lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Combloux - Megeve

 

Lyžovanie Combloux - Megeve ( 850 - 2.320m ) - v savoiských Alpách netreba znalcom lyžovania zvlášť predstavovať. Lyžiarske stredisko Combloux - Megeve so starou francúzskou tradíciou ležiace pod slávnym Mont Blancom dnes už nepatrí medzi hlavné francúzske hity, ale exluzívna atmosféra je patrná aspoň v noblesnom Megeve na každom kroku. Areál ponúka 225km zjazdoviek upravovaných a približne rovnaké množstvo tratí pre volný štýl. Okolie medzi dvoma desiatkami majestátnych štítov, z ktorých je 8 nad 4.000m je stvorené na nezabudnuteľnú zimnú dovolenku. Lyžovanie Combloux Megeve navodí atmosféru dávnych slávnych čias lyžovania v Alpách.

Ubytovanie Combloux, Megeve - Top-5

Megeve (1.100m) s typickou turistickou atmosférou ponúka zimným návštevníkom ubytovanie všetkých kategórií, od jednoduchých apartmánov v okrajových častiach Combloux a St. Nicolas až po luxus s piatimi hviezdičkami. Ubytovanie Megeve lemuje lyžiarske svahy, hotely sa nachádzajú priamo v lyžiarskom stredisku, neďaleko lyžiarskych lanoviek a vlekov. Bazén, sauna, resp. wellness by na zimnej dovolenke asi nemali chýbať.

Ubytovanie Rochebrune, lyžovanie Megeve
Ubytovanie M, lyžovanie Megeve
Ubytovanie Alpen Valley, lyžovanie Combloux
Ubytovanie Mont Blanc, lyžovanie Megeve
Ubytovanie Aux Ducs de Savoie, lyžovanie Combloux

Lyžiarske stredisko Combloux - Megeve

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Combloux - Megeve
skimapa Combloux - Megeve

Ski mapa (pdf) Skipass cenník

lyžiarska ponuka: 225 km zjazdoviek vo vysokej kvalite, prevažne ľahkých a stredne ťažkých.
ľahké 100 km / stredne ťažké 80 km / ťažké 45 km
59 vlekov / 38 sedačiek / 13 kabínky - prepravná kapacita 135.760 os./hod.
záruka snehu je zaistená na 100 km zjazdoviek umelým zasnežovaním
sezóna od konca decembra - polovice aprila

Vzdialenosti: Bratislava - 1.163km / Praha - 1.063km / Košice - 1.490km

Pomer cena - výkon:
Mont Blanc: 6 dňový skipas - € 176,00 / 225 km - pomer cena / výkon = 0,782 € / km
Cobloux: 6 dňový skipas - € 123,00 / 100 km - pomer cena / výkon = 1,23 € / km

Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop