lyžovanie Nemecko

Lyžiarsky server lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovačky v najvýznamnejších strediskách Nemecka:

Lyžovanie Nemecko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop