lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Les Arcs

 
Navigácia: Lyžovanie > Francúzsko > Les Arcs

Lyžovanie Les Arcs patrí medzi najlepšie päť hviezdičkové lyžiarske strediská. Medzi dedinkou Bourg St. Maurice a vrcholmi Aiguille Rouge (3.226m), L´Aprette (2.413m) a Aiguille Grive (2.732m) sa nachádza veľký lyžiarsky areál Les Arcs v charakteristickom francúzskom štýle. Patrí do väčšieho zoskupenia lyžiarskej oblasti "Paradiski" spolu s Montchavin - Peisey-Vallandry - La Plagne, ktoré sú vzájomne prepojené „na lyžiach“ a ponúkajú 425km špičkovej lyžovačky. Les Arcs disponuje 200km kvalitných zjazdoviek všetkých obtiažností, dopravu zabezpečuje 52 moderných vlekov a lanoviek. Stredisko ponúka 30.000 lôžok pre turistov, spolu so susednými La Pagne (50.000) a Peisey (10.000) vlastnia svetové prvenstvo.

Ubytovanie Les Arcs - Top-5

Pre ubytovanie v Les Arcs sú charakteristické ubytovacie zariadenia strednej a nižššej kategórie. Prevažujú obrovské rezidencie s vkusne vybaveným apartmánovým ubytovaním nachádzajúce sa priamo na lyžiarskych svahoch. Francúzska zimná dovolenka na horách pre menej náročných:

Ubytovanie Belmont, lyžovanie Les Arcs
Ubytovanie Charmettoger, lyžovanie Les Arcs
Ubytovanie Golf, lyžovanie Les Arcs
Ubytovanie Cime des Arcs, lyžovanie Les Arcs
Ubytovanie Arolles, lyžovanie Les Arcs

Lyžiarske stredisko Les Arcs

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Les Arcs
skimapa Les Arcs

Ski mapa (pdf) Skipass (ceny)

Arc 1600 z údoli vedie z mestečka Bourg Saint Maurice cesta vysoko do hôr k jednotlivým turistickým osadám, ktoré boli vybudované za účelom lyžovania. Tieto sa nazývajú Arc a každé z nich má v svojom názve výškové označenie. Najprv zavítate do prvého z nich Arc 1600. Sem vedie aj zubačková dráha z údolia. Stredisko je výborne zabezpečované umelým snehom, takže ho navštevuje čoraz viac lyžiarov vďaka garancii snehu aj v nepriaznivej zime. 24 zjazdoviek obsluhuje 13 vlekov a lanoviek. Trate všetkých obtiažností začínajú na vrchole L´Aprette (2.413m) a končia až pod Arc1600 v Bourg Saint Maurice (1.200m).

Arc 1800 Na svahoch medzi L´Aprette a Col du Grand Renard (2.425m) sa nachádza ďalšia časť strediska Arc 1800. Ponúka 17 červených a modrých zjazdoviek, na ktorých premáva 11 vlekov a lanoviek. Je prepojené s predchádzajúcim Arc 1600 ako aj so strediskom

Peisey-Vallandry, ktoré býva niekedy označované ako samostatné lyžiarske stredisko, v iných zdrojoch je uvádzané ako súčasť Les Arcs. Tu je 25 tratí od zelenej po čiernu a 8 vlekov. Práve z Peisey vedie visutá maxi-lanovka Vanoise Expres s dvojposchodovými kabínkami (200 osôb) ponad údolie Vanoise do Strediska Montchavin-Les Coches, ktoré je okrajovým lyžiarskym strediskom La plagne. Takto sa obidve už aj tak päťhviezdové lyžiarske areály prepojili do jediného lyžiarskeho raja Paradiski. Najväčšia lanovka na svete sa bez pilierov premáva vo výške 380m medzi dvoma stanicami, ktoré sú od seba vzdialené 1800m. Jazda trvá 4min.

Arc 2000 na okraji prírodného kotla je postavená osada Arc 2000. Odtiaľ začína raj vysokohorskej lyžovačky pre začiatočníkov a stredne zdatných lyžiarov v časti strediska pod vrchom Col de La Chal (2.600m). Množstvo kvalitne udržiavaných červeno - modrých zjazdoviek zabezpečujú 4 sedačky. Tá najvyšie položená "Grand Col" vás vyvezie do 2832m odkiaľ máte možnosť aj čiernej jazdy. Smerom na Aiguiile Rouge (3.226m) vedú z Arc 2000 vleky a zjazdovky (okrem jednej červenej sú všetky čierne). Bombónik pre expertov lyžovanie na ľadovci je čierna "aiguille rouge". Priamo sem do kotla Arc2000 vedú vleky z okrajového strediska, ktoré začína v dedinke

Villaroger (1.200m) a ponúka dopraviť tu ubytovaných návštevníkov 4 sedačkami do Arc 2000, alebo lyžovať na vlstných 7 zjazdovkách (1 čierna, 2 červené, 4 modré).

Množstvo tratí na lyžovanie, snowparky, slalomové štadióny, technické a ubytovacie zabezpečenie, atrakcie aké si len viete predstaviť predurčujú toto stredisko zimných športov a odpočinku medzi najlepšie vo svete.

Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop