lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     kontakt     online  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Bolsterlang

 
Navigácia: Lyžovanie > Nemecko > Bolsterlang

Lyžovanie Bolsterlang (900 - 1.700 m n.m.) je vhodné pre začiatočníkov, ale i poročilí lyžiari si dobre zajazdia. Zimné stredisko leží asi 20km severne od rakúskeho Arlbergu, ponúka vyše 18 km upravených zjazdoviek. V blízkosti sa nachádzajú ďalšie štyri lyžiarske strediská, ktoré sa zoskupili do väčšej lyžiarskej oblasti Allgäu-Hornerdörfer. Lyžovanie Bolsterlang, Ofterschwang, Balderschwang, Obermaiselstein a Fischen so spoločným skipasom Hörner-Schnne-Pass zvyšujú ponuku zjazdoviek takmer na 100 km. Medzi jednotlivými strediskami premáva skibus. Príjemnú rekreačnú lyžovačku dopĺňajú turistické možnosti a vychádzky na snežniciach, voľné terény pre freeride, lyžiarska škola, paragliding, konský záprah so saňami, sankárska dráha, slušne vybavený funpark pre freestyle priaznivcov.


Skimapa Bolsterlang

Ski mapa Bolsterlang

Lyžiarske stredisko Bolsterlang

Lyžovanie Nemecko / Allgäu / Bolsterlang

Lyžovanie v číslach

Nadmorská výška900 - 1.700 m n.m.
Sezónadecember - apríl
Záruka snehu70% zasnežovanie
Vzdialenosť680 km Bratislava
 
Lanovky:Prevádzka: od 8:30 - 16:00 hod.
vleky 4
sedačky2
kabínky 1
Celkom7( 9.500 os./hod.)
 
Zjazdovky:km%
ľahké 10
55%
stredné6
33%
ťažké 2
12%
Celkom18km
18km = lyžiarske stredisko Bolsterlang

Hodnotenie

Lyžovanie  hodnotenie (2*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie (3*)
Freeride  hodnotenie (2*)
Rodina / deti  hodnotenie (3*)
Après-ski  hodnotenie (2*)
Bežky  hodnotenie (4*)
Turistika  hodnotenie (3*)
Skipass  hodnotenie (3*)
Ceny  hodnotenie (3*)
hodnotenie lyžiarske stredisko Bolsterlang
Hodnotenie 2,8
Bolsterlang

Najdlhšia zjazdovka - Weiherkopf-Bolsterlang => dĺžka 3km, prevýšenie 800m, obtiažnosť červeno-modrá
Najťažšia zjazdovka - Weiherkopf (1), obtiažnosť čierna
Nočné lyžovanie - vo ybraných dňoch v týždni
Bežecké lyžovanie - 110km Hornerdörfer, 3,5km osvetlená dráha vo Fischen


Zimná dovolenka Bolsterlang

Lyžiarske stredisko Bolsterlang sa rozprestiera na svahoch nad rovnomeným lyžiarskym mestečkom, kde sa lyžuje v rozsiahlom údolí stúpajúcim pod najvyšší vrchol Riedberger Horn 1.786m. Vleky vedú z Bolsterlangu na Bolsterlanger Horn 1.586m na jednej strane údolia a na Weiherkopf 1.665m na druhejú strane. Lyžiarske stredisko Bolsterlang leží len 7km severne z Oberstdorfu. Z celkového počtu 18.5km udržiavaných tratí všetkých obtiažností sú kritické miesta zabezpečené technickým snehom.

Kabínková lanovka Hörner-bahn, ktorá vedie na vrchol Bolsterlanger Horn je najdlhším a hlavným dopravným zariadením v stredisku. V jej smere v strednej časti lyžiarskeho svahu vedie sedačková lanovka, ktorá začína pod strednou stanicou kabínky a končí približne v strede vrcholovej časti kabínkovej dráhy. Odtiaľ sa lyžiari dostanú do údolnej stanice novej šesťsedačky ktorá premáva na opačnú stranu údolia pod Weiherkopf. Tieto tri dopravné zariadenia sú veľmi dômyselne situované a zabezpečujú dosah na niekoľko zjazdových traí. Praktická ukážka, ako sa dá minimálnym počtom vlekov sprístupniť maximum lyžiarskych terénov. Tri vleky v spodnej časti strediska slúžia deťom a začiatočníkom.

Medzi oboma vrchmi strediska sa nachádza 1.400m Fun-park pre snowboardistov a priaznivcov freestyle. Z vrcholu Weiherkopf vedie asi najzaujímavejšia zjazdovka v kombinácii stredne obtiažna až ťažká, ktorá umožní vychutnať neprerušenú jazdu s 800m výškovým rozdielom až do Bolsterlangu. V údolí sa nachádzajú dva detské vleky pre začiatočníkov a deti. V Bolsterlang funguje lyžiarska škola, pod vedením skúsených inštruktorov sa naučíte prvým krokom na lyžiach, alebo vycibríte majstrovské techniky. Na svahoch a v údolí sa nachádza niekoľko reštauračných zariadení, horská chata s možnosťou nocľahu, 7km horských turistických chodníkov až pod vrchol Riedberger Horn, sánkarské dráhy, ako aj dostatok voľných terénov pre milovníkov freeride.

Univerzálne stredisko odporúčame na rodinnú dovolenku a rekreačnú lyžovačku. Rodinné lyžovanie Bolsterlang Nemecko, lyžiarske stredisko pre rodiny a začiatočníkov. Ubytovanie pre rodiny v apartmánoch a hoteloch.


Lyžovanie Nemecko

Lyžiarsky server lyžovanie-alpy.sk ponúka lyžovačky vo všetkých strediskách Nemecka:

Lyžovanie Nemecko
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop