lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     kontakt     online  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Sudelfeld

 

Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Sudelfeld

Krajina na otvorených pláňach pod Kleiner Traithen ( 1.722 m ) ponúka skvelé terény pre rodinné lyžovanie a patrí k vrcholom v tejto kategórií lyžiarskych stredísk v Nemecku. Lyžiarska sezóna sa začína začiatkom decembra a končí v polovici apríla (samozrejme v závislosti na poveternostných a snehových podmienkach). Slnkom zaliate široké voľné terény aj zjazdovky pre všetky kategórie lyžiarov zabezpečované technickým snehom, upravované rolbami do hladka, moderné lanovky a vleky prepravujú lyžiarov rýchlo, bez čakania, množstvo reštaurácií a bufetov s možnosťou občerstvenia priamo na lyžiach, turistické trasy a chodníky, pripravené bežkárske stopy, škola pre lyžiarov a snowboard, pravidelné tématické dni (napr. v stredu býva ženský deň - všetko je zamerané na ženy), ski-bus, lyžiarsky areál pre deti, krásne prírodné prostredie a okolie s výhľadmi na neďaleké Alpské štíty, vyhradená sánkarská dráha, pre deti - snowtubing, výborná dostupnosť strediska z diaľnice E45, vysoká kapacita parkovania (2.500 miest). Chýba tu niečo pre kvalitnú zimnú rodinnú dovolenku?

Bayerischzell-Sudelfeld priamo z okraja lyžiarskeho strediska vedie na lyžiarske svahy sedačková lanovka s dĺžkou 1450m, ktorá pokračuje 1050m dlhou sedačkovou lanovkou a 300m vlekom do najvyššieho bodu ski-zóny v nadmorskej výške 1.563m. Ďalej nahor sa nachádzajú už len strmé skalné steny horského masívu "malý a veľký Traithen". Po tom, čo si vychutnáte nádherné výhľady z vrchola príde na rad hlavný zážitok - zjazd dole do údolia Treithenkar. Rekreačným tempom si vychutnávate voľné terény zjazdom na parkovisko Rosengasse. Ak si na voľné terény netrúfate, máte pred sebou široké pláne upravených zjazdoviek pretkané vlekmi krížom krážom. Bez čakania v radoch na vleky sa dosýta vylyžujete na 31km zjazdoviek od modrých až po čiernu obtiažnosť obsluhovaných 21 vlekmi.

Ak absolvujete celú ponuku skistrediska v jednom dni, zaslúžite si odmenu - občerstvenie v niektorom z 10 bufetov a reštaurácií, kochajte sa pritom okolím, chytajte bronz zo slnečných lúčov a urobte si pár pamätných fotiek. Ráno si to celé môžete zopakovať, alebo si vyskúšate ďalšie zo zoznamu ski-stredísk na vašom skipase "Alpen-Plus" (Brauneck, Wallberg, Spitzingsee, Sudelfeld, Zahmer Kaiser) ? Obidve voľby sú fajn.


Zdroj: www.RenyTravel.sk - lyžovanie Sudelfeld
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop