lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Chamonix

 
Navigácia: Lyžovanie > Francúzsko > Chamonix

Lyžovanie Chamonix ocení každý zdatný lyžiar, prestížne francúzske lyžiarske stredisko Chamonix sa nachádza na rozhraní Talianska, Švajčiarska a Francúzska pod masívom najvyšieho vrchu v Alpách (Mont Blanc 4.810 m.n.m). Vstupnou bránou do strediska je tunel del Monte Bianco, ktorým pokračuje diaľnica z Talianska a ktorý začína v Courmayeur. Stredisko Chamonix patrí svojim štýlom skôr k rakúskemu štandardu než k typickým francúzskym mestečkám, vybudovaným priamo na lyžiarskych svahoch. Je to dané výškou a strmosťou okolitých hôr, z čoho vyplýva aj náročnosť lyžiarskych terénov. Lyžovanie Chamonix odporúčame zdatným lyžiarom.

Ubytovanie Chamonix - Top-5

Lyžiarske stredisko Chamonix ponúka dostatok ubytovacích príležitostí hotelového aj apartmánového typu. Atraktívnosť destinácie prispieva k vyšším cenám za ubytovanie Chamonix. Ostatné služby sú taktiež drahšie, primerane najvyššej hore v Alpách. Zážitok z unikátneho prostredia pod Mont Blankom určite stojí za zvýšené náklady.

Ubytovanie Riviere, lyžovanie Chamonix
Ubytovanie Aiglons, lyžovanie Chamonix
Ubytovanie Chamois, lyžovanie Chamonix
Ubytovanie Ginabelle, lyžovanie Chamonix
Ubytovanie Taniere, lyžovanie Chamonix

Lyžiarske stredisko Chamonix

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Chamonix
skimapa Chamonix

Ski mapa (pdf) Skipass (ceny)

Les Houches-Le Fayet z mestečka Le Fayet (580m) premáva zubačka cez stanice St. Gervais (792m), Motivon (1.400m), Col de Voza (1.653m), Bellevue (1.850m) do Nid d´Aigle (2.372m). Odtiaľ začínajú zjazdovky dole do centra strediska - mestečka Les Houches (1.000m), kde sa nachádzajú stanice dvoch kabiniek vedúcich na: Bellevue a Prarion (1.850m) a 5 sedačiek a 3 vleky. Na druhú stranu Prarion sa môžete spustiť do stanice St. Gervais (1.370m), odkiaľ premávajú naspäť na vrch tri vleky a 1 sedačková lanovka.

Aiguille du Midi špecialitou je lyžovanie na ľadovci Geant v údolí Blanche ( podobné "vysoké" lyžovanie môžete zažiť snáď len z Gobba di Rolin (3.899m) pod Matterhornom vo švajčiarskom Zermatte, alebo z ľadovca Marmolada (3.269m) v talianskej Arabbe). Neupravovaná zjazdovka vedie z vrchola Aiguille du Midi (3.843m.n.m) a končí na jednej strane v talianskom stredisku La Palud (Courmayeur), alebo na francúzskej strane v Montenvers (1.913m) resp. pre zdatných skialpinistov a freeriderov až v údolí v Le Praz (1.060m). Z ľadovcovej pláne Blanche, ktorá sa zlyžováva pod Montenvers je potrebné vyviesť sa lanovkou zo stanice Mer de Glace do Montenvers a odtiaľ pokračovať zubačkou do údolia.

Brevent-Flégere hlavná lyžiarska oblasť nad mestami Chamonix (1.035m) a Les Praz (1.060m) disponuje terénmi medzi vrcholmi Brevent (2.525m), Planpraz (2.000m), Col Cornu (2.414m), Flégere (1.894m), L´Index (2.396m). Všetky lyžiarske obtiažnosti, detský ski-areál.

Le Tour-Balme strediskko je až po vrchol Balme (2.270m) dostupné gondolou z dedinky Le Tour (1.462m), ktorá je vzdialená len 12km z Chamonix a vlekmi z Charamilon (1.950m). Z druhej strany vedú z dedinky Vallorcine (1.264m) kabinka a sedačka.

Grands Montets-Argentiere svahy na lyžovanie sú dostupné z dedinky Argentiere (1.252m) kabinkou a sedačkou, ktoré vedú na Lognan (2.000m). Odtiaľ je prístupných 15 značených zjazdoviek prevažne čiernych, ktoré sa nachádzajú medzi vrcholmi Bochard (2.600m) a Grands Montets (3.300m) s možnosťou ľaddovcových a voľných trénov, lyžovanie na ľadovci. Zaujímavé sú freeride-zjazdy Pas de Chevre a Point de Vue.

Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

© 2008-15 Lyžovanie-alpy.sk
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop