lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Alpe d´Huez

 

Lyžovanie Alpe d´Huez - už je to dosť dávno (r.1936), kedy bolo na južných svahoch alpského masívu Grandes Rousses vybudované stredisko životného štýlu a dodnes patrí k trendotvorným. Jeho súčasťou sú viaceré okolité lyžiarske strediská Huez en Oisans, Oz en Oisans, Auris en Oisans, Vaujany, Villard-Reculas, ktoré sú vzájomne prepojené vlekmi a spolu ponúkajú 230km lyžovačky pre začiatočníkov aj expertov. Rozsiahle svahy na lyžovanie Alpe d´Huez sa rozpriesterajú na území s rozlohou 10.0000 ha s prevýšením 2.230 m. Lyžovanie Alpe d´Huez patrí k tomu najlepšiemu, čo si môže rekreačný lyžiar pre svoju zimnú dovolenku v Alpách želať. Potrebuje už len slnečné zimné počasie, hromadu snehu a nezabudnuteľná zimná dovolenka je na svete, lyžovanie Alpe d´Huez.

Ubytovanie Alpe d´Huez - Top-5

Stredisko životného štýlu je unikátne riešením, vzniklo ako horská turistická osada, či skôr mestečko vybudované priamo na lyžiarskych svahoch. Disponuje ubytovacou kapacitou pre viac než 30.000 návštevníkov. Z množstva hotelov a najmä obrovských rezidencií vyberáme najobľúbenejšie:

Ubytovanie Ours Blanc, lyžovanie Alpe d´Huez
Ubytovanie Bergers, lyžovanie Alpe d´Huez
Ubytovanie Melézes, lyžovanie Alpe d´Huez
Ubytovanie Le Cristal Alpe, lyžovanie Alpe d´Huez
Ubytovanie Grandes Rousses, lyžovanie Alpe d´Huez

Lyžiarske stredisko Alpe d´Huez

Lyžovanie Francúzsko / Rhone Alpes / Alpe d´Huez
Ski mapa Alpe d´Huez

Ski mapa (pdf)

Hodnotenie


Lyžovanie  hodnotenie - rating (5*)
Snowboard / freestyle  hodnotenie - rating (3*)
Freeride  hodnotenie - rating (5*)
Rodina / deti  hodnotenie - rating (4*)
Apres-Ski  hodnotenie - rating (4*)
Bežky  hodnotenie - rating (4*)
Turistika  hodnotenie - rating (2*)
Skipass  hodnotenie - rating (5*)
Ceny  hodnotenie - rating (3*)

Lyžovanie


Nadmorská výška: 1.125 - 3.330 m n.m.
Sezóna: december - apríl
Záruka snehu: zasnežovanie 90%
Vzdialenosť: Bratislava - Huez 1.238 km

Vleky 42
Sedačky 25
Kabínky 16
- - - - - - - - - - - - -
Spolu: 83 ( kapacita 102.600 os./hod.)

Zjazdovky ľahké 98 km / 41%
Zjazdovky stredné 71 km / 30%
Zjazdovky ťažké 66 km / 29%
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Spolu: 235 km

Skipass Alpe d´Huez 2013-14

Skipass Alpe d´Huez

Skipass Alpe d´Huez / miestny skipass (• 235 km • 83 vlekov • 5 stredísk)

Zimná dovolenka Alpe d´Huez

Lyžiarske stredisko je geograficky tak členité prostredie, že ponúka zjazdovky od zelených ( vhodné pre výučbu lyžovania) tratí po strmé svahy s čiernou obtiažnosťou ( celkom 235 km ). Moderné dopravné zariadenia majú kapacitu vlekov 102.600 lyžiarov za hodinu. Návšteva niektorého zo stredísk Huez en Oisans, Oz e Oisans, Auris en Oisans, Vaujany, Villard Recula umožňuje lyžovanie na nádherných širokých pláňach v prekrásnom prostredí Pic Blancu (3.330m) z ktorého vedie 16km dlhá zjazdovka po ľadovci La Sarenne - pravdepodobne najdlhšia zjazdová trať v Európe, má prevýšenie cez 2km - čiže miestami dobre čierna zjazdovka.

Lyžovačka, lyžovanie na ľadovci

Lyžiarske stredisko Alpe d´Huez má vďaka nadmorskej výške 1.125-3.330m výborne klimatické podmienky pre lyžovanie. Prírodný sneh je tu od novembra do mája. Najlepšia lyžovačka a sezóna začína v decembri končí koncom apríla, neskôr lyžovanie na ľadovci na vrchole Pic Blanc. Alpe d Huez má okolo 300 slnečných dní v roku, preto sa nazýva tiež ostrov slnka, alebo slnečný kotol, keďže leží v akomsi horskom slnečnom kotli, približne hodinku jazdy z Grenoblu. Príjemné priateľské prostredie pre rodinné lyžovačky a zimnú dovolenku na horách. Širšie okolie ponúka terény vhodné pre milovníkov hlbokého snehu, skialpinizmus, freeride, snowboard, carving, bežkovanie.

Snowboard / freestyle / freeride

Pre snowboardistov je v stredisku funpark s u-rampou v časti Stade de Slalom 2.100 m hipy, tably, slidy, whopy. Množstvo hlbokého snehu všade v okolí poteší milovníkov freeride.

Bežky

Ponuka pre milovníkov behu na lyžiach je bohatá. Nachádza sa tu 50 km upravených korčuliarskych bežeckých stôp, 22km pre začiatočníkov a 28km pre pokročilých, 20km trať La Bouche vo výške 2.000 m za poplatok.

Rodina deti

Deti do 5 rokov lyžujú zdarma v doprovode rodičov. Materské škôlky a detské cluby, opatrovanie vrátane stravy, alebo opatrovateľka pre najmenšie detí. V stredisku sa nachádzajú 2 škôlky lyžovania pre deti od 2,5 rokov, snehová fabrika, sánkovanie, bazén.

Apres-Ski

Po lyžovačke prichádzajú na rad reštaurácie a bary na svahoch. Pestrejšie možnosti apres-ski v porovnaní s inými francúzskymi strediskami. K večernej zábave a posedeniu po lyžovačke pozývajú aj početné bary a krčmičky v samotnom stredisku Alpe d´Huez.

Turistika, zimné aktivity

Miestne agentúry ponúkajú vychádzky na snežniciach, 30 km turistických chodníkov, jazda na saniach za koňmi, skidoo, okružné lety, zimná rallye, paragliding, sánkovanie, osviežujúce wellness.


Lyžovanie Francúzsko

Každá z alpských krajín je niečim iná. Aj lyžovanie Francúzsko má niekoľko vlastných charakteristických prvkov. Kto vyskúšal francúzske lyžiarske strediská, zažil jeden z dvoch pocitov - buď si ich obľúbite a vraciate sa sem, alebo vás nezaujmú, odídete a už sa nevrátite. Čím je francúzska lyžovačka odlišná? Francúzske lyžiarske strediská sú obrovské. Ubytovanie sa rieši vo vysokých nadmorských výškach v lyžiarskych osadách, ktoré boli postavené prevažne z betónu. Sú to akési sídliská na svahoch vysoko v horách. V zime stačí vhupnúť na lyže priamo pred hotelom a vyraziť na lyžovačku. Slnko sa vyskytuje na francúzskych propagačných materiáloch, ale aj počas reálneho pobytu na horách, zažijete ho takmer v každom zimnom období.

Francúzi sú megalomani, podľa nich má mať dobrá lyžovačka niekoľko stoviek kilometrov zjazdoviek bez toho aby ste si museli vyzuť lyže a prejsť čo i len krok peši, či nebodaj nastúpiť do skibusu a po vystúpení pokračovať v lyžovačke. Kvalitné lyžiarske stredisko podľa Francúzov je také, kde je všetko podriadené myšlienke dostupnosť na lyžiach. Tie najlepšie strediská vo Francúzsku prinášame na tomto webe, nájdete medzi nimi:

Alpe d´Huez, Avoriaz, Combloux - Megeve, Corbier, Courchevel, Flaine, Chamonix, La Plagne, La Rosiere, Les 2 Alpes, Les Arcs, Les Coches, Les Menuires, Meribel, Montgenevre, Montchavin, Serre Chevalier, Tignes, Val d’Isere, Val Thorens, Valloire - Valmeinier, Valmorel - St. Francois, Vars - Risoul ...

Stačí si vybrať z ponuky na lyžovanie-alpy.sk správne stredisko, vhodné ubytovanie, skipas za výhodné balíkové ceny, presvedčiť správnych priateľov a zažiť spoločne s nimi lyžovanie vo Francúzsku na vlastné nohy.

Lyžovanie Francúzsko

lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop