lyžovanie > lyžiarske strediská > hodnotenie lyžiarskych stredísk

Hodnotenie lyžiarskych stredísk po novom

aktivity, nové hodnotenie lyžiarskych stredísk
Rastúci dopyt po zážitkoch prináša aj do lyžiarskych stredísk množstvo nových atrakcií. Medzi bežné zimné aktivity akými sú rekreačné alpské lyžovanie, bežecké lyžovanie, zimná turistika pribudlo v posledných rokoch hlavne u mladých obľúbené snowboardovanie. S touto novou formou, ktorej je blízka hravosť, predvádzanie sa a adrenalín úzko súvisí rozvoj novej vlny freestyle (akrobatické prvky) a freeride (jazda mimo zjazdoviek).

Všetky lepšie lyžiarske strediská sa snažia zabezpečiť čo najlepšie podmienky a vybavenie pre nové potreby. Budujú sa snowparky, funparky, špecializované zóny pre deti, kde je všetko podriadené bezpečnosti a zábave najmenších ale pozornosť sa venuje aj záujmom starších detí. Možnosti aktivít a zábavy na snehu sa rozšírili o nové netradičné druhy – snowkiting, snowscoot, airboard, snowskiting, snowtubing, scooter, skifox, segway treking, heliskiing . . .

Nároky klientov sa zvyšujú aj v oblasti služieb pre oddych, relax a zdravie. Po dobrej lyžovačke prichádza čas na dobré aprés ski párty, niekto vyhľadáva rušnú zábavu s hudbou končiacu neskoro v noci, iný kľud a romantiku. Niekomu stačí po lyžovačke skromná sauna či bazén, iný požaduje kvalitné wellness zariadenia alebo predĺžené lyžovanie pri nočnom osvetlení.

Každé stredisko nedokáže zabezpečiť všetky požadované služby a aktivity na rovnakej úrovni. Niektoré ponúka výborné kúpeľné alebo wellness možnosti popri menej špičkovej lyžovačke, iné zase výborné terény pre bežkárov, alebo najmodernejší snowpark. Preto dnes už nestačí ohodnotiť stredisko dvoma alebo piatimi hviezdičkami z hľadiska počtu km zjazdoviek.

Nové spôsoby hodnotenia ukazujú strediská z viacerých uhlov pohľadu. Hodnotia sa podrobnejšie - podľa viacerých oblastí, z hľadiska alpského lyžovania, bežkárskych možností, turistiky, snowboardovania, doplnkových športových aktivít, možností zábavy, relaxu, cenovej náročnosti a pod. Takéto viacúrovňové hodnotenie je presnejšie a lepšie vyjadruje silnejšie a slabšie stránky daného strediska.

Cestovná kancelária Reny Travel, ktorá sa špecializuje na lyžovačky v Alpách, prináša tento nový spôsob hodnotenia lyžiarskych stredísk ako prvá aj pre slovenských lyžiarov. V novom katalógu lyžovačiek pre nastávajúcu sezónu 2010-11 sa zákazník pomocou podrobnejšieho grafického hodnotenia ľahšie zorientuje a vyberie to „svoje“ lyžiarske stredisko.
     
       
  nový katalóg lyžovačiek - nové hodnotenie lyžiarskych stredísk
   
lyžiarske strediská
katalóg v PDF
lyžovačky - zimná dovolenka
 


© 2010 lyzovanie-alpy.sk / public: 17.9.2010