lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Les 2 Alpes

 

Lyžovanie Les 2 Alpes je ďalšia prestížna lyžiarska záležitosť vo Francúzsku najmä v oblasti freestyle a freeride. Lyžiarska sezóna začína koncom novembra a trvá do konca apríla. 102 značených lyžiarske terénov všetkých obtiažností sa nachádzajú na 1.400 ha od 1.300 – 3.600 m n.m. a premáva na nich 51 vlekov a lanoviek. Nižšie položených svahov zabezpečuje zasnežovanie 50 ha vyše 200 snežných diel. Pre milovníkov bežiek v stredisku 25 km bielej stopy. Snowpark s famóznym vybavením umelými skokanskými rampami. Asi najväčšia ľadovcová lyžiarska oblasť v Európe. Turistická osada s rovnomenným názvom sa nachádza v horskom sedle 1650m medzi vrchmi Les Cretes (2.100 m) a Pied Moutet (2.339 m). Stredisko pripomína veľkú prírodnú u-rampu. Ideálna zimná dovolenka pre rodiny, najmä s väčšími deťmi, ktoré sa venujú freeski.

Ubytovanie Les 2 Alpes - Top-5

Samozrejmosťou v lyžiarskom stredisku Les 2 Alpes je ubytovanie na lyžiarskych svahoch. Prevažujú účelne zariadené rezidncie. Apartmánové ubytovanie Les 2 Alpes pokryje potreby pre menej náročnú rodinnú dovolenku. Štvor hviezdové apartmány v chaletoch poskytujú vyšší štandard bývania, vo výbave je aj wellness.

Ubytovanie Muzelle, lyžovanie Les 2 Alpes
Ubytovanie, lyžovanie Les 2 Alpes
Ubytovanie Flocon, lyžovanie Les 2 Alpes
Ubytovanie Chalet Huski, lyžovanie Les 2 Alpes
Ubytovanie Dibona, lyžovanie Les 2 Alpes

Lyžiarske stredisko Les 2 Alpes

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Les 2 Alpes
skimapa Les 2 Alpes

Ski mapa (pdf) Skipass (ceny)

Pied Moutet je menšou časťou strediska. Z Les 2 Alpes sem vedú 3 sedačkové lanovky, 2 sedačky vedú z ešte nižšie položených Mont de Lans a Bons (1.300m). Zjazdovky na tejto strane majú červ. a modrú značku. Lyžovanie na svahoch s prevýšením 450m ( Bons 750m).

Les Cretes – La Fee – Le Diable – Toura sú menšie časti strediska na ľadovcovej strane. Nachádza sa tu množstvo lanoviek, vlekov, zjazdovky všetkých chutí. V spodnej časti hneď z okraja dedinky Les 2 Alpes vedie množstvo menších vlekov pre začiatočníkov a deti. Táto zóna je udržiavaná technickým zasnežovaním. Do vyšších polôh vedú sedačkové lanovky až po medzistanicu Toura (2.600m) s vlastným snowparkom. Vyššie pokračuje obrovská ľadovcová aréna.

Lyžovanie na ľadovci Glacier de Mantel a Meije

Toura – Glacier (3.200m) medzi nimi premáva kabínková a sedačková lanovka. Z Glacier vedú dve ďalšie sedačky, ktoré obsluhujú tamojšie zjazdovky (zelené, modré, červené). Medzi Glacier a Toura si vychutnáte perfektne vybavené 3 ski-parky Couloir, Cascades, Canyons na pomerne miernych vysoko položených pláňach. Nad Glacier 3200 vedie dvojvlek až do 3.421m. Odtiaľ sa začína raj pre freeriderov. Musíte použiť tunajšiu dopravnú špecialitu (vlek-ratrak) na prepravu do 3.566m pod Pic de la Grave lyžovanie na ľadovci Glacier de Mantel, ľadovcová zóna Col des Ruillans s dvoma vlekmi a modrými traťami, ktorá sa nachádza na ľadovci Meije pod vrcholom strediska.

La Meije (3.982m). Medzi Meije a La Grave (1.450m) – dedinka pod masívom vzdialená 25km po ceste z Les 2 Alpes – premáva kabínková lanovka. Pod ňou nájdete množstvo krásnych ľadových svahov s miernym sklonom. Vhodné aj pre menej zdatných lyžiarov na vyskúšanie vysokých neznačených terénov a jazdy v prašane. Vrchol tejto časti strediska je zakončený ľadovcom Glacier de la Girose.

Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop