Domov: Lyžovanie > Svetový pohár >

Zjazd (1) Lake Louise vyhrala Maria Riesch

Lyžovanie

06.12.2013 - Amerika (4.) - lyžiarske stredisko Lake Louise - (6.) ženský závod - (2.) zjazd

Výmenou osadenstva v kanadskom lyžiarskom stredisku Lake Louise sa vymenilo aj počasie. Pokiaľ muži mali minulý týždeň sychravo a hmlisto počas celého závodenia, ženy si priniesli slnečné počasie z Beaver Creeku. Iba s teplotou sa čosi porobilo. Štart prvého piatkového zjazdu sa musel o hodinku odložiť kvôli enormnému mrazu -36°C, až teplota o niečo stúpla pustili usporiadatelia baby na trať. Držať ich na štarte dlhšie v tej zime by bol riadny nezmysel. Skrehnuté dievčence si po 3067 m zjazde v 30 stupňovom mraze neboli schopné ani zapnúť vetrovku. Najlepšie sa s extrémnymi podmienkami vysporiadala Maria Riesch.

Dynastar

Víťaz čas 1:56.03 Riesch, 2. Kaufmann (+0,70), 3. Fanchini (+1,20) / Zjazdovka Men's Olympic
štart: 2.490 m, cieľ: 1.690 m, prevýšenie: 800 m, dĺžka: 3.067 m, sklon: 19°=21% Trať: Mayr (FIS) 42
Podmienky jasno, slnečno, -36°C. Lyžovanie v Alpách - najlepšie lyžovačky pod vaše lyže
Víťazné zjazdové lyže, lyžiarky, lyžiarsky výstroj 1. Head, 2. Head, 3. Dynastar

Výsledky Svetového Pohára v lyžovaní a výhodné riešenia pre vás prináša

Maria Hoefl Riesch s výrazným náskokom zvíťazila – možno motivácia kamarátka Lindsey? (tým pádom získala 25. víťazstvo v kariére, prebrala vedenie v disciplíne zjazd od Lary Gut a dotiahla sa na ňu v celkovom poradí na rozdiel 33 bodov)

Maria so štart. číslom 20 dala v tom čase vedúcej Elene Fanchini značných 1.20 sekundy. Do tohto okna sa zmestila až pretekárka so štartovacím číslom 30 Marianne Kaufmann-Abderhalden, ktorá na Mariu stále stratila 0.70 sekundy.

Marianne Kaufmann by už bolo dať lepšie štartové číslo na zjazd, v prvom zjazde sezóny skončila na 9.mieste

Zaujímavým zjavom z nových tvárí v svetovom pohári je aj Ragnhild Mowinckel z Nórska, tá štartovala 4. krát vo sveťáku a 4.krát bodovala (obrák, Super G, zjazd) – tentokrát tesne na 30.mieste aj vďaka diskvalifikácii Tiny Weirather

Diskvalifikovaná Weirather – porušenie pravidiel ohľadom vybavenia

Tento rok vidno viacero nových tvárí, na ktoré si v pretekoch budeme musieť zvyknúť.

Zo známych USA pretekárok bodovala len Julia Mancuso na 26 mieste, najlepšou napokon bola Julia Ford so štartovým číslom 56, ktorá skončila na 21. mieste

Lindsey Vonn šla prvý závod po zranení, vyzeralo že bude so stratou 3.19 na víťazku ešte bodovať, no po dojdení všetkých pretekárok skončila na 40.mieste

Teploty okolo -30°C, pekné počasie po celú dobu pretekov – zrejme lepšie podmienky pre neskoršie štartujúce pretekárky podobne ako pri slalome v Levi

Réžia si na spestrenie všimla aj líšku kradnúcu batožinu či vevericu preskakujúcu traťou

Posledných 6 zjazdov vyhrala zakaždým iná pretekárka (Höfl-Riesch, Gut, Maze, Ruiz Castillo, Vonn, McKennis), čo je prvý krát od r. 2006 kedy sa to medzi januárom a decembrom podarilo 7 rôznym pretekárkam

9 pretekárok so štartovým číslom nad 30 sa umiestilo v bodovanej 30-ke (teda 31-ke, keďže si posledné bodované miesto podelili Mowinckel (bib 57) a Aufdenblatten (bib 1)

CZE Klára Křížová so štart. č. 39 skončila 47 a Šáška Strachová št.58 na 53 mieste, takže sa žiadne prekvapenie ako v rovnaký deň bodujúci Ondra Bank nekonalo; zemepisne blízke „menej lyžiarske“ zeme najvyššie Maďarka Edit Miklos na 38.mieste (start 48)