lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie La Plagne

 
Navigácia: Lyžovanie > Francúzsko > La Plagne

Lyžovanie La Plagne - alebo "Pláne" (ako im hovoríme my Slováci) sú známe asi každému, kto privoňal kúzlu lyžovačky v Alpách. Pre lyžiarske stredisko La Plagne sú charakteristické rozsiahle, zvlnené terény (pláne) bez stromov, zaliate slnkom, ubytovanie priamo na lyžiarskych svahoch v moderných turistických osadách vo vysokej nadmorskej výške, kam sa dostanete po kľukatých cestičkách vlastným autom až k svojmu hotelu. V lyžiarskom areáli je pre návštevníkov pripravených 50.000 lôžok v ubytovacích zariadeniach nachádzajúcich sa priamo na lyžiarskych svahoch.

Ubytovanie La Plagne - Top-5

Pre ubytovanie La Plagne sú charakteristické veľké rezidencie s množstvom apartmánov, ktoré sa nachádzajú priamo na lyžiarskych svahoch, podobne ako vo všetkých francúzskych lyžiarskych strediskách. Ubytovacie kapacity sa nachádzajú vo viacerých turistických osadách v rôznej nadmorskej výške, ale všetky na zjazdovkách. Výber najžiadanejšieho ubytovania:

Ubytovanie Mont Soleil, lyžovanie La Plagne
Ubytovanie Plagne Lauze, lyžovanie La Plagne
Ubytovanie Néreides, lyžovanie La Plagne
Ubytovanie Le Quartz, lyžovanie La Plagne
Ubytovanie Arolles, lyžovanie La Plagne

Lyžiarske stredisko La Plagne

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / La Plagne
skimapa La Plagne

Ski mapa (pdf) Skipass

Od brány hotela či rezidencie sa takmer všade dostanete bez vyzutia lyží. Počas pobytu v stredisku nemusíte ani raz opakovať tú istú trať a aj tak ich nezlyžujete všetky. Areál disponuje 225km udržiavaných zjazdoviek a ešte viac voľných terénov. Ak by vám to nestačilo môžete si "na lyžiach" vyskúšať prepojené susedné tri strediská - Peisey-Vallandry, Les Arcs, Montchavin-Les Coches a spoločných 425km lyžovačky. Samotné La Plagne zahŕňajú tieto lyžiarske rezorty:

Roche de Mio (2.700m) - Plagne Belleconte (1.930m) a Belle Plagne (2.050m) sú turistické dedinky vzájomne prepojené "na lyžiach". Z Belleconte štartujú lanovky a vleky na všetky strany smerom k Roche de Mio (2.700m) a L´Aprette (2.385m). Oblasť ponúka krásne modré a červené zjazdovky, 2 snowparky, border-cross, u rampu, slalomový štadión, zóna-debutant pre začiatočníkov. Atrakciou je zjazd tunelom, ktorý sa nachádza na modrej trati "le tunnel". Ideálne prostredie pre zimnú rodinnú dovolenku.

Grande Rochette (2.505m) - z Plagne Centre (1.970m) sa šíria takmer v polkruhu do okolia ako pavučina vleky a lanové dráhy smerom k vrcholom Les Verdons (2.500m), Grande Rochette (2.505m) a smerom k susedným zjazdovkám na Belle Plagne. Zjazd z G.Rochette si môžte vychutnať po čierno-modrej "gde rochette" alebo celj červenej zjazdovke "carina". V stredisku je potom už len množstvo modrých značených terénov, pre snowboardistov snowpark Capella, začiatočnícka zóna.

Biolley (2.350m) pod jeho vrcholom v okolí Aime La Plagne (2.100m) je vybudovaný ďalší veľký areál s množstvom krásnych zjazdoviek, debutant-zona, lyžiarsky osvetlený štadión. Do tejto časti strediska sú napojené vlekmi aj nižšie položené dedinky - Plagne Montalbert (1.350m), Plagne 1800 a La Roche, kde sa nachádza známa olympijská bobová dráha. 4 čierne zjazdovky sú pýchou celého strediska. Najdlchšia a najkrajšia s prevýšením cez 500m vedie z Biolley k vleku Coqs.

Champagny (1.250m) - z vrchola Roche de Mio vedú zjazdovky aj na východnú stranu do údolia Vanoise, centrom ktorej je horská turistická dedinka Champagny vybudovaná v r.1963. Champagny je zamerané na bežecké lyžovanie (22km stopy), ale aj tunajšie zjazdovky (prevažne červené a modré) stoja za vyskúšanie. Dopravu na vrcholy Roche a Verdons zabezpečuje 8 lanoviek a vlekov. Nachádza sa tu slalomový štadión, freestyle areál - 3 snowparky, u-rampa.

Lyžovanie na ľadovci Bellecôte

Bellecôte Glacier (3.250m) z Roche de Mio (2.700 m) vedie kabínka cez medzistanicu v sedle Col de la Chiaupe (2.550 m) na ľadovec Bellecôte do výšky (3.000 m). Dve sedačky pokračujú ešte vyššie do 3.250 m. Lyžovanie na ľadovci tri modré zjazdovky, dve červené vedú do sedla Col de la Chiaupe, dve krásne čierne trate až k chate pod sedlom (2.300m). Odtiaľ premáva do sedla sedačková lanovka. Okrem značených tratí je tu množstvo voľných zjazdov pre milovníkov freeride.

Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop